Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Brak d德i瘯u w komputerze

26 Sty 2009 17:37 4565 14
  • Poziom 9  
    nie mam pojecia jaka mam p造te g堯wna nie wiem jak to sprawdzic wiem tylko ze nie mam zainstalowanej karty dzwiekowej
  • Poziom 20  
    wypisz wszystkie oznaczenia jakie znajdziesz na tej p造cie
  • Poziom 39  
    Prosz 軼i庵n望 program Everest. Dowie si kolega wszystkiego o swoim komputerze. Prosz r闚nie poprawi sw鎩 post oraz sam tytu.
  • Poziom 9  
    to ja mam wyjac p造te czy moge wypisac wszystko co mam w menadzeze

Dodano po 9 [minuty]:

軼iagno貫m ten program ale jak go teraz u篡wac wypisac wszystko co pisze pod p造ta g堯wna
  • Poziom 20  
    napisz to co dotyczy p造ty i dok豉dnie jaki masz problem bo z tego co mamy nic nie wiadomo
  • Poziom 9  
    W豉軼iwo軼i p造ty g堯wnej
    ID p造ty g堯wnej 62-0108-001131-00101111-040201-P4X333-8235$AV41PC-00_AV41P004 P4X333-8235
    Nazwa p造ty g堯wnej Nieznane

W豉軼iwo軼i magistrali FSB
    Typ magistrali Intel NetBurst
    Szeroko嗆 magistrali 64-bitowy(a)
    Rzeczywista cz瘰totliwo嗆 taktowania 100 MHz (QDR)
    Efektywna cz瘰totliwo嗆 taktowania 400 MHz
    Przepustowo嗆 3200 MB/sek

W豉軼iwo軼i magistrali mikrouk豉du p造ty g堯wnej
    Typ magistrali VIA V-Link
    Szeroko嗆 magistrali 8-bitowy(a)

Dodano po 1 [minuty]:

to jest wszystko co pisze na ten temat a problem mam taki ze nie widzi p造ty g堯wnej w menagerze

Dodano po 10 [minuty]:

przepraszam nie widzi mi karty dzwiekowej
  • Poziom 25  
    Widz 瞠 kolega nie bardzo z komputerami wiec, b璠 m闚i powoli i wyra幡ie:
    1. Czy jestes w stanie otworzy obudow komputera i i odczytac symbol p造ty g堯wnej?
    2. Czy instalowa貫 system od nowa skoro nie masz zainstalowanych sterownik闚 do karty d德i瘯owej. Domyslam si ze problem z g這sem to problem z dzwiekiem w komputerze.
    3. Jakiego windowsa u篡wasz? Xp, Vista czy mo瞠 Win98?
    4.Czy potrafisz sprawdzic w Managerze urz康ze jakich sterownik闚 brakuje? W panelu sterowania lub prawym od myszki na M鎩 Komputer potem / w豉軼iwo軼i / manadzer urz康ze...itd
    5. Do komputera powiniene dosta p造te CD ze sterownikami - masz mo瞠?
    6. Czy masz dzwi瘯 na p造cie g堯wnej czy dodatkowa karte dzwiekow?
    7. Czy w Managerze masz cos takiego "Kontrolery d德ieku, video i gier"?
  • Poziom 21  
    Najpierw opisz w og鏊e ten problem, bo jak na razie wiem tylko tyle, 瞠 masz problem z d德i瘯iem. Najprawdopodobniej brakuje Ci jaki sterownik闚, ale szklanej kuli nie mam wi璚 pisz ,,najprawdopodobniej".
  • Poziom 9  
    1. tak otwiera貫m ale tam nic nie pisze na p造cie g堯wnej
    2. ten komputer kupi貫m od kogos z nowo stawianym systemem
    3 windowsa xp
    4 w menagerze pisze ze sa starsze sterowniki audio i nic po za tym co do sterownik闚
    5 nie mam p造ty
    6 mam dzwwiek na p造cie g堯wnej mam taka kostke z wyjsciami pod kabel
    7 w menagerze mam cos takiego "Kontrolery d德ieku, video i gier" ale tam jest napisane Brak urz康zen audio
  • Poziom 25  
    ... no to ju wiemy wi璚ej
    Zastanawia mnie dlaczego kto instaluje na nowo system i nie doprowadza do porz康ku d德i瘯u, mo瞠 jest uszkodzony d德i瘯 na p造cie, wtedy trzeba by w這篡 kart d德i瘯owa i do niej pod陰czy g這郾iki, ale zanim nowa karta to spr鏏uj odinstalowa te "stare sterowniki audio" i sprawdzic w biosie czy masz w陰czona kart d德i瘯ow (Audio ... - enable)
  • Poziom 9  
    ale to odinstalowac w dodaj usu programy?\?
  • Poziom 39  
    Tak szanowny kolego, dok豉dnie tak. Ewentualnie usun望 jeszcze z menad瞠ra urz康ze.
  • Poziom 25  
    odinstalowa w dodaj/usu programy je瞠li s albo w managerze urz康ze tam gdzie masz zainstalowane te starsze sterowniki audio. Ale istotniejsze jest 瞠by zobaczy w Biosie czy masz w陰czon karte. By mo瞠 ktos wcze郾iej u篡wa dodatkowej karty audio i wy陰czy w Biosie t kt鏎a jest na p造cie g堯wnej.
  • Poziom 9  
    niemoge tego znalezc w dodaj/usun nie ma starszych sterownik闚 audio a przez menager jak wchodze to nie ma nigdzze odinstaluj a w biosie jak tam sie wchodzi
  • Poziom 25  
    do biosu wchodzi sie przez naci郾i璚ie klawisz DELETE lub F2 zaraz po za陰czeniu komputera, po oko這 4 sekundach od w陰czenia. Wchodzenie do biosu i grzebanie w ustawieniach moze sie jednak 幢e sko鎍zy dla komputera, mo瞠 sie juz nie uruchomi. Mysle ze powiniene poprosi kogo kto sie na tym zna

Je瞠li natomiast chcesz pr鏏owac sam to:
    Uruchom komputer ponownie
    komputer sie wy豉czy a nastepnie zacznie sie uruchamia od nowa i wtedy naciskasz DELETE lub F2 w zale積o軼i od biosu (nie wiem jaki ty masz)
    Po naci郾i璚iu tych klawisz powinien pojawic sie z wyborem r騜nych opcji, poruszamy sie strza趾ami. Je瞠li chcesz wej軼i w dan opcje to enter, wyj軼ie z opcji to ESC. Wyj軼ie z biosu to ESC i wybranie opcji wyj軼ie bez zapisywania zmian chyba ze cos chcesz zmieni to wyj軼ie i zapisz zmiany. Proponuje troszke poczyta na temat biosu w necie, bo mozna nabroi