Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak Synchronizacji modemu

labisp 20 Kwi 2009 21:16 1364 5
  • #1 20 Kwi 2009 21:16
    labisp
    Poziom 17  

Od ponad roku mam neostradę, tydzień temu padła. Przyjechał pan z tp i stwierdził że to modem. Kupiłem sagem fast 800 i w czasie testu wyskakuje brak synchronizacji modemu. Na laptopie działa bez zarzutów.

0 5
  • #2 20 Kwi 2009 22:04
    treborrrrr
    Poziom 18  

Może ktoś podłączył Ci modem pod inny port usb. Moja koleżanka tak miała i był to powód do wymiany komputera (tp tak jej doradziła.)

0
  • #3 20 Kwi 2009 22:04
    ozzman
    Poziom 26  

Spróbuj z innymi sterownikami. Zakładałem wujkowi Orange Freedom i był podobny problem. Nie pamiętam już jaki to był modem ale objawy były te same. Do tego nie było to dawno, może miesiąc temu.
    Kiedy brałem automatyczną instalację program TP instalował jakieś złe sterowniki. Modem był wykrywany ale nie mógł się zsynchronizować. Poszperałem na płytce i ręcznie zainstalowałem inny sterownik.

0
  • #5 21 Kwi 2009 08:42
    labisp
    Poziom 17  

Komp na gwarancji, tak więc nie mogę ingerować.

0
  • #6 22 Kwi 2009 17:44
    Doraja
    Poziom 9  

Sprawdź czy na kontrolerach USB nie ma ustawionego oszczędzania energii (jeżeli jest za niskie napięcie w porcie to modem nie zadziała poprawnie). Poza tym spróbuj na innym gnieździe, czasem na tych z huba nie działa.

Zainstaluj ręcznie sterownik. Wejdź na płytę z TP /NeostradaTP/Drivers/Sagem800/Setup.exe. Co prawda zamiast ulubionej aplikacji Neostrady będziesz mieć zgrzebnego dial-upa, ale jest szansa, że dla odmiany zadziała.

0