Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak sprawdzić serwery DNS?

jasek2 16 Cze 2009 00:15 9625 6
  • #1 16 Cze 2009 00:15
    jasek2
    Poziom 22  

Witam,

mam pewien problem z internetem w ostatnim czasie. Kilka razy dziennie strony www przestają się ładować, po kilku(nastu) minutach wszystko wraca do normy.
    Internet to lokalna kablówka, modem Motorola + wrt54gl, resetowanie sprzętu nic nie daje.
    W konfiguracji routera wszystkie dane są pobrane prawidłowo z DHCP operatora, w tym DNS. Żeby było śmiesznie dns odpowiadają na pingi (z routera i komputera), ale nie sposób już spingować żadnej strony po adresie (zarówno z kompa, jak i przez router).
    Moim zdaniem servery dns u operatora szaleją, ale nie wiem jak to sprawdzić, czy można podłączyć się telnetem, albo jakimś innym programem? Chciałbym wykluczyć, że problem jest u mnie zanim to zgłoszę.
    Dodam jeszcze, że problem jest tylko z serwerami DNS, z komunikacją bezpośrednio po adresach IP (np. gg) nie ma problemu. Może są jakieś ogólnodostępne serwery, z których mógłbym korzystać?

0 6
  • #2 16 Cze 2009 02:31
    markovip
    Poziom 34  

Nie zostaje Ci nic innego, jak zadziwić do Twojego ISP i zapytać się co jest grane.

0
  • #3 16 Cze 2009 02:49
    jasek2
    Poziom 22  

Problem w tym, że zadzwoniłem, przełączyli mnie do technika, a on spytał czy odpowiadają serwery na pingi, mówi no widzę, że serwer jest aktywny i w sumie tyle :).

0
  • Pomocny post
    #4 16 Cze 2009 02:58
    markovip
    Poziom 34  

Masz może możliwość zmiany serwerów DNS? Ja też mam internet z kablówki, tylko że trochę innej, bo mieszkam za granicą. Nie orientuje się jak to jest teraz w Polsce. Jednak ja też ostatnimi czasy zauważyłem, że internet się blokuję (http), a GG działa. W mojej sytuacji reset routera i modemu (na raz), załatwia sprawę. Próbuj, a jak nie, to dzwoń do ISP i żądaj zmiany modemu.

0
  • Pomocny post
    #5 16 Cze 2009 15:44
    agorny
    Poziom 24  

Ustaw sobie serwery opendns i zobaczysz czy to wina serwerów operatora.

-1
  • #6 16 Cze 2009 16:49
    jasek2
    Poziom 22  

Na serwerach openDNS działa ok. Ktoś z was używa może ich na stałe?

0
  • Pomocny post
    #7 16 Cze 2009 17:43
    stygma
    Poziom 23  

Tak, od dawna.

pozdrawiam stygma

0