Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Blad podczas programowania 27c800 w pionku 130

decoder111 03 Mar 2004 21:10 2466 19
lampy.pl
    decoder111
    Level 11  
    Witam Chce zaprogramować 27c800 jest wsad jest programatoe i adapter pod kosc, kosc zostala prawidlowo skasowana promieniami uv, podczas proby wgrania pliku do ukladu wyswietla mi sie komunikat (korzystam z programu wilem0.97h, a programator universal flsh programer firmy Epsilon) : błąd w 0x000010 układ =0xff bufor=0x62. Sprawdzalem test programatora,jest ok. sprawdzalem czy kosc jest wyczyszczona jest ok. nie wiem gdzie robie bląd lub może ktoś mnie naprowadzi by rozwiazać ten problem.Za pomoc z góry dziekuję
  • lampy.pl
    lechoo
    Level 39  
    Kiedyś zapomniałem wyjąć eprom spod lampy kasownika (zrobionego z żarówki rtęciowej), kasowała się dosyć długo i poszła się... kochać. Później miałem podobne błędy przy programowaniu, kość nadawała się do kosza.
    decoder111
    Level 11  
    pod banka byla ok 10 min tak ze nie wiem nie mam drugiej kosci ale dlaczego test czystosci ukladu wychodzi pozytywnie
  • lampy.pl
    lechoo
    Level 39  
    Spróbuj wydłużyć czas trwania impulsów programujących, może to pomoże... Nie musisz kasować kości za każdym razem gdy wystąpi błąd, można zapuścić wtedy programowanie ponownie - od początku albo od tego adresu gdzie masz błąd.
    metal60
    Level 22  
    walczylem z ta koscia i wilemem caly dzien.
    wnioski - nie da sie zaprogramowac tej kosci,mimo iz wystepuje w wilemie .
    pozdrawiam
    j.vit
    Level 19  
    ja miałem podobny komunikat kiedy inna kostka nie była dostatecznie skasowana philips 175a robiny pod oryginalną karte C+ więc robilem tak kasowanie 20 min potem jeszcze raz 25 min
    i poszlo
    decoder111
    Level 11  
    brak reakcji ze strony kości czyscilem ja uv juz dzis ze 4 razy i komunikat podobny jak wyzej,pozostaje mi tylko wyslac ja do koszowa, bezpowrotne wakacje,kosc 2 zamowilem chce sprawdzic czy i nastepna ponownie sie zachowa a przy okazji bede chcial zapuscic soft i na 29f800 ale to juz inny temat dzieki za pomoc chyba ze ktos ma jeszcze jakas calkiem inna alternatywe co do kosci 27c800 i sposobu jej uzdrowienia
    metal60
    Level 22  
    @j.vit - kosci do 175a 27c4000 programuja sie wilemem pieknie,ja sam zrobilem kilka sztuk tych dekoderow.
    natomiast 27c800 nie ruszyla po calodziennych bojach,moglby jeszcze sprobowac na nowej ale watpie w to zeby ja zaprogramowal .
    pozdrawiam
    decoder111
    Level 11  
    To gdzie lezy problem,pytam po przeczytaniu ostatniego postu, bede w posiadaniu nastepnej kosci 27c800 na co zwrocic uwage po za tym kupujac ja jest jalowa czysta,wobec tego mysle ze pojdzie soft w nia,ciekawostka jest ze przy probie ladowania samych f-ow programuje ja czy to normalny objaw,to tylko moja sugestia czy tak moze byc
    lechoo
    Level 39  
    Wyczyszczona (skasowana UV) kość eprom zawiera same jedynki (FF), więc nic dziwnego że bez problemów programuje się samymi FF-ami :)
    c2h5oh
    Moderator
    Cześć !

Problem może wystąpić w wypadku płytki programatora wykonanej bez jumpera załączającego linię A19. ( albo źle ustawionym )
    Sprawdź , czy twój programator obsługuje poprawnie linię adresową A19.
    Bo nawet jak w programatorze wisi ona w powietrzu , to i tak test czystości Ci przejdzie :D

No i oczywiście standart ..... Najnowsza wersja softu .

