Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra C 05 - wymiana fabrycznego cd - co z komputerem?

26 Mar 2009 07:28 10279 2
  • Poziom 9  
    Kupilem nowe radio Pioneer DEH-P700BT, ktore zamierzam wstawic zamiast fabrycznego CD30MP3. Kupilem tez ramke 1 DIN i kable pasujace do kontaktow Opel-Pioneer i jakis specjalny kabel antenowy. Jedyne czego nie kupilem to kabel do sterowania z kierownicy(CAN-bus) i wyswietlania na fabrycznym displayu bo tani on nie jest (od 320zl).
    Moje pytanie: co ze sterowaniem komuterem? Czesc przyciskow do niego znajduje sie na radiu Opla. Czy po wymianie radia zachowam mozliwosc uzywania i sterowania kompa przyciskami po lewej stronie kierownicy? Bo chyba sam komputer nie "siedzi" w skrzynce radia...
  • Poziom 2  
    Witam,
    właśnie wyrzuciłem mizerne radio CD30 z Astry H, komputer jak najbardziej działa i można zmieniać wskazania za pomocą rolki na lewym ramieniu kierownicy oraz kasować wciskając ją na kilka sekund.
    Jest jednak kilka wad:
    *1* nie ustawisz daty ani godziny - na kierownicy nie ma odpowiednika klawisza <SETTINGS> z oryginalnego radia
    *2* oczywiście nie możesz sterować radiem z kierownicy
    *3* nie masz dostępu do "menu serwisowego" które dostępne jest z poziomu oryginalnego radia.

p-ty 1 i 2 załatwia dedykowany interfejs, klawisz <settings> wywoływany jest wtedy przez dłuższe przytrzymanie klawisza wyboru źródła na kierownicy, słyszalem ze jest mozliwe przeprogramowanie auta zeby dzialalo w ten sposób bez interfejsu, aczkolwiek koszt usługi (myślę ze min. 100+VAT) oraz nastepna ingerencja w auto pozwala zastanowic sie nad interfejsem PIONEERa w tym przypadku lub jakims uniwersalnym.

Na 07.kwietnia zaplanowany mam odbiór interfejsu programowalnego PHONOCAR, jeśli wpadnie w moje ręce i zadziała opiszę "co i jak".
    Póki co wrzuciłem radio (KENWOOD) wcześniej oczywiście ustawiłem godzinę w oryginalnym zegarze.

pozdrawiam
  • Poziom 9  
    dzieki za wyczerpujaca odpowiedz, niemniej czekam na wrazenia po zamontowaniu PHONOCAR

PZDR!