logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

TV Thomson 32VK44E, ch.ICC19-100Hz - nie włącza się.

fontek 09 Lip 2009 19:44 4168 2
REKLAMA
  • #1 6759587
    fontek
    Poziom 15  
    Posty: 219
    Pomógł: 5
    Ocena: 6
    Witam!
    Dioda świeci na czerwono, po załączeniu (np. P+ ) próbuje się włączyć trzy razy, następnie cały czas jednostajnie miga dioda na czerwono. Przy próbie włączenia pojawiają się napięcia +200V na P.K , 45V na scalak pionu,oraz 13V i słychać załączanie przekaźnika od rozmagnesowania kineskopu. Podstawione CL033, CZ033 oraz 11nF/2kV . Wcześniej znalazłem uszkodzoną diodę DL034 w zasilaniu TDA8177F(wymieniony). Po odłączeniu RL037(odblokowanie zabezpieczenia) TV uruchamia się ale na środku mam tylko pionowy pas obrazu szerokości ok. 20cm z ukośnymi liniami. Sterowanie na bazie BU wygląda na prawidłowe natomiast tranzystor po chwili robi się gorący. Napięcia z trafopowielacza prawidłowe.
    Ze względu na ciężar odbiornika 32" zabrałem tylko płytę i podłączyłem do kineskopu 29" , oporność cewek zbliżona do oryginału, myślę , że to nie powinno mieć wpływu na takie zwężenie obrazu (może się mylę).
    Co może być powodem, że działa od razu blokada, może ktoś przerabiał podobną usterkę , proszę o pomoc.
    Pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • #2 6768217
    Indyczes
    Poziom 33  
    Posty: 3489
    Pomógł: 185
    Ocena: 270
    Jeśli Hot gorący, na innych cewkach tak samo,to prawdopodobnie masz uszkodzony trafopowielacz.
    Pozdr.
  • #3 6775690
    fontek
    Poziom 15  
    Posty: 219
    Pomógł: 5
    Ocena: 6
    Jakie tu jest trafo bo z kartki zostało tylko OREGA 40... ?.
    Co dobrze chodzi w tym modelu a nie jest drogie.
    Zastanawiam się z tym trafem bo napięcia na wyjściu daje prawidłowe. Miał ktoś jeszcze podobną usterkę.
    Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam.
REKLAMA