logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Gdzie znaleźć sterowniki do nagrywarki Samsung SH-S182D DVD RW?

hilek26 02 Lut 2009 21:35 5522 18
REKLAMA
  • #1 6093908
    hilek26
    Poziom 10  
    Posty: 17
    Ocena: 25
    czy wie ktos gdzie znajde sterowniki do tej nagrywarki? Samsung SH-S182D DVD RW
  • REKLAMA
  • #2 6093914
    mat_ed
    Poziom 43  
    Posty: 10074
    Pomógł: 924
    Ocena: 268
    Nagrywarka nie wymaga sterownika.
  • REKLAMA
  • #3 6093956
    hilek26
    Poziom 10  
    Posty: 17
    Ocena: 25
    to co zrobic kiedy komputer jej nie widzi?
  • REKLAMA
  • #4 6094024
    mat_ed
    Poziom 43  
    Posty: 10074
    Pomógł: 924
    Ocena: 268
    Nie widzi jej BIOS czy system ? Napęd poprawnie skonfigurowany (zworki)? Sprawdź taśmy, zasilanie (molex).
  • #5 6094046
    hilek26
    Poziom 10  
    Posty: 17
    Ocena: 25
    system jej nie widzi bo wlasnie zmienialem system i tak mi sie porobilo na wczesniejszym systemie wszystko bylo OK dzialal i wogole
  • REKLAMA
  • #6 6094054
    mat_ed
    Poziom 43  
    Posty: 10074
    Pomógł: 924
    Ocena: 268
    Samo się nie porobiło. Rozumiem,że w takim układzie BIOS wykrywa napęd ? Sprawdź to i dopiero napisz.
  • #7 6094095
    hilek26
    Poziom 10  
    Posty: 17
    Ocena: 25
    tak bios wykrywa naped
  • #8 6094106
    mat_ed
    Poziom 43  
    Posty: 10074
    Pomógł: 924
    Ocena: 268
    Nagrywarka ATA czy S-ATA? Sterowniki do płyty głównej zainstalowane ?
  • #9 6094278
    hilek26
    Poziom 10  
    Posty: 17
    Ocena: 25
    sterowniki do plyty glownej zainstalowane a czy nagrywarka jest ATA czy S-ATA to nie mam zielonego pojecia bo jestem slaby w te klocki gdzie mam to sprawdzic?
  • #10 6094313
    wojte.p
    Poziom 11  
    Posty: 57
    Ocena: 2
    Sprawdź czy kabel który idzie do płyty głównej jest gruby(ATA) czy cienki(S-ATA) porównaj np do stacji dyskietek jeżeli ją posiadasz :P
  • #11 6094370
    hilek26
    Poziom 10  
    Posty: 17
    Ocena: 25
    jest ATA
  • #12 6094431
    mat_ed
    Poziom 43  
    Posty: 10074
    Pomógł: 924
    Ocena: 268
    Czy nagrywarka jest widoczna w Menedżerze urządzeń - stacje dysków cd-rom/dvd ?
  • #13 6098090
    hilek26
    Poziom 10  
    Posty: 17
    Ocena: 25
    taki jest widoczna tylko tam wlasnie jest maly wykrzyknik
  • #14 6098142
    mat_ed
    Poziom 43  
    Posty: 10074
    Pomógł: 924
    Ocena: 268
    Usuń ją z menedżera urządzeń, uruchom ponownie komputer i sprawdź czy się prawidłowo zainstalowała. Możesz także usunąć z gałęzi kontrolery ATA pomocniczy i podstawowy kanał IDE jeśli nie pomoże samo usunięcie napędu.
  • #15 6098259
    hilek26
    Poziom 10  
    Posty: 17
    Ocena: 25
    usunolem ja z menadzera uruchomilem kompa ponownie i dalej to samo czy moglbys mi napisac jak mam zrobic ta druga opcje z galeziami bo nie czaje
  • #16 6098793
    mat_ed
    Poziom 43  
    Posty: 10074
    Pomógł: 924
    Ocena: 268
    Również w Menedżerze urządzeń odnajdujesz kontrolery IDE/ATA/ATAPI i tam usuwasz podstawowy i pomocniczy kanał. Posiadasz na płycie głównej drugie złącze IDE ? Jeśli tak to podłącz do drugiego i sprawdź czy coś się zmieni. Napisz jeszcze jak masz skonfigurowane dyski/napędy.
  • #17 6099033
    hilek26
    Poziom 10  
    Posty: 17
    Ocena: 25
    odinstalowalem kontrolery IDE/ATA/ATAPI i dalej to samo nie posiadam drugiego zlacza IDE ale juz mnie szlak bieze z tym gownem a jak mam skonfigurowan dyski/napedy to nie mam zielonego pojecia wiem tylko tyle ze wszystko dzialalo a po zainstalowaniu tego jeba...windowsa angel edition 2008 ta jeba........ nagrywarka przestala dzialac
    Moderowany przez jankolo:

  • Pomocny post
    #18 6099096
    mat_ed
    Poziom 43  
    Posty: 10074
    Pomógł: 924
    Ocena: 268
    Cytat:
    .windowsa angel edition 2008

    No to się nie dziwię,że dzieją się takie "cuda". Skontaktuj się w takim układzie z supportem producenta tego systemu niech udzielą Ci stosownych informacji.
  • #19 6099181
    jankolo
    Spoczywaj w Pokoju
    Posty: 32197
    Pomógł: 1792
    Ocena: 584
    Kolego hilek26, załatwimy kilka spraw za "jednym zamachem"
    1. Niechlujnie napisany post, a szczególnie zawarte w nim wulgaryzmy "załatwiły" koledze ostrzeżenie;
    2. Kolega posiada system operacyjny windows angel edition 2008. Zatem proszę szukać wsparcia u producenta tego systemu - wszak to wsparcie ma kolega bezpłatnie jako legalny użytkownik tego systemu. A nie chcąc wchodić w paradę producentowi tego systemu nie będziemy dyskutować tutaj jego szczególnych zachowań. Temat zatem zamykam.

Podsumowanie tematu

✨ Nagrywarka Samsung SH-S182D DVD RW nie wymaga osobnych sterowników, gdyż jest standardowym urządzeniem ATA wykrywanym przez BIOS. Problem z jej niewidocznością w systemie pojawił się po zmianie systemu operacyjnego na Windows Angel Edition 2008. BIOS wykrywa napęd poprawnie, jednak w Menedżerze urządzeń pojawia się żółty wykrzyknik przy napędzie. Zalecane było usunięcie napędu oraz kontrolerów IDE/ATA/ATAPI z Menedżera urządzeń i ponowne uruchomienie komputera, jednak problem pozostał. Brak drugiego złącza IDE uniemożliwia podłączenie napędu do innego kanału. Sugerowano sprawdzenie konfiguracji zworki, kabli oraz sterowników płyty głównej. Ostatecznie wskazano, że problem może wynikać ze specyfiki niestandardowego systemu operacyjnego i zasugerowano kontakt z jego producentem. Dyskusja została zamknięta bez rozwiązania problemu sterowników, podkreślając, że nagrywarka nie wymaga dedykowanych sterowników.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA