Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak nasmarowac drukarke laserowa

wip13 01 Kwi 2004 00:23 11490 18
  • #1 01 Kwi 2004 00:23
    wip13
    Poziom 10  

Nigdzie nie moge znalesc w intenecie informacji jak zakonserwowac drukarke laserowa. Chcialbym nasmarowac wszystkie tryby, tulejki, ale nie wiem co dokladnie mozna smarowac i co gorsza nie wiem czym mozna smarowac (zwykly towot tu chyba nie pomoze:) ). I czym sie czysci rolki podajace papier i te pod bebnem. ????

0 18
  • #2 01 Kwi 2004 00:38
    beatom
    Poziom 31  

odradzam smarowanie czymkolwiek - to nie jest maszyna do szycia. Zawsze sa uzyte przy konstrukcji tych urzadzen tworzywa samosmarujace. Konserwacja polega na umyciu podzespolow i ewentualnej wymianie. Jako medium stosowac mozna wode i mydlo - jak dla ludzi.
    A wlasciwie czemu chcesz ja smarowac?!

0
  • #3 01 Kwi 2004 10:05
    Alcedo
    Poziom 23  

no nawet maszynę do szycia smaruje się odpowiednim smarem, rzeczywiście woda i mydło to dobra rzecz byle nie czyścić nim lustra,
    a do rolek pobierających papier mozna kupić płyn do regeneracji gum ja uzywam Platenclene Print Roller Cleaner and Restorer firmy AF i chyba większość tego uzywa.
    A przy czyszczeniu trzeba się pozbyć przede wszystkim starego toneru, mozna to wydmuchać spręzonym powietrzem, albo odkurzyć, ale lepiej starym odkurzaczem niz nowym, bo moze się juz nie nadawać do użytku.
    Jeżeli drukarka brudzi wydruk od spodu to przydałoby sie tez wyczyścić rolkę dociskową (silikonową) bo jest pewnie totalnie zasyfiona najlepiej jakimś alkoholem (może byc czysta):)
    Pozdrawiam

0
  • #4 01 Kwi 2004 14:31
    kosmita
    VIP Zasłużony dla elektroda

kazda drukarka ma swoj manual serwisowy a w nim najczesciej jest rozdzial Printer maintenance, maintenance albo cleaning and lubrication... wystarczy znalezc manual do twojej drukarki chocby tu na elektrodzie i poczytac troszke

0
  • #5 01 Kwi 2004 14:44
    printers
    Poziom 15  

a gdzie można kupić takie cudo: Platenclene Print Roller Cleaner and Restorer firmy AF i ile kosztuje?

0
  • #6 01 Kwi 2004 14:47
    kosmita

tanie jak barszcz w arbiko na przyklad, albo naallegro nazywa sie popularnie plyn do rolek.. ja zeby mi nie zabraklo kupilem 2 litry (po 70 netto a litr :D bo mam duze upusty) i od roku nie zabraklo jeszcze

0
  • #7 01 Kwi 2004 15:27
    Alcedo
    Poziom 23  

ogólnie w sklepach internetowych w dziale środki czyszczące, ja kupuje to w sprayu po 100 ml, tez mi wystarcza na baaardzo długo, ale ja to nie robie tyle drukarek co kosmita niestety

0
  • #8 01 Kwi 2004 15:32
    kosmita

jak bym mial córke w wieku Twojej tez bym tyle nie robil co robie ;)

0
  • #9 01 Kwi 2004 15:53
    Alcedo
    Poziom 23  

no tak
    tym bardziej ze chcę mieć jeszcze syna
    :)

0
  • #10 01 Kwi 2004 15:54
    Marek Kolodziejczak
    Poziom 16  

moze byc izopropanol dostepny jest prawie wszedzie.

0
  • #11 01 Kwi 2004 16:06
    Alcedo
    Poziom 23  

też jest produkowany przez AF, też w sprayu, nazwa handlowa Isoclene, a pod spodem Isopropanol Cleaning Fluid
    Jak jakiś sklep ma to to ma też tamto :)
    przy czyszczeniu można uzyć zamiast czystej, ale pamiętaj tylko przy czyszczeniu.
    Na zdrowie tzn. chciałem powiedziec pozdrawiam.

0
  • #12 01 Kwi 2004 19:52
    wip13
    Poziom 10  

Skad ten pomysl ze smarowaniem?? Mialem drukarke 5P i chodzila i chodzi jak "pszczolka", dokupilem druga 6P i ta choc ma taka sama albo bardzo zblizona mechanike wydaje bardzo niekopojace odglosy. Silnik pracuje zdecydowanie glosniej i wydaje nizsze tony, wydaje sie jak by mial ciezko pracowac(przekladalem tonery i jest to samo). W internecie jest pelno ogloszen "Konserwacja smarowanie" dlatego wyszedlem z zalozenia ze takie czynnosci sie wykonuje, aha drukarka w srodku jest bardzo czysta (brak tonera) ale sa slady bialego pylku.

