Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw glosnikow naglosnienia do 700zl

hardstyleboy 16 Kwi 2009 21:20 2855 28
  • #1 16 Kwi 2009 21:20
    hardstyleboy
    Poziom 16  

Witam!
    Macie jakies pomysly co do montarzu glosnikow + radia do samochodu WV GOLF 3 ?W cenie do 700zl radio + glosniki.Ale nie znam sie na montarzu bardziej zaawansowanego sprzetu tzn. skrzyni basowej czy tuby.Jestem zielony nie bede ukrywal wiec jesli byscie mogli mi tez wytlumaczyc co z czym podlaczyc jesli chodzi o tuby i skrzynie basowe? .Wiec jaki zestaw oplacalo by sie montowac zwykle glosniki ,czy tube ,czy skrzynie basowa ???
    Prosze pomozcie.

Dodano po 3 [minuty]:

Mysle ze do 700zl kupi sie cos konkretnego .A wiadomo zalezy mi na basie i glosnosci.Z form jakich bym chcial podzespoly do ALPINE ,HERTZ,FELIX,KENWOOD,SONY,JBL,...moga byc inne firmowe.

Dodano po 6 [minuty]:

Aha noi jakie radio proponujecie ?Lepiej radio + glosniki jakies czy radio+ wzmacniacz + skrzynia basowa badz tuba +glosniki?Co bedzie najrozsadniejszym rozwiazaniem?

0 28
  • #2 16 Kwi 2009 21:22
    matiaudio
    Poziom 36  

O głośnikach FELIX to jeszcze nie słyszałem nigdy i wydaje mi się że pomyliłeś to z HELIX. Za 700zł to można złożyć: Proste radio za 300zł, głośniki w drzwi za 250zł i 150zł na wygłuszenie. To już są minimalne ceny. A jeśli chcesz wiedzieć co z czym połączyć to poczytaj trochę postów wstecz i FAQ NAZARA.

0
  • #3 16 Kwi 2009 21:28
    hardstyleboy
    Poziom 16  

Tak chodzilo o Helixa.Hm..no powiedzmy ze radio moze byc do 400zl ale podajcie jakie ale cos z tych firm co podalem.A glosniki pozniej...

0
  • #4 16 Kwi 2009 21:32
    matiaudio
    Poziom 36  

Radio ALPINE CDE-9874R lub coś z kenwood, JVC . A głośniki polecił bym np. takie HELIX Dark Blue 62.1

0
  • #5 16 Kwi 2009 21:33
    hardstyleboy
    Poziom 16  

I moze jednak nie zaglebiajmy sie w jakies bardziej wybajerowane rzeczy tzn. skrzynie itp. dlatego ze przemyslalem to i w sumie to za 700zl nie ma co mazyc o kupnie czegos dobrego:/.Moze najpierw radio + jakis zestaw glosnikow ale caly komplet wysoko + nisko tonowe czy same jakies na tyl jakies 2 3 drozne ale lepsze. To juz do waszej zostawiam dyspozycji..

0
  • #6 16 Kwi 2009 21:37
    matiaudio
    Poziom 36  

Na tył nie radzę dawać głośników. Najlepiej zagrają w przednich drzwiach i najlepiej żeby to był zestaw odseparowany i wtedy masz wysokie tony i niskie.

0
  • #7 16 Kwi 2009 21:37
    hardstyleboy
    Poziom 16  

Ok radio nawet spoko.Ale sadze ze glosniczki trosze za slabe :/ Moze cos lepszego?I do takiego radia jakie mozna glosniki max zalozyc ile wattow?Zeby nie przeciazylo radia.

0
  • #8 16 Kwi 2009 21:42
    matiaudio
    Poziom 36  

Właśnie te HELIXY które podałem zagrają w miarę dobrze pod samym radiem. A twierdzisz że głośniki za słabe, jeśli dasz głośniki np.120W to nie zagrają lepiej niż te 50W. Radio ma jakieś 4x 17W I czy to będzie głośnik 20W czy 120W to więcej niż te 17W im nie dostarczy.

