Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AR M160 błąd U2 ... Nie działa klawiatura. Bęben wymieniony.

25 Lut 2009 10:51 1154 5
 • Poziom 10  
  Witam mam taki problem:

  Maszyna przesypała toner w w zbiorniku ze zużytym tonerem, ogólnie toner był już pusty, więc włożony został regenerowany (chip 202T nowy już sprawdzony chodzi na innej maszynie) ... Problem tkwi w tym, że błędu nie da się skasować bo nie działa klawiatura, kopiarka przygotowuje się do pracy normalnie, wyświetla błąd U2 i koniec nie można wejść w kody serwisowe spr. dalszej części kodu. Kopiarka podłączona do zasilania bez spadków napięcia ... Sprawdziłem chip, gniazdo chipa i jej całe przejście do płyty. Elektrody wyczyszczone, wszystkie podpięcia i styki sprawdzone.

  Czy ktoś spotkał się z takim problemem ??

  aha licznika nie znam z wiadomych powodów, bęben i developer niedawno wymienione.

  Dodano po 5 [minuty]:

  To co zobaczyłem jeszcze ciekawego to fakt, że klawiatura reaguje ale bardzo dziwnie, np. gdy próbuję wejść w kod serwisowy, klawiatura "nie piszczy", nie ma odpowiedzi na wyświetlaczu ale !! w momencie naciskania klawiszy, U2 przestaje migać i chwile świeci się samo "U" dodatkowo a gdy naciskam START zapala się kontrolka od uśpienia, klawiatura sprawdzona, nie ma zablokowanych klawiszy ...

  Dodano po 6 [minuty]:

  Po około 3 wlączeniach i wyłączeniach U2 przestało się pojwiać, teraz jest 0 czyli tak jak powinno być. Klawiatura nadal nie działa.
 • Poziom 10  
  Po pierwsze sprawdź przejścia na taśmie od panelu.


  W miarę możliwości podmień panel z innej kopiarki.

  Miałem kiedyś taki przypadek (mówię o klawiaturze) zaśniedziały styki taśmy przy płycie głównej. Po wyczyszczeniu działało pięknie.
 • Pomocny post
  Poziom 10  
  Sprawdź przycisk startu - a dokładnie mikrowłącznik, jeśli jest uszkodzony to zablokuje cały panel. Przyjrzyj się uważnie przyciskom na panelu operatora, jeśli jakiś klawisz jest bardziej wytarty - oznacz że był często używany i może być uszkodzony.
 • Poziom 10  
  Mam na warsztacie Sharpa AR-5320 i AR-163 na drugim sprawdzałem Chip ... A panel od AR 5320 wygląda identycznie jak w AR-M-ie spróbuje podmienić ...
 • Pomocny post
  Poziom 10  
  Można podmienić. Klawiatury niczym sie nie różnią.
 • Poziom 10  
  Ok ... problem to załamana taśma od panelu ... Po przekładce wszystko działa ...

  Zamykam temat ... Dziękuje za szybką odpowiedź ...