Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AR M160 błąd U2 ... Nie działa klawiatura. Bęben wymieniony.

25 Lut 2009 10:51 1154 5
  • Poziom 10  
    Witam mam taki problem:

Maszyna przesypała toner w w zbiorniku ze zużytym tonerem, ogólnie toner był już pusty, więc włożony został regenerowany (chip 202T nowy już sprawdzony chodzi na innej maszynie) ... Problem tkwi w tym, że błędu nie da się skasować bo nie działa klawiatura, kopiarka przygotowuje się do pracy normalnie, wyświetla błąd U2 i koniec nie można wejść w kody serwisowe spr. dalszej części kodu. Kopiarka podłączona do zasilania bez spadków napięcia ... Sprawdziłem chip, gniazdo chipa i jej całe przejście do płyty. Elektrody wyczyszczone, wszystkie podpięcia i styki sprawdzone.

Czy ktoś spotkał się z takim problemem ??

aha licznika nie znam z wiadomych powodów, bęben i developer niedawno wymienione.

Dodano po 5 [minuty]:

To co zobaczyłem jeszcze ciekawego to fakt, że klawiatura reaguje ale bardzo dziwnie, np. gdy próbuję wejść w kod serwisowy, klawiatura "nie piszczy", nie ma odpowiedzi na wyświetlaczu ale !! w momencie naciskania klawiszy, U2 przestaje migać i chwile świeci się samo "U" dodatkowo a gdy naciskam START zapala się kontrolka od uśpienia, klawiatura sprawdzona, nie ma zablokowanych klawiszy ...

Dodano po 6 [minuty]:

Po około 3 wlączeniach i wyłączeniach U2 przestało się pojwiać, teraz jest 0 czyli tak jak powinno być. Klawiatura nadal nie działa.
  • Poziom 10  
    Po pierwsze sprawdź przejścia na taśmie od panelu.

W miarę możliwości podmień panel z innej kopiarki.

Miałem kiedyś taki przypadek (mówię o klawiaturze) zaśniedziały styki taśmy przy płycie głównej. Po wyczyszczeniu działało pięknie.
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Sprawdź przycisk startu - a dokładnie mikrowłącznik, jeśli jest uszkodzony to zablokuje cały panel. Przyjrzyj się uważnie przyciskom na panelu operatora, jeśli jakiś klawisz jest bardziej wytarty - oznacz że był często używany i może być uszkodzony.
  • Poziom 10  
    Mam na warsztacie Sharpa AR-5320 i AR-163 na drugim sprawdzałem Chip ... A panel od AR 5320 wygląda identycznie jak w AR-M-ie spróbuje podmienić ...
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Można podmienić. Klawiatury niczym sie nie różnią.
  • Poziom 10  
    Ok ... problem to załamana taśma od panelu ... Po przekładce wszystko działa ...

Zamykam temat ... Dziękuje za szybką odpowiedź ...