Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus i niedziałające porty USB oraz wbudowana kamerka

justyna291 12 Cze 2009 14:26 4061 4
  • #1 12 Cze 2009 14:26
    justyna291
    Poziom 1  

hej tez mam problem z wejsciem usb z tym ze nie znam sie na tym wogole przeczytala m Wasze posty i nie wiele z nich rozumiem. zaczne od poczatku zauwazylam ze myszka mi nie dziala mam asusa ale modelu dokladnego nie znam gdyz wszystkie papiery od niego zaostawialam na dawnej stancji i przepadly... tak jak mowila zauwazylam ze myszka przestala mi dzialac pomyslalam ze wysiadla okazalo sie ze myszka jest pelni sparwna wejscia usb nie dzialaja nie czytaja mi niczego przy tym kamera w laptopie tez nie dziala. laduje tel przez wejscie i telefon laduje sie normalnie. nie mam pojecia co to mzoe byc i jakeis sa koszty naprawy. musze chyba wybrac sie do serwisu ale o kazda pomoc sie przyda nawet jesli rozjasnicie mi problem

Post wydzieliłem jako osobny temat. Proszę poprawić post. Zdania rozpoczynamy wielką literą.
    mat_ed

0 4
  • #2 12 Cze 2009 17:14
    markovip
    Poziom 34  

Witaj, to jest laptop czy komputer stacjonarny? Jeżeli laptop to obok monitora jest napisany model; jeżeli to jednostka stacjonarna to jest napisane na płycie głównej (między slot-ami PCI albo obok procesora). Jeżeli nie znajdziesz napisu to ściągnij sobie program Everest, on Ci to powie. Po zainstalowaniu, w menu głównym będziesz miała ikonkę motherboard lub płyta główna (w zależności w jakim języku masz ustawiony program), kliknij w nią i jeszcze raz w następnym menu. Na prawie samej górze zobaczysz takie coś: Motherboard Name/Nazwa płyty głównej Asus P5Q-E (Asus P5Q-E w tym przypadku to maja płyta główna). Podaj tą nazwę i postaram załatwić Ci sterowniki ;)

PS. Odezwij się do moderatorów o rangę Young Lady.

0
  • #3 12 Cze 2009 22:27
    oda
    Poziom 13  

Jeżeli żadne urządzenie USB na żadnym porcie nie wykrywa się, wskazuje to na uszkodzenie mostka południowego (southbridge). Kamera tez jest na USB. Model komputera znajdziesz na pewno na spodzie obudowy. Szukaj serwisu , który posiada sprzęt do napraw BGA. Koszt naprawy nie powinien przekroczyć 350 zł. Wymiana całej płyty głównej nie jest konieczna, wystarczy fachowo przeprowadzona wymiana ww. mostka południowego.

markovip
    :"Witaj, to jest laptop czy komputer stacjonarny? "-
    Płyty główne Asusa nie miewają wbudowanej kamery. Notebooki Asusa - jak najbardziej. Wychodzi na to, że to jednak laptop.[b]

0
  • #4 17 Cze 2009 13:19
    Krzysiu22
    Poziom 14  

Uszkodzony układ INTEL 82801, w nim siedzi USB, a kamreka też jest na USB :) POZDRAWIAM

0
  • #5 18 Cze 2009 20:02
    skaktus
    Poziom 37  

Oddaj komputer do serwisu - na dole na kompie jest data produkcji, nie trzeba nawet mieć paragonu, bo serwis patrzy na tą nalepkę i bez problemu naprawia - sprawdziłem 2 razy.

0