0
  • #9 16 Kwi 2009 21:53
    hardstyleboy
    Poziom 16  

Aha ok.A to zaproponuj jakies radio + glosniki ktore maja kolo 200-250watt.

Dodano po 7 [minuty]:

Cena moze przekroczyc ta co zalozylem na poczatku.Wiadomo kazdy by chcial nie wiadomo czego za jak najmniejsze pieniadze:)Ale ...ja chce cos naprawde dobrego z bardzo dobrym basem ale w rozsadnej cenie.

0
  • #10 16 Kwi 2009 22:04
    matiaudio
    Poziom 36  

Radio nie pociągnie takich głośników a po drugie nie ma głośników dwu czy trzydrożnych o mocy 200W.

0
  • #11 16 Kwi 2009 22:42
    hardstyleboy
    Poziom 16  

Aha ok. Niw wiedzialem.Wiec zaproponuj jakis zestaw z glosnikami ej ze mocy albo os 200-300watt.Trzeba juz kupowac wzmacniacz tak ?

Dodano po 1 [minuty]:

I czy kupienie woofera + np jakies glosniki wysoko tonowe moglo by byc ?

Dodano po 4 [minuty]:

Lub zakupienie takiego glosnika KENWOOD KFC-W 2509 20cm i danie go na srodek tylniej pulki + wzmacniacz jakis bylo by dobrym rozwiazaniem

Dodano po 27 [minuty]:

A radio bym chcial np.cos takiego:
    clarion DB288RUSB za 400zl co o nim sadzicie ?Moim zdaniem Clarion to naprawde jedna z naj....lepszych firm.Prosze o jakas recenzje tego radia albo powiedzcie chociasz czy to bylby dobry wybor i czy lepszy od tego Alpina co podales.

Dodano po 2 [minuty]:

I t radio ma wbudowany wzmacniacz?I czy trzeba do takiego radia kupowac osobny wzmacniacz do glosnikow 200-300watt?Zaproponujcie jakis zestaw do tego radia ale dobry.

0
  • #12 17 Kwi 2009 08:50
    marasss2
    Poziom 12  

Kolega już na poczatku ci napisał zacznij od czytania żadne radio nie pociągnie 200w głośników każde radio ma wzmacniacz poza deckiem do radia kupuje sie głośniki najlepiej nie wiecej niż 50 w i z wysoką efektywnością to co było wyżej to dobry pomysł czyli alpine plus helix db62.1 i wygłuszenie jeśli chcesz co kolwiek dodać do tego to minimum wzmaczniacz i coś w bagażnik ale to już koszty są i nie kombinuj z głośnikami w półce typu 20 cm na srodku i bedzie super.Nie bedzie takie rzeczy sie widziało w latach 90 jak car audio w polsce leżało a ja byłem mały i sie takimi głośnikami zachwycałem wiec najpierw poczytaj żrób tak jak każdy pisze i stara się pomóc i wtedy zadawaj pytania.Pozdrawiam

0
  • #13 17 Kwi 2009 16:02
    hardstyleboy
    Poziom 16  

Ok.No tak czytalem przeciesz i wiem ....
    Ale jednak troche mocniejsze chcialbym glosniki . Jakies zeby mialy w RMS 100-150watt + radio do tego i wzmiacniacz i tyle nie chce niczego wiecej.Co bys cie zasugerowali?Co sadzicie o tym Clarionie ?Powiedzmy ze koszty narazie nie wlaczamy w nasze sugestie...

0
  • #14 17 Kwi 2009 16:43
    marasss2
    Poziom 12  

Na alle jest zestaw rainbow slx265 niby 100 rms ale napewno tyle nie wytrzymają coś mi sie wydaje że 16 cm głośniki o takich mocach to kosztują koło 1000 zł ale mogę sie mylić do tego jakiś wzmak z 2x 70 i myśle że bedzie mocny przód można też spróbować hertza jakiś na alle upolować ja clarka tego nie słyszałęm ale mam zaufanie do alpine i dlategojednak go polece

Dodano po 19 [minuty]:

Na alle są jeszcze głośniki jbl seri power kolega ma takie w aucie ale nie wiem jaki model i też potrafią ładnie grzmieć z przodu.

