logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak odbierać Cyfra Plus na dwóch telewizorach w różnych pomieszczeniach?

bodulus 22 Mar 2009 19:16 14153 6
REKLAMA
  • #1 6317654
    bodulus
    Poziom 12  
    Posty: 81
    Ocena: 2
    Witam jak odbierac kanaly cyfry na dwoch odbiornikach . Telewizory znajduja sie w dwoch roznych pomieszczeniach.Z gory dzieki
  • REKLAMA
  • #2 6317699
    wicher44
    Poziom 16  
    Posty: 200
    Pomógł: 9
    Ocena: 14
    Za pomocą splitera konwertera twin, dwóch tunerów. Wiele jest tematów na ten temat.
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #4 6317813
    wicher44
    Poziom 16  
    Posty: 200
    Pomógł: 9
    Ocena: 14
    Niestety niektórzy nie umieją korzystać z opcji szukaj. Tak więc prośba do moderatorów o zebranie najważniejszych informacji na temat rozdziału cyfry i zrobieniu przyklejonego lub ogłoszenia na górze forum.
  • #5 6319463
    bodulus
    Poziom 12  
    Posty: 81
    Ocena: 2
    najlepiej by bylo 2 niezalezne .
  • #6 6319498
    Doominus
    Poziom 34  
    Posty: 3401
    Pomógł: 164
    Ocena: 391
    Obecnie podział uprawnień w C+ opiera się na kilku rozwiązaniach :

    Spliter > czyli coś takiego Po Kablu lub Radiowo.
    Zamontowany kablowy wygląda mniej więcej tak . Czyli w głównym module znajduje się karta abonenta , z modułu wychodzą kable do sztucznych kart w dekoderach. Oczywiście do dekoderów trzeba też niezależny* sygnał sat doprowadzić czyli montaż konwerterów : twin(2),quad(4),octo(8 ).
    Spliter można kupić na allegro lub w salonie C+(jeśli oferują , najczęściej mają te drogie radiowe po 400 parę złotych).

    >Multirom , nowy wspierany przez C+ sposób podziału. Za dodatkowy odbiornik płaci się 5zł. Rozwiązanie jest wprowadzane na życzenie osób które chciały coś takiego wspartego przez C+. Może być trochę upierdliwe bo co 6 godzin dodatkowa karta musi się spotkać z naszą główną kartą. Jeszcze nie jest wprowadzone ale jest już w broszurach C+. W każdym rozwiązaniu dekoder musi mieć dostęp do niezależnego sygnału sat.

    Po RS232 > czyli przy pomocy przedłużacza myszki(stary typ). Niektóre (Linboxy są chyba specjalnie przystosowane do tego)tunery można ze sobą połączyć tym kablem. Jeżeli mamy więcej niż dwa potrzebny jest hub com1. W jednym tkwi karta i leci obsługa na resztę tunków.

    Po lanie > dekodery z karta sieciową , wymagany router , rozwiązanie podobne jak przy RS232.

    Sharing > jak po lanie tylko stosuje się różne rozwiązania : tuner serwer,komputer serwer , router serwer.

    C+ można odbierać na tunerach do niej przystosowanych i na PC (Karta sat + urządzenie do czytania kart abonenckich najczęściej phoenix. Jeśli karta jest w wersji HD a komp ma BluRay to robi nam się małe centrum multimedialne ; nie mówię już o możliwości nagrywania programów). Więc możecie kupić praktycznie dowolny sprzęt.

    Przy podziale jest duża wygoda : żonka ogląda swoje , my swoje , dzieciaki swoje (no jeśli mamy 3dekodery i telewizory :P)

    Uwaga każde rozwiązanie lepiej(sharing,lan) lub gorzej(spliter,RS232) umożliwia podział uprawnień poza jednym lokalem. W takim wypadku cały interes staje się nielegalny!

    Platformy które można dzielić :
    > TNK tak samo jak C+ ale ze względu na śmieszny abonament raczej mało opłacalne
    > Polsat w szczególnych wypadkach jeśli wyrwiemy klucze parujące z dekodera (jest 6 typów takich dekoderów , już dawno nie ma ich w dystrybucji). Drogie rozwiązanie(zakup nowych tunerów po ok 400zł) i skomplikowane i chyba nielegalne.
    >N-ka > na spliterach z obsługa systemu conax , w Nce część programów jest parowanych czyli nie obejrzy się na innym tunerze niż oryginalny. Te nie parowane można podzielić między kilka tunerów. Rozwiązanie bardzo nie pewne bo lista parowanych kanałów nie jest stała.

    *Niezależny sygnał sat , każdy dekoder potrzebuje oddzielnego kabla , nie ma możliwości podziału sygnału SAT z jednego konwertera na kilka tunerów. Są oferowane w sprzedaży rozdzielacze ale się nie sprawdzają! mogą też uszkodzić instalację. Są też przelotki LOOPy w tunerach mają wspólna wadę z rozdzielaczami : Tylko jeden tuner steruje konwerterem i reszta tunerów jest zmuszona odbierać programy tylko z tego transportera na który ustawił główny tuner.
    Najlepiej stosować konwertery wielowyjściowe , przy dużych instalacjach stosuje się multiswiche (kaskadowe ich łączenie pozwala na obsługę do 800 i więcej dekoderów(sic!) z jednej anteny (sic!)).
    Są też konwertery dwó-satelitowe monoblocki (dwie trąbki) pozwalają na odbiór z HotBird i Astra , wymagana średnica anteny 80-90cm ; przy innych rozmiarach stosuje się zez (właściwie zez jest lepszy od monoblocka).

    Jeżeli w ścianie mamy już poprowadzony kabel a chcemy drugi niezależny dekoder potrzebujemy zestawu konwerter twin + konwerter multiband(sumuje dwa sygnały sat i po jednym kablu przesyła do rozdzielacza sygnału->w zestawie) rozwiązanie drogie 400zł + 40zł twin.
  • REKLAMA
  • #7 6328154
    bodulus
    Poziom 12  
    Posty: 81
    Ocena: 2
    Dzieki za solidna i wyczerpujaca odpowiedz. Temat zamykam.

Podsumowanie tematu

LABEL_AI_GENERATED
Aby odbierać kanały Cyfra Plus na dwóch telewizorach w różnych pomieszczeniach, należy zastosować rozwiązania umożliwiające podział sygnału satelitarnego i uprawnień abonenta. Najczęściej stosowanym sposobem jest użycie splitera konwertera typu twin, quad lub octo, który rozdziela sygnał satelitarny na kilka niezależnych wyjść, umożliwiając podłączenie dwóch lub więcej tunerów z osobnymi modułami i kartami abonenta. Każdy dekoder musi mieć dostęp do niezależnego sygnału satelitarnego, co wymaga montażu odpowiednich konwerterów. Alternatywnie, Cyfra Plus wprowadza system Multirom, pozwalający na korzystanie z dodatkowego odbiornika za opłatą 5 zł miesięcznie, gdzie karta abonenta jest współdzielona między dekoderami, jednak wymaga okresowego kontaktu karty głównej z kartą dodatkową co 6 godzin. Rozwiązania radiowe splitera są dostępne, ale droższe. W dyskusji podkreślono, że najlepiej mieć dwa niezależne odbiorniki. Warto również korzystać z funkcji wyszukiwania na forach, gdzie temat jest szeroko omawiany.
Podsumowanie AI na podstawie dyskusji. Może zawierać błędy.
REKLAMA