Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mk4 -narastające stukanie w przednim kole

boneksl 23 Jun 2009 11:57 5392 5
    boneksl
    Level 18  
    Witajcie koledzy!

Jakiś czas temu w moim golfie miałem problemy z luzami w zawieszeniu,pojechałem na szarpak aby sprawdzić ,które elementy są do wymiany.Jakoś 2 dni po wizycie na stacji w lewym kole z przodu zacząłem słyszeć delikatne stukanie którego częstotliwość zwiększała się wraz z prędkością.

Początkowo pojechałem na wulkanizacje.Felgi proste,opony bez żadnych widocznych uszkodzeń.

Następnie dla pewności wstawiłem na przód 2 felgi z innego golfa aby się upewnić,bo sami wiecie jak to jest z oponami.Po wstawieniu dalej to samo.

Wczoraj odebrałem auto od mechanika-Wymieniono silent blocki i tuleje wachacza,jednak i to nie pomogło.

W tej chwili stukanie jest dosyć uciążliwe... wczoraj pasażer w bagażniku nasłuchiwał czy dzwięk nie dochodzi z tyłu,jednak na 99% dochodzi z przodu z lewego koła.Gdy otworzomy okno już przy 20 na godzine słychać minimalne puknięcia z okolic koła.

Tutaj koledzy pytanie: Co robić?

Tarcza? klocek? łożysko? przegub? czytałem trochę o objawach łożyska i przegubu i raczej chodzi tam o buczenie lub pykanie w momencie skręcania.Tarcze lub klocki chyba by powodowały jakieś silniejsze drgania na kierownicy lub znoszenie auta? dobrze myślę?

auto to mk4 variant 1.9 tdi ALH automat 2001r
    igorek83
    Level 24  
    ja polecam łożysko firmy SKF.
    Morze byc uszkodzony przegub wewnętrzny miałem taki sam objaw w golf 3. spradz czy przy ostrym skręcie sie ten dźwięk nasila próbuj w obie strony o rożnych prędkościach
    boneksl
    Level 18  
    skręcając w prawo np na rondzie stukanie słychać słabiej lub wcale,w przypadku skrętu w lewo słychać normalnie
    igorek83
    Level 24  
    jeżeli te stuki słychać z lewej strony kola to lewy przegub, jak s prawej to prawy przegub