logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Micro HWK UFS - zainstalowany poprawnie - działa w 50%

Andrzejjj 27 Cze 2009 22:51 3660 12
REKLAMA
  • #1 6711980
    Andrzejjj
    Poziom 10  
    Posty: 48
    Witam

    Mam Micro HWK UFS.
    Instaluje go pierwszy raz.
    Wszystko zrobiłem zgodnie z instrukcją, którą dostałem od sprzedawcy:
    1. Instalacja HWK_Support_Suite_Setup_v02.08.000.exe i AKTUALIZACJa BOXA. (zakończona pomyślnie)
    2. Podlaczamy box UFS pod usb
    3. Wskazujemy sciezke do sterownikow -
    C:\Program Files\SarasSoft\UFS\UFS_USB_Driver
    4. Instalujemy HWK_Setup_Suite_v02.08.000.exe
    5. Wypakowujemy plik Globaloptions.reg z pliku zip i dodajemy go do rejestru przez 2-krotne klikniecie.
    System zapyta czy chcemy dodac - klikamy Tak.
    Edytor rejestru poinformuje, ze plik zostal poprawnie dodany do rejestru.
    6. Wchodzimy do programu np. DCTxBB5 i klikamy CONNECT (lewa gora)

    I tu jest problem.
    Po instalacji mamy 8 różnych programów do obsługi różnych telefonów:
    Acer, ATRz, KZF, RTP, DCTxBB5, SAMs, LG_GSM, SeDBx

    Jeśli uruchomię: Acer, ATRz, KZF, RTP
    Wszystko działa. Po kliknięciu CONNECT komputer łączy się z box'em i przyciski stają się aktywne.

    jeśli uruchomię: SAMs, LG_GSM, SeDBx dostaję komunikat:
    
    UFxBoot V2.2 (c) SarasSoft 2003., Id: xx xx x xx
    UFS_USB V2.8 (c) SarasSoft 2007., S/n: xxxxx
    Licence: True, 00:02
     
    HWK: NOT AUTHORISED, USE UPDATE TOOL
    

    Więc powinienem uaktualnić HWK - ale brak kredytów.
    Uaktualniłem zaraz po instalacji - zgodnie z instrukcją.

    Jeśli uruchomię: DCTxBB5 dostaję komunikat:
    
    UFxBoot V2.2 (c) SarasSoft 2003. Id: xx xx x xx
    UFS_USB V2.8 (c) SarasSoft 2007. S/n: xxxxx
    

    I to jest najgorsze. Klikam CONNECT. Pojawia się powyższy komunikat.
    A box się rozłącza. Nie pojawia się żaden błąd. Tylko te dwie powyższe linijki.

    Instalowałem na dwóch różnych komputerach. Na Vista i na XP.
    Sprawdzałem na kilku różnych kablach USB.

    Dlaczego niektóre programy łączą się z box'em a inne nie?

    Z góry dziękuje za pomoc.
  • REKLAMA
  • #2 6712049
    slawko_k
    Poziom 35  
    Posty: 2925
    Pomógł: 253
    Ocena: 234
    no masz coś z hwk nie tak. zapytaj sprzedawcy bo to vhyba nowy sprzęt skoro piszesz że instalujesz pierwszy raz.

    nie kumam co to za punkt
    5. Wypakowujemy plik Globaloptions.reg z pliku zip i dodajemy go do rejestru przez 2-krotne klikniecie.
    System zapyta czy chcemy dodac - klikamy Tak.
    Edytor rejestru poinformuje, ze plik zostal poprawnie dodany do rejestru. 
    


    nigdy czegoś takiego nie robiłem
  • #3 6712134
    Andrzejjj
    Poziom 10  
    Posty: 48
    Nie wiem czy jest to nowy sprzęt czy nie.
    Jest to Tornado z wbudowanym HWK.
    Poprostu ostatnio taki kupiłem i próbuje go zainstalować.


    Jeśli chodzi o 5-ty punkt:
    
    5. Wypakowujemy plik Globaloptions.reg z pliku zip i dodajemy go do rejestru przez 2-krotne klikniecie.
    System zapyta czy chcemy dodac - klikamy Tak.
    Edytor rejestru poinformuje, ze plik zostal poprawnie dodany do rejestru. 
    

