logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jaki wzmacniacz i subwoofer 25cm (np. Magnat Xpress, STX) do 360 zł do małego auta?

Rebel32 29 Wrz 2008 14:57 1899 8
REKLAMA
  • #1 5582167
    Rebel32
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Mam niemały problem, mianowicie budżet mam niezwykle skromny a chce zakupić głośnik basowy do którego dorobie skrzynkę oraz wzmacniacz który to napędzi. Głośnik ze względu na małe wymiary auta najlepiej sprawdziła by się jakaś 25cm, zastanawiałem się nad Magnat Xpress albo cos z STX, lub jakakolwiek w miare przyzwoity głośnik. Przedewszystkim zalezy mi na tym aby sub grał możliwie jak najbardziej punktowo i szybko i żeby się nie gubił. Budżet na głośnik to około 160zł ( wiem, że to mało ale wierze w doświadczonych urzytkowników tego forum :) )

    Jeśli chodzi o wzmaka to budżet maks 200 zł i chodzi mi tu o w miarę przyzwoite używki bo pewnie żadnej nówki w tej kwocie niedostanę. Wzmak będzie albo monoblok dla samego suba lub 4 kanałowy żeby napędził też przód ktory narazie bedzie chodzic pod samym radiem ( są to phonocary 165mm odseparowane) ale podejzewam ze do 200zł nie ma szans znalezc żadnej 4-kanałówki która poradzi sobie z przodem i subem :)

    Z góry dziękuję za porady i pomoc forumowiczów
  • REKLAMA
  • #2 5582188
    MediaX
    Poziom 16  
    Posty: 233
    Pomógł: 7
    Ocena: 9
    Jedynym wyjsciem w tej sytuacji jest kupn suba Intertechnik MDS 08 ktory na aukcjach chodzi po 199zl a skrzynke jaka trzeba mu zrobic to masz juz nawet gotowa podana na elce.Wszystko co z wiazane z tym glosnikiem jest na elce.
    Codo wzmaka to polecam kupno SonyXM starszy model ale zupelnie wystarczy do zasilenia suba jak i przodu
    XM5540F
    badz Xm3040F
    szukaj jak juz cos z literka F bo te modele maja filtry
    a wzmaki to +/- 200-250zl :p
    Ale pamietaj ,ze jeszcze na kable muszisz wydac kase jakies tez 200zl:P
  • #3 5582235
    tomek_wilkct
    Poziom 2  
    Posty: 2
    Na allegro koleś sprzedaje 4 używki JBL GTO 1002D po 160zł sztuka. Może jednak skusisz sie na 12' i moja propozycja to magnat xpress kupiłem włożyłem w close i ładnie hyca:) wzmacniacz Magnat edition 2 jedynie w tych pieniadzach ale nie wiem czy on sobie nawet poradzi z samym subwooferem. Jest jeszcze na allegro jakiś soling ale parametry chyba z kosmosu...
  • REKLAMA
  • #4 5582260
    MediaX
    Poziom 16  
    Posty: 233
    Pomógł: 7
    Ocena: 9
    Tych JBLow nie ma co nawet porownywac z IT 08.Tak samo tego wzmacniacza magnata z XMem :/. Kladzie ich na lopatki.Pop ierwsze IT nie bedzie dudnil tylko ,,GRAL" nie bedzie przeciagal tylko bedzie ,,GRAL" nie bedzie muli tylko bedzie dynamiczny,szybki i konkretny.
    Tak samo co do wzmaka moze chodz troche uslyszysz co twoje glosniki potrafia.
  • #5 5582314
    czacha01
    Poziom 21  
    Posty: 612
    Pomógł: 24
    Ocena: 10
    Zależy czy kolega nie ma dużego samochodu i czy nie lubi mocniejszego basu.
    Bo np w sedanie nie usłyszy za bardzo tego IT MDS08.
  • #6 5582332
    MediaX
    Poziom 16  
    Posty: 233
    Pomógł: 7
    Ocena: 9
    To fakt ale na takie wymagania jakie podal kolega nie ma innego zestawu ktory przystepnie zagra :)
  • REKLAMA
  • #7 5582361
    Rebel32
    Poziom 2  
    Posty: 4
    dziękuję za wszystkie dotychczasowe propozycje :) Auto to Hatchback, a co do basu to lubię nazwijmy to ,,mocne uderzenie" :) ale nie znoszę tzw ,,buczenia" basu, dla mnie głośnik musi grać punktowo:) Powiem, że zainteresował mnie ten IT ale na aukcjach ciężko go znaleźć i z tego co widzę musiałbym go ściągać wprost od dystrubutora z Niemiec. A wśród wzmaków to widzę, że powinienem się rozejrzeć za jakimś MX'em Sony.
  • REKLAMA
  • #9 5583080
    Rebel32
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Dzięki :) A co sądzicie o głośnikach naszej rodzimnej produkcji ? Mam na myśli głośniki STX ? A i jeśli można to prosiłbym o podanie jeszcze jakiś modelów s serii MX Sony które są warte uwagi. Z góry dzięki :)

    P.S znalazłem jeszcze coś takiego: Alpine FLex 4 oraz ALPINE MRV-F250 warto się zainteresować starszymi Alpinami ? no i czy 75 wat rms nie rozsadzi Phonocarow ktore maja tylko 35 rms ??

Podsumowanie tematu

✨ W dyskusji poruszono temat doboru subwoofera 25 cm oraz wzmacniacza do małego auta w budżecie około 360 zł. Jako subwoofer polecany jest model Intertechnik MDS 08, dostępny na aukcjach za około 199 zł, który charakteryzuje się szybkim, punktowym i dynamicznym basem bez dudnienia. Do napędzenia subwoofera oraz ewentualnie przednich głośników Phonocar 165 mm rekomendowane są używane wzmacniacze Sony z serii MX, zwłaszcza modele XM5540F lub XM3040F, które posiadają filtry i mieszczą się w budżecie około 200-250 zł. Alternatywnie rozważano głośniki Magnat Xpress oraz STX, jednak Intertechnik MDS 08 jest oceniany jako lepszy pod względem jakości dźwięku. Wzmacniacze 4-kanałowe w tym budżecie raczej nie poradzą sobie z jednoczesnym napędzeniem subwoofera i przednich głośników. Pojawiły się także pytania o modele wzmacniaczy Sony MX oraz o starsze wzmacniacze Alpine (FLex 4, MRV-F250) oraz ich kompatybilność z głośnikami Phonocar o mocy 35 W RMS. Wskazano również, że do zestawu należy doliczyć koszty okablowania, które mogą wynieść około 200 zł.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA