Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Linksys WRT54GL - jak go dobrze ustawić?

c4 30 Sty 2009 20:48 1291 4
  • #1 30 Sty 2009 20:48
    c4
    Poziom 16  

Witam

Mam neta przez LAN 6MB. Kupiłem Linksysa WRT54GL i rozdzieliłem to w domu po WiFi. I zaczęły się dziwne problemy. Wcześniej miałem 2 inne Linksysy ale na innych łączch i śmigały OK. Pierwszy problem to to że jak ściagam sobie coś z Rapida programem to jest taki dziwny efekt że ściagnie troche kb i cisza, znowu ściagnie i cisza. Nie ma takiej ciągłości przez co mimo że szybkie łacze to strasznie to wydłuża pobieranie. Drugie to to że nie moge ustawic otwartych portów np. dla uTorrent. Na rutku ustawiam np otwarty port 100, w programie też daje 100, w Nodzie pozwalam na ruch dla programu i nadal mam że port jest zamknięty. O co chodzi? Jak się pozbyc problemów?

Pozdrawiam

0 4
  • #2 30 Sty 2009 20:55
    electroNICK
    Poziom 14  

Też mam WRT54GL i nie mam takich problemów z netem. Wszystko śmigało od początku nawet na standardowym sofcie, podmieniłem tylko MACa. Tak w ogóle to wrzuć sobie na niego jakiegoś pomidorka. Może to wina dostawcy neta?

0
  • #3 30 Sty 2009 21:17
    c4
    Poziom 16  

Bardziej mi się wydaję że może to wina może Windy. Jak patrze na monitorek w trayu to widzę że świeci sekunde i nie świeci pięć sekund podczas pobierania. Może to jakieś ustawienia NODa? Ale z portem to już nie wiem. Na innych Linksysach wystarczyło podać port w prot forwarding i już działało

Dodano po 2 [minuty]:

Co do pomidorka to mam softa v4 więc chyba nie mogę wgrać ale nie znam się na tym więc może ktoś coś podpowie?

0
  • #4 31 Sty 2009 14:41
    arek.smagacz
    Poziom 9  

Sprawdź dokładne jakie masz IP peceta i musisz je podać w konfiguracji Linksysa.

Cytat:

ustawiam np otwarty port 100, w programie też daje 100
    Cytat:

W programach p2p raczej staraj się ustawiać pięciocyfrowe porty. Poza tym µTorrent może sam sobie pootwierać porty przez uPNP - sprawdź, czy nie masz tego wyłączonego na routerze.

Jak możesz to wrzuć screeny ustawień przekierowania portów.

0
  • #5 01 Lut 2009 21:18
    c4
    Poziom 16  

Witam

TUTAJ masz foto konfiguracji

Pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

uPNP jest teoretycznie włączone

0
  Szukaj w 5mln produktów