    Jest to plik, który dodaje kilka wartości do rejestru.
    Tak było napisane w instrukcji, którą dostałem od sprzedawcy więc tak zrobiłem.
  • REKLAMA
  • #4 6712159
    poochone
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 6739
    Pomógł: 570
    Ocena: 164
    Niewiem po co ten plik

    ja zawsze robie tak


    1. Instalacja HWK_Support_Suite_Setup_v02.08.000.exe i AKTUALIZACJa BOXA. (zakończona pomyślnie)
    2. Podlaczamy box UFS pod usb
    3. Wskazujemy sciezke do sterownikow -
    C:\Program Files\SarasSoft\UFS\UFS_USB_Driver
    4. Instalujemy HWK_Setup_Suite_v02.08.000.exe
    5. pozniej inne aktualizacje jezeli wyszly np v 2.08.001 az do najnowszej
    6. Odpalamy DCTxBB5 i dajemy conect i to wszystko

    Ja nic inego nie robie

    i zawsze dziala jeszcze nie mialem problemu
  • #5 6713703
    toon
    Poziom 28  
    Posty: 1558
    Pomógł: 74
    Ocena: 67
    pierwsze słyszę że trzeba dodawać plik reg.do rejestru,zrób tak jak powiedział poochone, i powinno działac bez zarzutu
  • #6 6721645
    Andrzejjj
    Poziom 10  
    Posty: 48
    Zrobiłem jeszcze raz aktualizacje i dalej ten sam problem.

    Dzisiaj wieczorem sformatuje kompa i zrobie wszystko jeszcze raz bez dodawania żadnych plików do rejestru.

    I jeszcze odnośnie punktu 1. z instrukcji:
    1. Instalacja HWK_Support_Suite_Setup_v02.08.000.exe i AKTUALIZACJa BOXA. (zakończona pomyślnie)

    AKTUALIZACJA BOXA (zakończona pomyślnie) to
    1. Aktualizacja HWK (Start HWK upgrade)?
    czy
    2. Aktualizacja ufs (Upgrade UFS firmware)?

    Ja uaktualniłem HWK. Czy tak?

    ------------------------------------------------------------------------------
    Dodano 30.06.2009 00:34

    Zrobiłem tak jak pisał poochone
    Najpierw format. I póżniej na świeży system:
    1. Instalacja HWK_Support_Suite_Setup_v02.08.000.exe i AKTUALIZACJa BOXA. (zakończona pomyślnie)
    2. Podlaczamy box UFS pod usb
    3. Wskazujemy sciezke do sterownikow -
    C:\Program Files\SarasSoft\UFS\UFS_USB_Driver
    4. Instalujemy HWK_Setup_Suite_v02.08.000.exe
    5. pozniej inne aktualizacje jezeli wyszly np v 2.08.001 az do najnowszej
    6. Odpalamy DCTxBB5 i dajemy conect i to wszystko

    Niżej wklejam log z aktualizacji HWK:
    
    Upgrade log:
    ---------- HWK Update Client  v 2.0.8.0 ----------
    ---------- HWK upgrade started:2009-06-30 23:21:57 ----------
    -- Target Id  : xx xx x xx
    -- UFSx Boot  : UFxBoot V2.2 (c) SarasSoft 2003.
    -- UFSx Firmw.: UFS_USB V2.8 (c) SarasSoft 2007.
    -- UFSx S/N   : xxxxx
    -- Features   : 00000001
    -- Licence 5  : True
    -- UFSx Vendor: TORNADO
    -- HWK ID     : xx.xx-xxxx-xxxxxxxxxxxxxxxx
    -- HWK Status : 1, DL: 0
    ----------
    Locating HWK Upgrade server...
    HWK Upgrade server found!
    Preparing connection to server...
    Connecting to HWKUpgrade server...
    Server connection successfully established.
    Authenticating on server...
    Authentication successfull.
    Checking upgrade client version...
    Your upgrade client is up-to-date.
    Upgrading HWK...
    HWK upgrade process completed.
    ---------- HWK upgrade finished:23:22:09 ----------
    


    Wydaje się że wszystko jest OK.

    Ale niestety nie działa.
    Problem dalej taki sam - dokładnie jak w pierwszym poście.

    Co to może być?
  • #7 6729139
    Jacck
    Poziom 26  
    Posty: 1329
    Pomógł: 82
    Ocena: 103
    Próbowałeś na innym komputerze? Ja używam HWK micro na 3 komputerach, na 2 działał od początku bezbłędnie a na 1 zawsze były problemy. Przy próbie uruchomienia zawsze wywalał NOT AUTHORISED i zawsze musiałem robić procedurę naprawy wgrywając czysty Req.fbi i przeliczając klucze. Niedawno doszedłem do tego że to wina portów USB w obudowie komputera. Jak podłączam do tych z przodu obudowy to HWK się wysypuje a jak do tych na płycie głównej (z tyłu) to wszystko jest OK. Podejrzewam że przewody USB w obudowie są za słabo ekranowane albo bardziej narażone na zakłócenia i to dlatego. O dziwo wszystkie inne urządzenia podłączane od przodu działają prawidłowo (aparaty, pendrivy, drukarki).
    Polecam też używać porządnego kabla USB najlepiej z atestem na USB 2.0.
  • REKLAMA
  • #8 6770869
    Andrzejjj
    Poziom 10  
    Posty: 48
    Witam

    UFS dalej nie działa.
    Próbowałem na dwóch laptopach i na jednym stacjonarnym - podłączając kabel z tyłu do płyty.
    Na każdym kompie ten sam problem.

