Witam
Prosze o pomoc w naprawie zasilacza zewnetrznego do TV LCD 20". Telewizor jest w calkowitym porzadku i na innym zasilaczu pracuje poprawnie.
Bez obciazenia zasilacz daje nieco ponad 12V.
Po podlaczeniu nawet malego obciazenia do zasilacza ( rezystor 10 Ohm ) napiecie spada do 2-3V.
Mysle, ze to moze byc typowy uklad przetwornicy ( "niezbyt czuje" takie uklady), chociaz uklad scalony po stronie pierwotnej jest mi nieznany - 3DS01G - montowany powierzchniowo, 8 nog, sterujacy tranzystorem mocy Q7N60C3. Po stronie wtornej jest podwojna dioda MBR20-100CT oraz bateria czterech kondensatorow 2200uF/25V.
Z plusa tych elektrolitow jest podany pomiar na LM431, oraz za pomoca transoptora na strone pierwotna.
Co moze byc przyczyna takiego zachowania?
Moglbym wlasciwie zastosowac kazdy inny zasilacz ale moze ktos zechcial by sie podzielic troche wiedza na temat tej usterki - co to powoduje i dlaczego?
Elektrolity wymienilem, diode na wyjsciu tez.
Prosze o pomoc w naprawie zasilacza zewnetrznego do TV LCD 20". Telewizor jest w calkowitym porzadku i na innym zasilaczu pracuje poprawnie.
Bez obciazenia zasilacz daje nieco ponad 12V.
Po podlaczeniu nawet malego obciazenia do zasilacza ( rezystor 10 Ohm ) napiecie spada do 2-3V.
Mysle, ze to moze byc typowy uklad przetwornicy ( "niezbyt czuje" takie uklady), chociaz uklad scalony po stronie pierwotnej jest mi nieznany - 3DS01G - montowany powierzchniowo, 8 nog, sterujacy tranzystorem mocy Q7N60C3. Po stronie wtornej jest podwojna dioda MBR20-100CT oraz bateria czterech kondensatorow 2200uF/25V.
Z plusa tych elektrolitow jest podany pomiar na LM431, oraz za pomoca transoptora na strone pierwotna.
Co moze byc przyczyna takiego zachowania?
Moglbym wlasciwie zastosowac kazdy inny zasilacz ale moze ktos zechcial by sie podzielic troche wiedza na temat tej usterki - co to powoduje i dlaczego?
Elektrolity wymienilem, diode na wyjsciu tez.