Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mk4 -narastające stukanie w przednim kole

boneksl 23 Jun 2009 11:57 5392 5
 • #1
  boneksl
  Level 18  
  Witajcie koledzy!

  Jakiś czas temu w moim golfie miałem problemy z luzami w zawieszeniu,pojechałem na szarpak aby sprawdzić ,które elementy są do wymiany.Jakoś 2 dni po wizycie na stacji w lewym kole z przodu zacząłem słyszeć delikatne stukanie którego częstotliwość zwiększała się wraz z prędkością.

  Początkowo pojechałem na wulkanizacje.Felgi proste,opony bez żadnych widocznych uszkodzeń.

  Następnie dla pewności wstawiłem na przód 2 felgi z innego golfa aby się upewnić,bo sami wiecie jak to jest z oponami.Po wstawieniu dalej to samo.  Wczoraj odebrałem auto od mechanika-Wymieniono silent blocki i tuleje wachacza,jednak i to nie pomogło.

  W tej chwili stukanie jest dosyć uciążliwe... wczoraj pasażer w bagażniku nasłuchiwał czy dzwięk nie dochodzi z tyłu,jednak na 99% dochodzi z przodu z lewego koła.Gdy otworzomy okno już przy 20 na godzine słychać minimalne puknięcia z okolic koła.

  Tutaj koledzy pytanie: Co robić?

  Tarcza? klocek? łożysko? przegub? czytałem trochę o objawach łożyska i przegubu i raczej chodzi tam o buczenie lub pykanie w momencie skręcania.Tarcze lub klocki chyba by powodowały jakieś silniejsze drgania na kierownicy lub znoszenie auta? dobrze myślę?

  auto to mk4 variant 1.9 tdi ALH automat 2001r
 • #4
  igorek83
  Level 24  
  ja polecam łożysko firmy SKF.
  Morze byc uszkodzony przegub wewnętrzny miałem taki sam objaw w golf 3. spradz czy przy ostrym skręcie sie ten dźwięk nasila próbuj w obie strony o rożnych prędkościach
 • #5
  boneksl
  Level 18  
  skręcając w prawo np na rondzie stukanie słychać słabiej lub wcale,w przypadku skrętu w lewo słychać normalnie
 • #6
  igorek83
  Level 24  
  jeżeli te stuki słychać z lewej strony kola to lewy przegub, jak s prawej to prawy przegub