    Kabel na 100% sprawny. Inne boxy na tym kablu działają.
    A po drugie to sprawdzałem na kilku kablach.

    Dzisiaj sprzedawca połączył się z moim komputerem zdalnie i próbował zainstalować MicroHWK ale niestety mu także się nie udało.
    Powiedział, zebym zaktualizował jeszcze raz HWK(musze czekać 2 dni) a jak to nie pomoże to musze odesłać box'a.

    Jacck napisał:
    
    zawsze musiałem robić procedurę naprawy wgrywając czysty Req.fbi i przeliczając klucze.

    Jak to zrobiłeś?
    Czy mogę to zrobić samemu?

    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #9 6771591
    mobista
    Poziom 35  
    Posty: 3300
    Pomógł: 257
    Ocena: 365
    Tak możesz to zrobić samemu. Poszukaj tematu o naprawie błędu nr 20.
  • #10 6772021
    rpk
    Poziom 26  
    Posty: 1234
    Pomógł: 25
    Ocena: 18
    Prawdopodobnie kupiłeś boxa z hwk albo z trialem a nie orginał i dlatego taka szopka.

    Druga możliwość to hwk procowało w innym boxie i jest z nim już sparowane.

    Ja mam Tornado to złote chyba z 6lat i w między czasie dokupiony oryginał hwk i co pare m-cy format i instalka kompa i za każdym razem bez problemów.

    PS
    Zmień temat bo z tego co piszesz jest to Tornado z HWK a to nie to samo chyba co Micro-hwk.
  • #12 6979699
    Andrzejjj
    Poziom 10  
    Posty: 48
    Nic nie pomoglo.
    Odeslalem do sprzedawcy.
    Okazalo sie ze uszkodzona jest elektronika.

    Pozdrawiam
  • #13 7002578
    eslodowy
    Poziom 31  
    Posty: 1794
    Pomógł: 119
    Ocena: 102
    Do chcących zarobić parę punktów - proszę przeczytać o czym jest temat, a nie klikać "donos" do Moderatorów.

    Do Szanownych Moderatorów, mam taki sam problem.
    Mam założyć nowy temat? Czy mogę kontynuować w tym samym?

    Moje pytanie, mam ufs bez hwk i zawsze instalowałem bez hwk, jak rozumiem mogę pominąć ten punkt:
    Cytat:
    1. Instalacja HWK_Support_Suite_Setup_v02.08.000.exe i AKTUALIZACJa BOXA. (zakończona pomyślnie)
    ??

    Mam też prośbę by ktoś podał aktualne sterowniki/ drivery, bo nie mam płyty by móc zainstalować.

    Z góry dziękuję.

Podsumowanie tematu

✨ Problem dotyczy instalacji i działania Micro HWK UFS, który po poprawnej instalacji i aktualizacji działa tylko częściowo – programy Acer, ATRz, KZF, RTP łączą się z boxem poprawnie, natomiast SAMs, LG_GSM i inne nie. Instalacja obejmowała m.in. instalację HWK_Support_Suite_Setup_v02.08.000.exe, aktualizację boxa, instalację sterowników UFS_USB_Driver oraz dodanie pliku Globaloptions.reg do rejestru, co budziło wątpliwości wśród użytkowników. Zalecano pominięcie dodawania pliku .reg i wykonanie aktualizacji do najnowszej wersji oprogramowania. Problemy nie ustępowały nawet po formacie systemu i instalacji na różnych komputerach z różnymi kablami USB, w tym podłączeniu do portów USB na płycie głównej. Sprzedawca próbował zdalnie pomóc, sugerując ponowną aktualizację HWK, a w ostateczności zwrot sprzętu z powodu uszkodzenia elektroniki. W dyskusji pojawiły się sugestie, że problem może wynikać z nieoryginalnego boxa lub sparowania HWK z innym urządzeniem. Rekomendowano także procedurę naprawy błędu nr 20 poprzez wgranie czystego pliku Req.fbi i przeliczenie kluczy. Użytkownicy podkreślali znaczenie używania oryginalnego sprzętu, odpowiednich sterowników oraz stabilnych połączeń USB.
REKLAMA