Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica PA5580A520 - problem z wirowaniem

20 Sty 2009 13:28 7279 7
  • Poziom 2  
    Witam. Jestem posiadaczem pralki, a raczej mama :), Amica Dynamic System Aqua Spray - typ : PA5580A520
    Mam problem z wirowaniem. Po włożeniu prania, ustawieniu wszystkiego jak sie należy pralka sobie pierze i wszystko jest ok aż do momentu wirowania. W tym momencie pralka "nie podejmuje " wirowania, ma bardzo małe obroty i wydaje dziwny szum, tak jakby tarcie (oczywiście podczas próby wirowania). Za każdym razem próbuje sie "rozpędzić" ale nie daje rady. Wkoncu pozostaje ją tyko wyłączyć, wyjąć pranie i ręcznie wykręcać :))
    I tu prośba do Was abyście napisali co to może być waszym zdaniem i jak usunąć ewentualna usterkę. Prosił bym o dość łopatologiczne wyłożenie sprawy (co i jak wymienić) bo w kwestii napraw jestem totalnym laikiem.
    Z góry dzienki.
  • Poziom 23  
    W pierwszej kolejności oczyść filtr pompy wodnej, sprawdź, czy wąż spustowy jest drożny i czy przypadkiem nie zapchała się końcówka.
  • Poziom 2  
    filtr pompy czysty, wąż też jest sprawny i koncówka drożna. Jak włączy sie pranie to on bez problemu pobiera wodę no i co najważniejsze płucze też bez problemu. Nawte podczas wirowania troche tej wody ubywa ale ubrania dalej są mocno wilgne bo jak juz poisałem nie "rozpędza" sie ona tak jak powinna..
    Jakieś inne propozycje ?
  • Specjalista AGD
    Sprawdź szczotki silnika, prawdopodobnie kończą się.
  • Poziom 13  
    Czy oddała cała wodę? Wymontuj zawór przesterowania i sprawdź go dokładnie.
  • Poziom 19  
    Sprawdź czy otwiera się zawór od aqwa spry może otwierać się nie do końca i pompa nie zdąży wypompować i pralka nie wiruje.Następnie jak pisze kolega wyżej sprawdź szczotki mogą być za krótkie.Silnik jest tam tylko komutatorowy ma jedne obroty od 450 -14000 tys jest łatwy do sprawdzenia.(opanuje wklejanie zdjęć to powiem jak)O takim silniku jak pisze kolega niżej to za bardzo nie słyszałem.Nabierz wody do pralki bez prania np na 2 programie,następnie zatrzymaj pralkę np.przez kilkusekundowe naciśnięcie pomarańczowego przycisku wejdzie w stan GOTOWA przestaw gałkę programatora na wirowanie 8 albo 9 ,ale nie od razu odczekaj ok 5 min i zrób start zapali się lampka PRACUJE i zaobserwuj co się dzieje jak szybko ta woda jest wypompowywana i czy do końca i jeżeli poziom wody spadnie poniżej otworków w bębnie powinna wirować jak jest na wirowaniu, lub nie jak jest na spuście wody.Jeżeli nie wiruje to do sprawdzenia to co wyżej napisane.
  • Poziom 13  
    W tej pralce jest silnik komutatorowy pradu przemiennego 230v elektronika do wymiany koszt 350 zl pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Naprawa elektroniki od 60 do 120 zł na allegro możesz kupić usługę"naprawa programatorów"
    Sprawa opłacalna.Tutaj poczytaj na forum też znajdziesz.