0
  • #15 17 Kwi 2009 17:27
    hardstyleboy
    Poziom 16  

O juz ten pomysl podoba mi sie nawet :)
    Tylko jeszcze nie wiem jak rozmiescic glosniki?Mowisz 2 w drzwi i tweatery na sopki z przodu tak? Aha i bo nie wiem ale glosniki w drzwi maja srednice 160mm tak? bo nie wiem bo jeszcze samochodu nie mam ale to kwestia czasu.No radio moze byc Alpine lub ten Clarion mi sie podoba wzmacniacz nie musi byc jakis bardzo dobry zeby tylko wystarczal pod glosniki.

0
  • #16 17 Kwi 2009 17:30
    michal_v
    Poziom 13  

Nie wiem czy kolego hardstyleboy wyobrażasz sobie ile to jest mocy 150 watt w głośnikach przednich... Oddalone od twojego ucha o kilka cm. Tym bardziej z przesiadki z seryjnego zestawu...
    Nie rzucaj się od razu na byka, i nie rób z siebie wielkiego znawcy że chcesz więcej, i że wiesz że tak będzie lepiej, bo nie będzie... I nie zapomnij że głośnik posiada znacznie więcej parametrów niż tylko moc max i pmpo, a w skrócie moc max i pmpo równa się ból głowy z zniekształceń i uszkodzenie głośnika.
    Więc proszę: Jeżeli chcesz krzykliwy "atrakcyjny" wygląd, krzykliwy dźwięk i głośny dudniący bass to kup jakikolwiek zestaw o mocy 200 watt za 100 zł do tego wzmacniacz hit z allegro VK 1600 watt i radio za 150 zł full wypas z usb, mp3 i koniecznie niebieskim podświetleniem, i za 350 zł już masz klasa markowy sprzęt wysokiej jakości jak to piszą sprzedawcy.
    Aaa zapomniał bym do tego aktywna "tuba" by mocno dudniło, mocna znaczy jeżeli tablica rejestracyjna zaczyna wpadać w rezonans i uderzać o klapę potęgując w ten sposób super mega bass.
    Do tego komplet przewodów, zasilania i sygnałowych za 30 zł. Tuż to super oferta, za tą cenę w dodatku przewody mają taka grubą izolację że nigdy się nie przetrą ani nie uszkodzą jak to bywa w droższych.. Mimo że z dedykowanych 10mm2 żyła wewnątrz ma jakieś 4mm2 ale dzięki wysokogatunkowej miedzi można było zmniejszyć przekrój a zwiększyć super izolację, i prąd może spokojnie płynąć zasilając nasz piecyk 1600 watt:) Więc mieścisz się w 700 zł i na 100% czytając twoje posty będziesz z tego zadowolony.

Oczywiście wyżej to żart, ale wielokrotnie tak bywa i ludzie są z takiego rozwiązania zadowoleni. I 90% osób zapytanych albo nawet 99% odpowie że JBL to totalny high-end a Boschman i Alphard to sprzęt z średniej półki o doskonałych parametrach czyli wysokiej mocy i warto go kupić... Takie są realia... Nie mówiąc już o np: Rainbow czy Morel i inne odpowie że nie zna tych marek i za pewne jest to chińskie badziewie bądź że wie, że widział je w super markecie na opakowaniu sera lub innej żywności.. heh może to śmieszne ale nic nowego.

