Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WD800LB-00DNA0 wpinany podczas pracy komputera

henzet 16 Gru 2008 18:14 956 6
  • #1 16 Gru 2008 18:14
    henzet
    Poziom 10  

Witam, ten dysk został uszkodzony poprzez wpinanie go do komputera w czasie gdy komputer pracował- na wtyku z zasilaniem skoczyła mała iskierka, zasilacz wyłączył się, po około 2 minutach zasilacz dał się włączyć. Dysk nie jest widoczny w biosie przy uruchomionym Windowsie z innego dysku ani kiedy uruchomię kompa z botowalnej płyty linuksa. Cały czas wydaje dosyć głośne rytmiczne dźwięki (zit, zit, zit). Nie chcę go naprawiać, chcę odzyskać z niego zdjęcia, cały czas przeglądam allegro w poszukiwaniu podobnego dysku coby spróbować przełożyć elektronikę nie wiem tylko czy w tym przypadku musi być dokładnie ten typ dysku czy może też być z oznaczeniem np: WD800JB,A może ktoś ma jakiś inny dobry sposób ? (O firmach odzyskujących dane wiem ale niestety nie stać mnie :cry: )

0 6
  • #2 16 Gru 2008 20:10
    drakomp
    Poziom 19  

henzet napisał:
    czy w tym przypadku musi być dokładnie ten typ dysku czy może też być z oznaczeniem np: WD800JB,A może ktoś ma jakiś inny dobry sposób ? (O firmach odzyskujących dane wiem ale niestety nie stać mnie :cry: )

Nie wiem czy jest sens abyś bawił się w odzyskiwanie danych jeżeli nie masz o tym pojęcia. Lepiej zostawić to specjalistom min. z tego forum - na pewno ich cennik nie jest taki jak w firmach, a swoimi operacjami podmian elektroniki możesz doprowadzić do niemożliwości odzyskania ich.

0
  • #3 16 Gru 2008 20:32
    henzet
    Poziom 10  

Jeżeli chodzi o wymianę elektroniki i przelutowanie scalaka to myślę że temu podołam. Ten dysk , którego szukam jest chyba dosyć rzadko występujący- gdzieś czytałem że to była jakaś wyciszona wersja.Zastanawia mnie czy elektroniki od innych nie pasują..

0
  • #4 16 Gru 2008 21:46
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 16 Gru 2008 21:52
    henzet
    Poziom 10  

Dziękuję bardzo. Pozdrawiam.

0
  • #6 17 Gru 2008 13:58
    henzet
    Poziom 10  

Jeszcze chciałbym coś zapytać- czy wszelkie operacje związane z podłączaniem dysku po zmianie elektroniki czy też diagnozowanie go np:programem MHDD można wykonywać po podpięciu tegoż dysku do kieszeni zewnętrznej włączonej do gniazda USB czy też koniecznie musi być podłączony do taśmy wewnątrz komputera ?

0
  • #7 17 Gru 2008 14:45
    gsm_virus
    VIP Zasłużony dla elektroda

Wszelkie działania związane z diagnostyką proszę wykonywać przy dysku podłączonym centralnie do płyty głównej lub kontrolera na PCI, nie pod USB.

0