Witam!
Dioda świeci na czerwono, po załączeniu (np. P+ ) próbuje się włączyć trzy razy, następnie cały czas jednostajnie miga dioda na czerwono. Przy próbie włączenia pojawiają się napięcia +200V na P.K , 45V na scalak pionu,oraz 13V i słychać załączanie przekaźnika od rozmagnesowania kineskopu. Podstawione CL033, CZ033 oraz 11nF/2kV . Wcześniej znalazłem uszkodzoną diodę DL034 w zasilaniu TDA8177F(wymieniony). Po odłączeniu RL037(odblokowanie zabezpieczenia) TV uruchamia się ale na środku mam tylko pionowy pas obrazu szerokości ok. 20cm z ukośnymi liniami. Sterowanie na bazie BU wygląda na prawidłowe natomiast tranzystor po chwili robi się gorący. Napięcia z trafopowielacza prawidłowe.
Ze względu na ciężar odbiornika 32" zabrałem tylko płytę i podłączyłem do kineskopu 29" , oporność cewek zbliżona do oryginału, myślę , że to nie powinno mieć wpływu na takie zwężenie obrazu (może się mylę).
Co może być powodem, że działa od razu blokada, może ktoś przerabiał podobną usterkę , proszę o pomoc.
Pozdrawiam.
Dioda świeci na czerwono, po załączeniu (np. P+ ) próbuje się włączyć trzy razy, następnie cały czas jednostajnie miga dioda na czerwono. Przy próbie włączenia pojawiają się napięcia +200V na P.K , 45V na scalak pionu,oraz 13V i słychać załączanie przekaźnika od rozmagnesowania kineskopu. Podstawione CL033, CZ033 oraz 11nF/2kV . Wcześniej znalazłem uszkodzoną diodę DL034 w zasilaniu TDA8177F(wymieniony). Po odłączeniu RL037(odblokowanie zabezpieczenia) TV uruchamia się ale na środku mam tylko pionowy pas obrazu szerokości ok. 20cm z ukośnymi liniami. Sterowanie na bazie BU wygląda na prawidłowe natomiast tranzystor po chwili robi się gorący. Napięcia z trafopowielacza prawidłowe.
Ze względu na ciężar odbiornika 32" zabrałem tylko płytę i podłączyłem do kineskopu 29" , oporność cewek zbliżona do oryginału, myślę , że to nie powinno mieć wpływu na takie zwężenie obrazu (może się mylę).
Co może być powodem, że działa od razu blokada, może ktoś przerabiał podobną usterkę , proszę o pomoc.
Pozdrawiam.