Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic 42TH PZ800E - problem z formatem obrazu

24 Lis 2008 20:57 2738 5
  • Poziom 12  
    Witam, zakupiłem model plazmy panasonica: 42TH PZ800E i po podłączeniu przez HDMI tunera cyfry + (philips PVR HD)format obrazu, niezależnie od ustawień w menu TV zmienia się na "szeroki"-czasami ekran robi się czarny na "dłuuuuższą" chwilę i nie da się przez to miganie skupić na oglądaniu. Nie było tego w modelu PA60E !? Co jest...jak to wyłączyć. W tunerze ustawione jest(wg zaleceń) na format-"szeroki", próbowałem także na "16:9 zoom" i "normalny". Dodam, że przez scart(euro) wszystko jest ok, tak samo na kablówce-trzyma wszystkie ustawione formaty obrazu bez samoistnego przełączania. Proszę o pomoc jak to wyłączyć...a może to wada tv?
    Dzięki - Marcin

W dziale RTV szczególnie ważny jest model sprzętu, choć punkt 11 regulaminu dotyczy całego forum i proszę tego przestrzegać. [@mirex]
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 40  
    Może nie bedzie to trafiona porada, ale zobacz czy nie ma jakieś opcji dotyczącej formatu ekranu w menu tunera.
  • Poziom 1  
    mam ten sam problem w panasonicu TX-37LZD80 - sam wielokrotnie zmienia między "szeroki" a "auto" i robi to na czerni...
    Zmiana formatu z "auto" na jakikolwiek inny nic nie daje.
    W poniedziałek spróbuję pogadać w sklepie, doszedłeś do czegoś?

pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Mam podobne problemy z TX-32LE7PA, ale nie jestem zbyt biegly w niemieckim...
    Sygnal mam z Polsatu Cyfrowego, ale problemy sa te same dla plyt DVD w formacie 16:9.
    U mnie to automatyczne formatowanie dzialalo niezle od zakupu czerwcu 2008. Jezeli obraz jest nadawany w 4:3 automat rozciaga go na caly ekran pieknie, a jak przelacze na 16:9 to tez rozciaga na caly ekran, ale jakos inaczej. Zielona kropka na kanale Puls jest elipsą dluzszą lub krotszą. Czyli w tym Panasonic'u ustawienie 16:9 zawiera tez jakis logarytm konwertowania innych formatow, ale inny niz przy trybie Auto. To wszystko rozumiem. Jest tak do dzis i OK.
    Problem zaczyna sie jezeli sygnal wejsciowy jest 16:9. Wtedy w trybie auto czasami jest rozciagniety na caly ekran, a czasami zostaja czarne paski na gorze i na dole. Zalezy to od stacji i od rodzaju programu. Po wybraniu trybu 16:9 w TV paski na gorze i dole sa zawsze i to szersze. Tego juz kompletnie nie rozumiem, bo wymiary monitora sa dokladnie 16:9, wiec jak sygnal jest 16:9 to nie powinno byc trudno sie dopasowac :-) Jeszcze niedawno przy sygnale 16:9 TV rozciagal w trybie Auto obraz na caly ekran elegancko...
    Co gorsza wkrotce wszyscy nadawcy przejda na 16:9.
    Czytalem obszerny rozdzial o formatowaniu obrazu w instrukcji TV. Wynika z niego, ze algorytm jest skomplikowany (4-stopniowy) i dostosowanie sie moze zajac do kilku minut. Faktycznie czasem troche to zajmuje, jezeli akcja filmu dzieje sie w nocy :-) Nic jednak nie pisza o problemach z przejsciem z 16:9 na 16:9.
    Nie zglaszalem jeszcze do sewisu, bo mam czas, ale jest to denerwujace. Czy ktos to rozgryzl ?
  • Poziom 12  
    problem zmiany formatów rozgryziony-problem istniał tylko na HDMI nr 1(możliwe, że wina leży po stronie tunera cyfry). Na 3 pozostałych trzyma zadane formaty bez problemu.