logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Sony Ericsson K800i CID 53 - Telefon nie włącza się po wgraniu patcha

pawelek1265 07 Lis 2008 21:29 5148 9
REKLAMA
  • #1 5713085
    pawelek1265
    Poziom 17  
    Posty: 281
    Pomógł: 4
    Ocena: 27
    Witam. Mam k800i cid 53. Wgrywałem patcha o po tej grze na wyłaczeni telefonu executor chyba to było fon już się nie włacza. Macie tu screen z setoola

    2008-11-07 20:28:06 v0.914030/UNI
    2008-11-07 20:28:06 CARD SERIAL: 00073805
    2008-11-07 20:28:06 Loaded 51 flash descriptors
    2008-11-07 20:28:08 SIGNED MODE (USING SERVER).
    2008-11-07 20:28:12 ChipID:9900,EMP protocol:0301
    2008-11-07 20:28:13
    2008-11-07 20:28:13 PHONE IS RED RETAIL PRODUCT
    2008-11-07 20:28:13 FLASH CID detected:53
    2008-11-07 20:28:13 Speed:921600
    2008-11-07 20:28:13 Flash ID check:897E
    2008-11-07 20:28:13 Flash props sent ok
    2008-11-07 20:28:13 OTP LOCKED:1 CID:51 PAF:1 IMEI:3561********** CERT:RED
    2008-11-07 20:28:13 FLASH CID:53 COLOR:RED
    2008-11-07 20:28:48 no ack during gdfs_readvar !
    2008-11-07 20:28:48 Can't read SCRC unit
    2008-11-07 20:28:48 Elapsed: 39 secs.



    Błagam piszcie co robić bo fon nie jest mój tylko kolegi w dodatku to jest nówka jeszcze ma folie na wyświetlaczu.Dodam że mam Setool Box 3. NIe idzie nawet wgrać softa, nic nie idzie!! BŁAGAM POMOCY!!!!!!!!!!!!!!
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #3 5714005
    pawelek1265
    Poziom 17  
    Posty: 281
    Pomógł: 4
    Ocena: 27
    No main nie chce przejść nadal wywala błąd gdfs.To co mam teraz zrobić i jak?? BŁAGAM POMÓŻCIE!!!
  • #4 5714125
    bzikk
    Poziom 32  
    Posty: 1938
    Pomógł: 189
    Ocena: 63
    Tylko ci zostaje naprawa po tp. Ale uwierz mi do prostych rzeczy to nie należy.
  • #5 5714128
    dexter_86
    Poziom 26  
    Posty: 688
    Pomógł: 87
    Ocena: 29
    Test point, wgranie nowego erom-a wraz z gdfs, a później czysty soft i powinno być po kłopocie.
  • REKLAMA
  • #6 5714136
    pawelek1265
    Poziom 17  
    Posty: 281
    Pomógł: 4
    Ocena: 27
    OK po kłopocie pomogło kulan kendi nowy soft i wszystko gra!! ufff A teraz taki problem mam tego setool box 3 i jak nim ściagnąc simlocka z K800i CID 53?? Albo instrukcję lub jakiś opis jak zdjąc tego simlocka???!!
  • #7 5714178
    deeebo666
    Poziom 15  
    Posty: 226
    Pomógł: 1
    Ocena: 14
    Poczytaj troche a na pewno znajdziesz...Polecam instrukcje autorstwa Fingusia....
  • #8 5714192
    pawelek1265
    Poziom 17  
    Posty: 281
    Pomógł: 4
    Ocena: 27
    Tylko że nie moge jej znależć!!
  • REKLAMA
  • #10 5714246
    Artech
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 5855
    Pomógł: 260
    Ocena: 48
    Temat zamykam.

Podsumowanie tematu

✨ Sony Ericsson K800i CID 53 po wgraniu patcha przestał się włączać, pojawił się błąd podczas odczytu GDFS (no ack during gdfs_readvar). Próby przefleszowania telefonu plikiem main z opcją use server nie powiodły się, pojawiał się błąd GDFS. Rozwiązaniem jest wykonanie test point (TP2), wgranie nowego EROM wraz z GDFS, a następnie czysty soft. Po tej procedurze telefon został naprawiony i działa poprawnie. Dodatkowo pojawiło się pytanie o zdjęcie simlocka z K800i CID 53 za pomocą Setool Box 3; zalecane jest zapoznanie się z instrukcją autorstwa Fingusia dostępną na forum elektroda.pl pod wskazanym linkiem.
REKLAMA