Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Elektrolux EWF 1060, błąd

28 Cze 2009 14:29 6936 3

• Poziom 18  
    Witam

Cztery razy miga dioda końca programu (ta na samym dole). Dżwiczki nie chcą sie otworzyć.
    Pompa spustu wody pracuje.

np. Po zadaniu wirowania program przechodzi dużo szybciej, tzn. zakręci parę razy i zaczyna migać dioda końca programu. Po po 2 minutach kiedy powinna zwolnić się blokada drzwi, dalej są one zablokowane. Oczywiście wody już nie ma (spuściłem ręcznie).

Gdzie szukać przyczyny?
  • Pomocny post
    Moderator AGD i automatyka
    Uszkodzona blokada, poszukaj na forum opisu błędu e40, e41 .

• Poziom 18  
    Rozebrałem pralkę i ręcznie otworzyłem drzwi. Po nastawieniu jakiego kolwiek programu drzwi się nie blokują i dioda też miga 4 razy. Czyli napewno blokada. Czy może jej sterowanie? Ale to sprawdzę dopiero w poniedziałek, bo dziś nie mam dostępu do miernika.

• Poziom 18  
    No i sprawa się wyjaśniła. Blokada jak i sterowanie były ok. Przyczyną okazała się klamka w drzwiczkach. W klamce jest sprężyna, która powinna ją dopychać po zamknięciu drzwi. Sprężyna nie odpychała dostatecznie całej klamki i drzwiczki nie do końca się zazębiały z blokadą przez co sama blokada nie mogła zablokować drzwi i dlatego pralka zgłaszała błąd. Po ręcznym dopchnięciu klamki, drzwi blokują się za każdym razem. Czyli sprawa czysto mechaniczna, poprostu słaba sprężyna. Temat uważam za zamknięty.