.
    decoder111
    Level 11  
    witam ,jezeli chodzi o zworki ustawione sa w pozycjach,okreslonych przez opis ze stronki epsilona,sam adapter jest w laminacie pieknie opisany by nie pomylic zwory. Jezeli chodzi o program to sprawdzalem na roznych wersjach willemale obecnie jest wilem 0.97h. Sprawdzilem pod wzgledem elektrycznym,polaczenia laminat sciechy punkty zlaczne jest ok. moze to faktycznie kijowa kosc,ostnio probowalem nawet ja kasowac uv w seriach po 30min z probami programowania jak sugerowal j.vit , ale bez rezultatu,byc moze inne sugestie pomoga w tym problemie gdybym by w tym momencie w posiadaniu kosci podobnej mialbym porownanie a tak licze tylko na doswiadczenie kolegow z forum ktorzy podobnie trafili na ten sam lub podobny problem z programowaniem kosci 27c800
    metal60
    Level 22  
    najlepiej gdyby sie wypowiedzial ktos komu sie udalo zaprogramowac taka kosc a wiec 27c800,wilemem,w co szczerze watpie !
    pozdrawiam
    Hancock
    Level 17  
    Prawidłowo wykonany Willem programuje te pamięci zawodowo i namiętnie. Wiele problemów stwarzały, źle zaprojektowane adaptery do tych kości, które można było nabyć w handlu. Natomiast nie słyszałem jeszcze dobrego słowa nt. odpowiednika tego programatora w wykonaniu f-my Epsilon. A tutaj jest mały przykład jego możliwości . Ale najpierw proponuję sprawdzić działanie proga na drugim identyczneym układzie.
    JaB
    Level 17  
    No tak... to była REKLAMA...

Ale do rzeczy..Temat był dość dokładnie opisywany na forum Voyagera.
    Niestety ja też należę do grupy osób którym nie udało się jak do tej pory zaprogramować 27c800 Willemem. U mnie po modyfikacjach i przeróbkach Willema i adaptorka wysypuje się na 74% zapisu. Niestety nie mam drugiej takiej kości, bo podobno mogłem tak trafić. Mogę jedynie polecić jeszcze raz forum Voyagera, modyfikacje Willema napewno się przydadzą.
    Pozdrawiam.
    Hancock
    Level 17  
    I najprawdopodobniej na taką pamięć trafiłeś - czasem trafi sie taka, która programuje się tylko do określonego, tego samego procentowo miejsca i na tym koniec.

A z reklamą - przesadziłeś :wink:
    JaB
    Level 17  
    Nie miałem w zamiarze nikogo obrazić...sorry :oops: .

A co do przeróbek Willema, to spokojnie mogę polecić wymianę 74HC04 na 74LS14N. Ten drugi łypie nieco więcej prądu, ale całość chodzi szybciej. Ja wymieniłem jeszcze diody na małe powierzchniowe i do programowania dużych flashy używam zasilacza 15V.
    decoder111
    Level 11  
    Pozdrawiam widze temat tej pamieci pieknie sie rozwinął lecz w moim wypadku,kość którą programowałem bez skutku była już wcześniej padnięta tak że jej już nic nie pomoże tylko kosz.Dziś dostałem kośc następną gdy od razu zamontowałem ją w programatorze(Uniwersal flash)Epsilona,tez okazalo się że nic sie nie odzywa zero reakcji,kupilem czysta kośc pustą,rece opadly mi lecz z potrakjtowalem ja jak trakujemy dyskietki sformatowalem ja promieniami uv ,dalem zgodnie z opisem Epsilona 15min. Po tym procesie w programator zaladowalem plik z softem i poszlo bez problemowo kość po kilku minutach była zaprogramowana,potem tuner,lista od1430 i eeprom od 1330.Sprzęt chodzi. Tak więc świerza kość przed programowaniem wymaga potraktowania jej promieniami (do tych ktorzy kupili nową jałową i nie chciala sie programować) Czyli problem się rozwiązał pozdrawiam wszystkich ,którzy mi pomogli ,naprowadzili i dali impuls by wyjsc na prosta.Jeszcze raz bardzo dziekuję.Ryszard
    osiemk
    Level 16  
    Witam

Ja zaprogramowalem 27c800 za trzecim razem (oczywiscie czyszczac ja po kazdym zlym zaprogramowaniu), nie robiac testu czy pamiec jest czysta:) niestety willema robilem na druku cyfroniki a tam jest kilka bledow:( i usuniecie nich zajelo mi chwile czasu.
    K.
    GAAD
    Level 16  
    podstawa przy epromie 27C800 to zasilacz przypuszczam, że w przypadku programatora z epsilona moze być to ten sam problem.
    W swoim willemie programowalem juz wiele 27C800 i czasami byly bledy i 2,3 podejscia. Wymiana 7404 na 14 niewiele pomogla. W koncu sie wkurzylem i zmienilem zasilacz - odrebne uzwojenie transofmatora na +5 V czyli Vcc i drugie uzwojenie - 30V przez stabilizator LM317 z rezystorkami i zworkami do Vpp - wartosci napięć jak oryginalnym willemie ale efekty- od tego czasu zaden 27C800 nie wykazał błędu może być ciepły zaraz po kasoweaniu może być miesiąc po czyszczeniu programuje sie zawsze bezproblemowo. polecam wymiane przetwornicy w modelach willema, które mają problemy z 27c800 na inne źródło zasilania i mam nadzieje problemy znikną.