Poradzcie mi jesli nie nasmarowac to co??
    Mam przekladac pokolei z 5P walki i sprawdzac czy to przypadkiem nie one wydaje te niepokojace dodatkowe dzwieki??

0
  • #13 02 Kwi 2004 09:52
    kosmita

eeeee to prosta drukarka zdejm obudowe wyjmij fuser i zobacz czy on nie ma zuzytych zebatek (czesta ta posrednia jakby przezroczysta sie sciera i wydaje to pozniej dziwne odglosy).. wyjm karte sieciowa (jetdirect) o ile ma zdejm elektronike (bedzie ci potrzebny torks rozmiar 10) i caly mechanizm ktory sie kreci o braca zdejmujesz po odkreceniu kilku srub.. obejzyj dokladnie zebatki (dobrze jest kazda z osobna wyczyscic szczotak do zebow) no i smarujesz wnetrzze tulejki w zebadce i trzpien na ktorym sie obraca.. sa specjalne smary do nakladania na zeby zebatki ale sa drogie.. moim zdaniem masz problem z fuserem.. ile strona wydrukowala drukarka (naciskasz dwa guziki na raz i ci wydrukuje strony konfiguracyjne)..

0
  • #14 03 Kwi 2004 01:29
    wip13
    Poziom 10  

Drukarka jest jak nowa ma tylko 75tys stron. ale 5P byla z tego samego zrodla i chyba ktos jej wyzerowal licznik, wiec te 75tys nie koniecznie musi byc prawda. A tryby sa jak nowe, rozebralem fuzer i wyczyscilem jakies mazidlo z trybow, ktore wygladalo jak plastelina, nasmarowalem trybiki takim bialym smarem chyba na bazie silikonu, taki mialem taki dalem, jesli zrobilem blad to powiedzcie to szybko to umyje :). Jutro umyje reszte mechaniki bo problem z glosna praca nie zniknal ;(

0
  • #15 03 Kwi 2004 10:21
    kosmita

a skad masz ten bialy smar?? ja uzywam wynalazku elektrolube(w pelni syntetyczny smar) ktory sciagnelem sobie az z londynu.. mam nadzieje ze to nie jest jeden z wynalazkow AGchemia.. mialem ich smary i zaden sie nie nadal do uzytku..

0
  • #16 05 Kwi 2004 09:29
    wip13
    Poziom 10  

Smarek jest zaadoptowany, nigdzie tego nei moglem znalesc, ale na polce w domu stala puszka "szpraju" do smarowania masztu w wzosku widlowym. Poczatkowo uzylem tego zamiast WD40 :) ale mym oczom ukazal sie bialy plyn, ktory po chwili gestnieje i jest jak gesty smarek. Wiec tak kolor ten sam, smak ten sam, zapach ten sam, konstynstencja ta sama wiec sie ucieszylem ze mam do cos czym jest smarowana wiekszosc mechanizmow platykowych made in taiwan. Ale jak chcesz to z checia ci wysle reszte do analizy bo sie moze okazac ze to jest cos innego i mi drukarke rozpusci :D

0
  • #17 05 Kwi 2004 09:43
    kosmita

znaczy ja bym wolal znac zrodlo.. smar na zeby nie moze byc za gesty bo poskleja zebatki.. a juz jak jest troche organiczny i wejdzie w kontakt z tlenem to rozne cua moga sie dziac ( zgestnieje na przyklad)

0
  • #18 05 Kwi 2004 09:56
    Alcedo
    Poziom 23  

dodajmy jeszcze temperatury jakie tam panują, a otrzymujemy szklarniane warunki, do tego pył celulozowy jako pozywka, bo zazwyczaj używamy najtańszego papieru - poprostu mamy sajgon

0
  • #19 06 Kwi 2004 12:09
    Kazik
    Spec od drukarek

Z mojego doświadczenia wynika że b.często smarowanie mechanizmu napędowego w laserach znacznie wycisza drukarkę podczas pracy - ale nie zawsze, są przypadki kiedy trzeba wymienić zespół napędowy (czasami również fuser) i dopiero wtedy jest spokój. Ja dosyć długo używam smaru na bazie silikonu (dopuszczalna temperatura pracy 200 st.C) i nie mam problemów.

0