Witam. Na wstepie od razu napisze, ze naprawde dlugo szukalem na forum tego, co mnie interesuje, ale nie znalazlem. Wczoraj kupilem zegary od poloneza z onaczeniami "TYP 125 HB 0A 9000". Na plytce z samego obrotomierza jest oznaczenie "K4TB". Otoz chce go przerobic pod instalacje 6v, do simsona elektronika. Po podlaczeniu bez przerobek wskazowka troche skakała, po dodaniu gazu troche sie podnosila, gdzies do 2-3tys obr. Na wolnych pokazywal 0,5 - 1 tys. Probowalem dwoch przerobek ukladu, ale zadna nic nie dala. Tutaj fotki:
http://images27.fotosik.pl/90/f0edfb7e3b0c52fd.jpg
https://obrazki.elektroda.pl/53_1213793702.jpg
Po pierwszej przerobce obrotek dzialal tylko na wysokich obrotach i wtedy skskał do 4tys, a na niskich pokazywal 0. Przy drugiej przerobce na niskich rowniez bylo 0, po dodaniu gazu podnosil sie do 2tys. Na forum czytalem cos o tym, ze trzeba zmienic jeszcze jakis kondensator i rezystor, ale schematy nie odpowiadaly temu obrotomierzowi, ktory mam. Zwracam sie z prosba o pomoc w przerobieniu tego obrotka. Jesli trzeba, moge zamiescic fotki ukladu itp.
http://images27.fotosik.pl/90/f0edfb7e3b0c52fd.jpg
https://obrazki.elektroda.pl/53_1213793702.jpg
Po pierwszej przerobce obrotek dzialal tylko na wysokich obrotach i wtedy skskał do 4tys, a na niskich pokazywal 0. Przy drugiej przerobce na niskich rowniez bylo 0, po dodaniu gazu podnosil sie do 2tys. Na forum czytalem cos o tym, ze trzeba zmienic jeszcze jakis kondensator i rezystor, ale schematy nie odpowiadaly temu obrotomierzowi, ktory mam. Zwracam sie z prosba o pomoc w przerobieniu tego obrotka. Jesli trzeba, moge zamiescic fotki ukladu itp.