Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

domofon LASKOMEX LM-8W - podłączenie

26 Sty 2009 19:08 20591 15
  • Poziom 11  
    witam. Dostałem domofon taki jak w opisie. Mialem wpiety taki stary domofonik ktory dzialal bez zarzutu. Teraz mam ten nowy i jak wpinam go to nei dziala. dlaczego? czy to zalezy od rodzaju sieci? systemu? Nieznam sie wogole na domofonach :) Prosze o niezwłoczną pomoc. Aha, nie mam instrukcji do niego, oraz niewiem co to 4+n oraz 5+n
  • Poziom 23  
    4+n czy 5+n to ilosci przewodów potrzebne do prawidłowego funkcjonowania domofonu.
    Jaki miałeś wcześniej domofon? Ile przewodów było podłączonych do starej słuchawki? Zakładam, że zapisałeś sobie jak była podłączona stara słuchawka a nie wyrwałeś jej na żywca ze ściany?
  • Poziom 11  
    byly tylko 2 przewody. nie ma za duzej filozofii w podlaczeniu. Ale co z tym nowym?
  • Poziom 20  
    W LM-8 fabrycznie jest ustawiony nr 63, czy zmieniłeś nr na nr swojego mieszkania za pomocą złącza pin i "jumperów" ?
  • Poziom 11  
    nic nie zmienialem, a co do sieci to poprzedni domofon byl analogowy, wiec pewnie nie cyfrowa siec. NIe da sie jakis zworek poprzestawiac na nim by zadzialalo i u mnie?
  • Poziom 27  
    Kolego! Czy wiesz jaka jest różnica pomiędzy analogiem a cyfrą?
  • Poziom 11  
    no chyba nie, dlatego prosze o wyjasnienie.
  • Poziom 11  
    mam wiecej informacji:

MAm siec CYFRAL

no i 2 żyłową.

Czy ten domofon ktory mam zadziala mi jakos?
  • Poziom 20  
    Raczej marne szanse by LM-8 poszedł z siecią Cyfrala, ale można by podpytać w serwisie Cyfrala.
  • Poziom 24  
    Witam!
    Musisz kupić unifon Cyfrala. Jest jeden problem czy u Ciebie jest TCL czy Bartar oba systemy nie są kompatybilne. Ppoznasz gdy otworzysz unifon jesli jest tranzystor mocy BD to jest Bartar.
    pozdrawiam
    Piotrek
  • Poziom 34  
    1-trzeba zobaczyc -ustalić - nazwę -symbol centralki CYFRALA i e-milem do Cyfrala spytać -pewnie można kupić wysyłkowo -właściwy aparat.
    2-a po otrzymaniu aparatu- podłączyć -zachowując biegunowość -potrzebny jakiś najtańszy przyrząd uniwersalny.
  • Poziom 1  
    Szukam schematu podłączenia domofonu LASKOMEX LM-8W (08/2006) zamieszkałem w mieszkaniu gdzie domofon byl juz odpiety a nikt nie pofatygował sie zeby podpisac przewody w celu łatwiejszego podłączenia.... ze ściany wychodzi 6 przewodów:
    1. CZARNY
    2. CZERWONY
    3. BIAŁY
    4. ZIELONY
    5. NIEBIESKI
    6. BRĄZOWY

OD słuchawki wychodzą trzy przwody do domofonu - ZIELONY, BIAŁY, CZERWONY

Wszystko byloby OK gdyby nie to ze w domofonie widoczne są tylko dwie śrubki z oznaczeniem + i - ....... żadnych więcej podłączeń a przecież jest aż 6 przewodów!! PROSZE O ODP.... Chiałbym to jak najszybciej podłączyć ponieważ sąsiedzi juz sie burzą ze wszyscy moi goście wydzwaniają do każdego mieszkania w celu dostania sie na klatke schodową ;) PROSZE BARDZO O POMOC
  • Poziom 35  
    Witam, LASKOMEX LM-8W jest pod instalację cyfrową,instalacja w mieszkaniu jest prawdopodobnie pod system analogowy.
    Przeczytaj cały post od początku do końca a będziesz wiedział co zrobić.
    Pozdr.
  • Poziom 20  
    adi102 LM-8w nie nadaje się do twojego domofonu, zamień go na LM-4s lub inny analogowy i jeśli wszystkie 6 żył było używane to należy w tym analogowym przeciąć zworę np. w LM-4s jest ona nad zaciskiem 7, w Urmecie nad 10 , itd....
    Powodzenia