A teraz na serio. To drogi kolego wszyscy chcą tylko ci pomóc i z własnego doświadczenia doradzić. By twoje autko grało ładnie dla ciebie i twoich uszu. Więc jeżeli chcesz ładne brzmienie to Helix DB 62.1, coś z Hertza jeżeli od razu nie chcesz odzwyczajać słuchu od ostrych wysokich tonów z tanich głośników, i wiele innych co ważne odseparowanych zestawów 16 cm można by długo wypisywać po raz enty...I wymień od razy standardowe "niteczki" znaczy przewody które są dawane do głośników na wykonane z miedzi beztlenowej.

Do tego radyjko coś markowego, i na prawdę do 250 zł to w zasadzie bez różnicy co weźmiesz. Pioneer, JVC, Clarion... Powinieneś do tego wygłuszyć dźwi, dystanse. Masa jest opisów jak to zrobić i czym.

I na nowych podzespołach z gwarancją w 700 zł się zmieścisz i to spokojnie a brzmienie i jakość cię totalnie zaskoczy, i po poprawnym montażu zapewne powiesz że jest i czysto i głośno aż nadto. Dalej chcesz 200 watt ? I przyjemny baski też będzie i na początek bez subwoofera się obejdzie.
    A jeżeli dobrze poszukasz używek na allegro to cena może być znacznie niższa lub starczy na lepszy sprzęt.

Sory za długiego posta, ale jakoś tak wyszło. Trochę głupot trochę prawdy.

Pozdrawiam

0
  • #17 17 Kwi 2009 17:31
    hardstyleboy
    Poziom 16  

A co sadzis o tych glosnikach :
    Hertz DSK 165 160W 250zl na alle.Moc RMS 80watt.I wsadzic je z tylu na polke + jakies na przod w drzwi co o tym sadzisz?

0
  • #18 17 Kwi 2009 17:40
    marasss2
    Poziom 12  

Jak bedziesz miał auto to wtedy myśl o sprzecie nie wiadomo co bedziesz mięc chyba że wiesz 16 można wstawić w każde drzwi tylko czasem to wymaga większej rzeźby lub mniejszej tłumienie drzwi panele wzmacniacz i powinno jakoś grać.A kolega michał_v pisze św.racje, więc zastanów sie co oczekujesz i poczytaj co warto kupić i napewno sam dasz sobie rade ze wszystkim.

0
  • #19 17 Kwi 2009 17:41
    michal_v
    Poziom 13  

Te głośniki są właśnie do przodu.

0
  • #20 17 Kwi 2009 17:46
    hardstyleboy
    Poziom 16  

michal_v dzieki za posta.i zgadzam sie z toba :)Nie jestem znawca...:/ Ale co sadzisz o tych glosnikach co zaproponowalem ja :
    Hertz DSK 165 160W 250zl na alle.Moc RMS 80watt
    glosniki w porownywalnej cenie ale nieco lepsze i mysle ze by byly no powiedz?Tylko jeszcze jak radzicie czy dac by je na tyl + dokupic jeszcze np. te co ty mowisz:
    Helix DB 62.1 i dac je w drzwi co o tym sadzisz?

Dodano po 1 [minuty]:

Aha. Czyli dal bym je do przodu a czy do tylu mozna by cos wrzucuic na deske rozdzielcza?

0
  • #21 17 Kwi 2009 17:46
    marasss2
    Poziom 12  

Weż kup te hertze wstaw je w przygotowane drzwi w przyszłym aucie i napewno bedziesz zadowolony i proszę nie zaczynaj tematu a gdyby tak w tylna półkę...

0
  • #22 17 Kwi 2009 17:49
    hardstyleboy
    Poziom 16  

Ok niech bedzie :
    Hertz DSK 165 160W w drzwi + radio clarion DB288RUSB
    wystarczy tak?

0
  • #23 17 Kwi 2009 17:49
    michal_v
    Poziom 13  

Ale przyznaj po co tracić 250 zł na zasilenie tyłu jeżeli nie da ci to ani basu, ani jakości tylko dziury w półce i 250 zł w błoto. No chyba że wozisz znajomych z tyłu i muzyka gra dla nich nie dla ciebie. Pieniądze zainwestuj lepiej w lepsze radio bądź zostaw i dołóż na subwoofer i wzmacniacz.

