Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LG 37LF75 - problem pilotów IR

23 Jun 2009 10:58 4163 5
  • Level 2  
    Na wstępie, jako "nowy", chciałbym wszystkich przywitać.

A teraz do sedna sprawy...

Mam telewizor LCD LG 37LF75/76 (seria DesignArt, 75 od 76 różni się kolorem stopy w podstawie). LG 37LF75
    Kupiłem go niedawno, ale stał praktycznie nieużywany przez pół roku (okazjonalne włączanie na kilka minut). Na pierwszy rzut oka wyglądało, że wszystko jest ok. Problem wykryłem w momencie gdy zestawiłem cały sprzęt (a mianowcie amplituner i odtwarzacz DVD Yamahy seria 663). Okazało się, że praktycznie każdy przycisk pilota od DVD oraz większość przycisków od pilota amplitunera włącza TV. Co ciekawe, jak TV już się włączy, to już nie wykrywa żadnego sygnału od pilota (nie miga dioda w TV, która zawsze reaguje jak odbiera sygnał z pilota TV, nie wspominająć już o zerowych reakcjach funkcji TV) - oczywiście dotyczy to pilotów innych niż ten oryginalny od TV.
    Z tego co wygooglowałem do tej pory to prawdopodobne to sugerowało by, że kody z pilotów od Yamahy są "podobne" (?) do kodów LG. Tylko jedno małe ALE i tu liczę na Waszą pomoc.
    1. Skoro inne piloty włączają TV to czemu nie wywierają żadnego wypływu na odbiornik jak już się włączy?
    2. Czy jest możliwe, że TV ma problem z rozkodowywaniem sygnału IR (jeśli można to tak określić) tylko w stanie czuwania?
    3. Pilot od TV również potrafi zrobić więcej niż powinien - a mianowicie potrafi włączyć odbiornik przyciskiem ściszania (i chyba jeszcze jakimś oprócz tych, które włączać odbiornik powinny zgodnie z instrukcją - POWER, CH+/-, numery kanałów). Czy to nie sugeruje jakiejś awarii - patrz pyt. 2?

Ponadto pilot od telewizora działa bez zarzutu i nie wywołuje żadnych funkcji w urzadzeniach jakimi dysponuję (innymi niż mój TV).

Serwis LG oczywiście jest gotowy zareagować, ale traktuję to jako ostateczność. Boję się, żę obudowa super podatna na zarysowania obudowa (cholerne black piano) po powrocie z serwisu będzie wyglądać fatalnie (niestety nie mam oryginalnego opakowania)... :-(

Czy mozna zrobić coś samemu w tej sprawie? Nie wiem może jakieś menu serwisowe w TV (jest takie w tym LG?), reset ustawień fabrycznych (inny niż ten z menu standardowego)...
    Czy ktoś z Was ma może ten model TV i podobne problemy? Może to taki urok? Jakieś doświadczenia z serwisem LG w kontekście napraw TV? Ja mam tylko doświadczenia z serwisem monitora LCD - po naprawie działał 5 (słownie: pięć) sekund i znowu padł. Dostałem nowy monitor. :D
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 43  
    Niestety mam inne modele LG, ale serwis muszę pochwalić
    37LG5000 jak padł i się nie chciał włączać, przyjechał serwisant z płytą główną i bez bezsensownych wysyłek, w 30 min TV był naprawiony.

Co do innych pilotów, może tylko kod włączający jest wystarczająco zgony z LG aby go uruchomić?
  • Level 2  
    artaa wrote:
    Niestety mam inne modele LG, ale serwis muszę pochwalić
    37LG5000 jak padł i się nie chciał włączać, przyjechał serwisant z płytą główną i bez bezsensownych wysyłek, w 30 min TV był naprawiony.

Co do innych pilotów, może tylko kod włączający jest wystarczająco zgony z LG aby go uruchomić?

Kod włączający jest tym samym (chyba) kodem co wyłaczający... Po włączeniu TV nie reaguje na żadnegio innego pilota poza oryginalnym.

A z tym serwisem to ciekawe - mi powiedzieli (Firma Tivis - serwis LG we Wrocławiu), że napraw w domach NIE WYKONUJĄ. Kierowca moze przyjechać i zabrać sprzęt.
  • Level 43  
    czyli w trójmieście jest lepiej ;-)
  • Level 27  
    artaa wrote:
    czyli w trójmieście jest lepiej ;-)

Ptanie, a kto i gdzie w trójmieście naprawia LG?
  • Level 43  
    hmm nie pamiętam, zadzwoniłem do LG na infolinię i przysłali technika z mojego regionu