Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Einhell Euro SGA 190/3 Turbo Mig Mag

motyl22 04 Maj 2009 21:31 4731 0
    motyl22
    Poziom 27  
    Witam! Na początek prosił bym kolegów o schemat jeżeli ma ktoś dostępny.
    Spawarka była już u kilku osób naprawiana i za każdym razem właściciel twierdzi że coś już działało inaczej. Mam taką wątpliwość bo spawarka ma zasilanie 230/400V i przełącznik tych że zakresów. Właściciel miał ja wpietą na 400v a przełacznik na 230V i kiedy zakresy od 1-6 nie były wystarczające to przełączał na 400V i spawał na zakresie 7-8. Czy jest to poprawne? Czy ten przełącznik nie ma służyć do przełączania w zależności czy zasilamy 230V czy 400V? Dostałem ją z uszkodzonym transformatorkiem 230/12V. Po wymianie sprawdziłem zasilając 230V wszystkie zakresy 1-6 potem zasiliłem 400V i sprawedziłem 7-8. Zabrał ja do domu i zadzwonił że nadal to samo. Pojechałem do niego i widze zasilona 400V a przełącznik 230V i uszkodzone trafko. Jak to w końcu ma być bo ON twierdzi że tak było zawsze. Na pierwsze pomiary wydaje się nie być pomieszanych przewodów ale pewno się mylę bo sam mi powiedział że po "naprawiaczu" wiekszym prądem spawała na 230 niż 400V.

Dodano po 5 [godziny] 24 [minuty]:

Wpiąłem w szereg żarówke z pierwotnym i wszystko się zgadza. Spawarka zrobiona!