Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak głosu w DVD KORR 2318. Jaki może być powód?

25 Kwi 2009 16:22 1951 8
  • Poziom 10  
    Witam...
    Mam mały problem dvd noramlnie wczytuje filmy ale glosu nie mam przez euro i czincze'jak podlaczam kabel czincz to słysze w głośnikak puk jagby jakies zwarcie było i głosu mie mam wcale

Pdrawiam szajba9999

• Poziom 32  
    Witam !
    Na początek sprawdź sam przewód, może on jest uszkodzony i zobacz ustawienia audio w DVD !
    Pozdrawiam !
    Robert
  • Poziom 10  
    Sprawdzałem i wszystko jest ok coś w DVD padło ale nie wiem co

• Poziom 32  
    Witam !
    Zacznij od pczątku, sprawdź napięcia w zasilaczu, wizualnie obejrzyj kondensatory elektrolityczne czy nie są wybrzuszone - na płytce zasilacz powinny być opisy przy złączach jakie napięcia wychodzą !
    Pozdrawiam !
    Robert
  • Poziom 10  
    Sprawdziłem zasilacz i jest ok kondensatory nie są napuchnięte

Pozdrawiam szajba9999
  • Poziom 11  
    być może twoja ingerencja była nie potrzebna, jeśli sprzęt jest na gwarancji
  • Poziom 10  
    DvD nie mam już gwarancji
  • Poziom 19  
    Czy w ustawieniach wyjść audio (w set-up - przy wysuniętej tacy) jest OK?

Było też takie uszkodzenie, ale nie pamiętam w którym modelu: w zasilaczu złe lub brak napięcia -12V. Siadała dioda Zenera C12 i rezystor do niej.

Często też przez podłączanie zewnętrznych urządzeń (np komputer) siadału układy wyjściowe audio w dekoderze. Tranzystorki w okolicy gniazd wyjściowych audio. Nawet jeden uszkodzony blokuje wyjście całej fonii.

Grzes
  • Poziom 10  
    DVD już udało mi się naprawić. Znalazłem diodę, która była uszkodzona ale miernik nie wskazywał, że jest z nią coś nie tak. Podstawiłem i głos powrócił.
    Dziękuje za pomoc. Temat do zamknięcia .

Pozdrawiam szajba9999

Moderowany przez arko100:

Proszę używać przycisku "zamknij temat" (symbol kłódki).
    Tekst poprawiłem