0
  • #24 17 Kwi 2009 18:04
    hardstyleboy
    Poziom 16  

Ok niech bedzie :
    Hertz DSK 165 160W w drzwi + radio clarion DB288RUSB
    wystarczy tak?
    A w razie gdybym dozbieral pieniedzy i tak jak mowisz maichal.v to jaki subwoofer + wzmacniacz bys proponowal ?

Dodano po 7 [minuty]:

Znalazlem jeszcze :
    MAGNAT CLASSIC 216 za 200zl i wydaje mi sie iz sa to bardzo dobre glosniki tansze w porownania do tych Hertzow ale nie w cale gorsze i nadawaly by sie w drzwi wiec jesli nie tamte Hertz DSK 165 to te Magnatki jak sadzicie ?

Dodano po 1 [minuty]:

Badz :
    MAGNAT XTS 162 za 220zl i RMS 100Watt.

0
  • #25 17 Kwi 2009 23:43
    Woolly24
    Poziom 17  

Czytać się tego nie da!! :[ Kolego poczytaj sobie trochę potem pisz bo nie wiem jak innym ale mnie Twoje pytania przyprawiają o skręt kiszek w dodatku ta pisownia i alergia na rozumienie tekstu czytanego!

0
  • #26 18 Kwi 2009 00:16
    skarak_db
    Poziom 21  

Wolly nadajesz sie na moda;)

0
  • #27 18 Kwi 2009 00:39
    pita1988
    Poziom 28  

hardstyleboy napisał:

Znalazlem jeszcze :
    MAGNAT CLASSIC 216 za 200zl i wydaje mi sie iz sa to bardzo dobre glosniki tansze w porownania do tych Hertzow ale nie w cale gorsze i nadawaly by sie w drzwi wiec jesli nie tamte Hertz DSK 165 to te Magnatki jak sadzicie ?

Dodano po 1 [minuty]:

Badz :
    MAGNAT XTS 162 za 220zl i RMS 100Watt.

To zle Ci sie wydaje...
    Nie porownuj Magnata do Hertza

Nie dzieli je za bardzo cena Ale za to jakosc dzwieku

Hertz jest dobrym rozwiazaniem ale przydal by sie do nich wzmacniacz
    Ja bym sie uparl nad helixami db 62.1 Nadaja sie zeby zagrac pod samym radiem

A jesli chodzi o tylna zabudowe To jestem tego zwolennikiem i kazdy niech sobie mowi co chce :D ale mi takie rozwiazanie odpowiada Uzupelnia mi to scene muzyczna a zarazem pasazerowie sa zadodoleni : p
    U mnie tyl 13cm wspolosiowki uzupelniaja srednie i wysokie tony I oczywiscie nie jest wmontowane w tylna polke,bo tylko to by szpecilo Ale zamontowane tam gdzie ich miejsce

0
  • #28 18 Kwi 2009 01:15
    michal_v
    Poziom 13  

Uzupełniają scenę racja, i mi osobiście także to nie przeszkadza... Pod jednym warunkiem, jeżeli są takiej samem jakości jak zestaw przedni. Bo mija się z celem, separowany dobry przód a z tyłu jakieś nędzne "pierdziawki" sypiące śmieciami.. Albo seryjne.

0
  • #29 18 Kwi 2009 06:28
    hardstyleboy
    Poziom 16  

Juz mniej wiecej wiem co wybrac:
    MAGNAT CLASSIC 216 lub Hertz DSK 165 160W +clarion DB288RUSB badz moze jeszcze inne.Do tego subwoofer Infinity REF1260w lub HERTZ ES250 ES 250 W SKRZYNI lub PowerBass S-10 .Do tego jeszcze wzmacniacz MAGNAT EDITION FOUR LIMITED lub BLAUPUNKT GTA460 nowe 800W max wzmacniacz + kable .Mniej wiecej cos z tego wybiore na pewno.Tak mi doradzano.

0