logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Nokia FS71E1 - Jak przełączyć fonię z BG na DK bez ingerencji w elektronikę?

pepec 13 Maj 2004 20:47 3438 18
REKLAMA
  • #1 639858
    pepec
    Poziom 12  
    Posty: 51
    Pomógł: 1
    Ocena: 2
    Witam
    Czy istnieje mozliwosc przelaczenia foni z systemu BG na DK bez ingerencji w elektronike? przy strojeniu z menu na zmiane nie reaguje i jest ciagle BG. TV przywieziony z Niemiec.
    Prosze o pomoc.
  • REKLAMA
  • #2 639886
    AMPI
    Poziom 25  
    Posty: 706
    Pomógł: 69
    Ocena: 28
    Wejdz w tryb serwisowy wywołaj konfiguracje przyciskiem czerwonym i tam bedziesz miał zmane foni ale nie pamietam który bajt zato odpowiada.W zeszytach serwisu elektroniki jest to opisane.
  • #3 639894
    pepec
    Poziom 12  
    Posty: 51
    Pomógł: 1
    Ocena: 2
    Dzieki za odzew.
    Moze wiecej szczegolow, nie jestem w tym mocny, nie mam nawet pojecia jak wejsc w tryb serwisowy a w mojej miejscowosci to fachowca w tej dziedzinie raczej nie znajde.
  • #4 640030
    FIASKO
    Poziom 13  
    Posty: 46
    Pomógł: 3
    witam
    czy na pewno to poprawny sybol tej nokii ? jesli dotyczy to FX71E1 to
    aby wejść w tryb serwisowy należy odbiornik włączyć wł.gł.oraz korzystając z pilota nacisnać jednoceśnie : menu,TV, I przez 5 sek.
    uzyskanie zmiany standardu foni jest wykonalne.
    FIASKO
  • REKLAMA
  • #5 640104
    pepec
    Poziom 12  
    Posty: 51
    Pomógł: 1
    Ocena: 2
    TV mam przed oczami i jest FS71E1 NOKIA 7186
  • #6 641678
    pepec
    Poziom 12  
    Posty: 51
    Pomógł: 1
    Ocena: 2
    Kochani pomocy z ta fonia.
    Zamowilem sobie fachowca i orzekl, ze niestety nie zna sposobu aby wejsc w tryb serwisowy ww. TV i jedynym sposobem rozwiazania problemu jest przestrajanie TV. Troche trudno mi targac TV prawie 100 km do porzadnego serwsu :(
  • REKLAMA
  • #8 642140
    pepec
    Poziom 12  
    Posty: 51
    Pomógł: 1
    Ocena: 2
    Co moge robic zle? Wciskajac menu,TV, i przez 5 sek. nie wchodze do trubu serwisowego. Szlag mnie trafi :(
  • #9 642145
    jez
    Poziom 31  
    Posty: 1633
    Pomógł: 229
    Ocena: 42
    witam
    robisz dobrze ale moze za pozno
    rob to zaraz po wlaczeniu tv
  • #10 642182
    pepec
    Poziom 12  
    Posty: 51
    Pomógł: 1
    Ocena: 2
    No i chyba wiem w czym problem: mam pilota o symbolu RC 1147 i chyba nie jest to oryginalny pilot. Moze wiecie jak uzyskac tryb serwisowy z tego pilota? wg. opisu nie wchodzi.
  • REKLAMA
  • #11 652591
    pepec
    Poziom 12  
    Posty: 51
    Pomógł: 1
    Ocena: 2
    Witam ponownie i ponownie prosze o pomoc.
    Udalo sie wejsc w tryb serisowy (FIASKO w ten tryb chodzi sie wciskajac pokolei menu, tv,i a nie jednoczesnie (to tak na marginesie moze sie komus przyda)) i przestawilem bajty odpowiadajace za mozliwosc przelaczania foni z B/G na D/K ale po przelaczeniu na D/K mam cisze az w uszach piszczy. Co moge jeszcze przestawic aby nie skopac TV do konca? :(
  • #12 653259
    skorbi
    Poziom 27  
    Posty: 1233
    Pomógł: 85
    Ocena: 33
    Witam.W bajcie IF należy Trzeci bit /o,1,2/ustawić na "1".Pozdrawiam.SKORBI.
  • #13 653384
    pepec
    Poziom 12  
    Posty: 51
    Pomógł: 1
    Ocena: 2
    Dzieki za odpowiedz.
    Wlasnie tak jest IF OPT 5 ustawiony. W trybie uzytkownika moge przelaczac miedzy B/G a D/K ale przy D/K musze schodzic z czestotliwosci zeby byl dzwiek
  • #14 653410
    SLAWKO01
    Poziom 11  
    Posty: 21
    Ocena: 1
    wstaw zaprogramowaną pamięć i problemy znikną
  • #15 653957
    skorbi
    Poziom 27  
    Posty: 1233
    Pomógł: 85
    Ocena: 33
    Witam.W niektórych modelach NOKII na podzakresach 1 i 3 trzeba korzystać z precyzyjnego dostrojenia aby uzyskać dzwięk DK.Robi się to przecież tylko raz w czasie strojenia.Pozdrawiam.SKORBI.
  • #16 664155
    pepec
    Poziom 12  
    Posty: 51
    Pomógł: 1
    Ocena: 2
    Witam
    Nie moge znalesc wsadu pamieci do ww. TV, moze ktos ma w posiadaniu?
  • #17 1387590
    bubu54
    Poziom 11  
    Posty: 5
    Ocena: 1
    cześć kolego proponuję zainstalować generator 1MHz w pośredniej za 7żł i masz rozwiązaną fonię bez jakichkolwiek zakłóceń. powodzenia!!!

    Archeologia? (am)
  • #18 1390333
    bubu54
    Poziom 11  
    Posty: 5
    Ocena: 1
    Archeologia która działa we wszystkich TV stereo i bardzo tania !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • #19 1391306
    mariusz.s
    Warunkowo odblokowany
    Posty: 893
    Pomógł: 73
    Ocena: 79
    kolega ma racje
    to jedno a secundo jesli nie ma filtru 6,5MHz i dalej toru to sam tryb serwisowy ni pomoze a do wsatwienia nie trzeba az tak wyszkolonego serwisu
REKLAMA