Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

N82 paski na LCD, po upadku, lcd sprawny

mateusz0 24 Cze 2009 10:09 2161 10
  • #1 24 Cze 2009 10:09
    mateusz0
    Poziom 9  

Witam,

posiadam nokię N82 w której wczoraj tak poprostu po przeczytaniu smsa zanikł wyświetlacz. Wyłączenie i ponowne włączenie telefonu nic nie dało. Telefon działał normalnie ale na wyświetlaczu nic nie było, a raz uruchamiał się ale zawieszał się tak jakby w napisie NOKIA ale dalej nie było obrazu.
    Ma już ponad rok, parę razy upadł, rozebrałem go wykąpałem w wanience i du*a...dalej to samo więc potraktowałem go jaf'em wgrałem softa...to samo...zostawiłem na rano miałem jechać po wyświetlacz nowy, a tu zdziwko telefon rano się włączył (wyświetlacz też) ale po jego wyłączeniu i ponownym włączeniu wyswietlacz nie działa (pasy lecą) a chwilę później nagle sam wskakuje albo znika i po lewej jego stronie latają pasy z góry na dół.

Czy to może być wina wyświetlacza czy któryś filtr odmówiłby posłuszeństwa ??

Proszę o odpowiedź

Pozdrawiam mateusz0

• Fibaro
  • Pomocny post
    #2 10 Lip 2009 23:59
    rtvkce
    Poziom 29  

sprawdź czy wszystko ok z taśmą i gniazdem od LCD

• Pomocny post
    #3 11 Lip 2009 01:51
    tele_sim
    Poziom 33  

A ja bym podłozył lcd, w 6280/6288 czesto jest czarny, paski i nie zawsze wina tasmy :)

• Fibaro
  • Pomocny post
    #4 11 Lip 2009 15:48
    kojak_ct
    Poziom 11  

Mój znajomy miał taki problem i winny był wyświetlacz.

• #5 20 Sie 2009 17:05
    mateusz0
    Poziom 9  

ok spróbuję też podłożyć wyświetlacz a jeszcze jedna informacja co do tego problemu...dzieje sie tak jak np trzymam telefon w kieszeni i jest gorąco tak jakby łapał wilgoć potem musi się wysuszyć i działa, na deszczu to samo...

• #6 11 Lis 2009 13:23
    tomek11x
    Poziom 11  

gdy telefon bardzo jest wrazliwy na warunki pracy to jest objaw plyty glownej, nic tu nie da nowy soft, telefon ma tez czujniki temperatury i najprawdopobobniej ten czujnik nawalil...

• Fibaro
  • #7 11 Lis 2009 13:32
    ransoft
    Poziom 17  

Sprawdź dokładnie płytę główną czy nie ma gdzieś zwarcia

• #8 11 Lis 2009 13:36
    mateusz0
    Poziom 9  

próbowałem podmienić LCD, soft, czyszczenie nic nie dawało objawy same przeszły po jakimś czasie :> poprostu działa i nic mu się nie dzieje...także kto wie...

• #9 12 Lis 2009 13:37
    cyss_cs
    Poziom 14  

pewnie coś z plytą, po tych upadkach przydało by sie wygrzac plyte fluxem :) , teraz jest dobrze ale to tylko do czasu

• #10 13 Lis 2009 17:29
    tomek11x
    Poziom 11  

Jezeli czujnik temperatury ma uszkodony to nawet kapiel w fluxie nic nie da...

• #11 26 Paź 2011 23:26
    foxik000000
    Poziom 28  

Witam.

Wiem, że temat stary, ale nie widzę sensu zakładać nowego skoro mam podobny problem, a tu już udzielono kilku rad.

Sprawa wygląda tak, że nagle ni stąd ni zowąd na wyświetlaczu mojej N82 zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Pierwszy raz zauważyłem to gdy wyciągnąłem go z kieszeni, aby zadzwonić. Obraz na ekranie był jakby przesunięty, a klikając przyciski, skakał w różne strony. Wyłączyłem go, uruchomiłem ponownie i nie pomogło. Odczekałem jakiś czas spróbowałem jeszcze raz i wtedy po włączeniu przez kilka minut zachowywał się normalnie, a potem to samo. Wgrywałem soft Phoenixem - nic nie pomogło.

Pytanie czy zamawiać nowy wyświetlacz, czy problem leży gdzieś indziej?

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson