Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przeróbka obrotomierza od poloneza

10 Lip 2009 14:34 1751 3
  • Poziom 11  
    Witam. Na wstepie od razu napisze, ze naprawde dlugo szukalem na forum tego, co mnie interesuje, ale nie znalazlem. Wczoraj kupilem zegary od poloneza z onaczeniami "TYP 125 HB 0A 9000". Na plytce z samego obrotomierza jest oznaczenie "K4TB". Otoz chce go przerobic pod instalacje 6v, do simsona elektronika. Po podlaczeniu bez przerobek wskazowka troche skakała, po dodaniu gazu troche sie podnosila, gdzies do 2-3tys obr. Na wolnych pokazywal 0,5 - 1 tys. Probowalem dwoch przerobek ukladu, ale zadna nic nie dala. Tutaj fotki:
    http://images27.fotosik.pl/90/f0edfb7e3b0c52fd.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/53_1213793702.jpg
    Po pierwszej przerobce obrotek dzialal tylko na wysokich obrotach i wtedy skskał do 4tys, a na niskich pokazywal 0. Przy drugiej przerobce na niskich rowniez bylo 0, po dodaniu gazu podnosil sie do 2tys. Na forum czytalem cos o tym, ze trzeba zmienic jeszcze jakis kondensator i rezystor, ale schematy nie odpowiadaly temu obrotomierzowi, ktory mam. Zwracam sie z prosba o pomoc w przerobieniu tego obrotka. Jesli trzeba, moge zamiescic fotki ukladu itp.
  • Poziom 11  
    dzieki wszystkim za pomoc.
    ...i to jest forum elektroniczne...
  • spec od auto-elektro
    niema za co
    dostosuj ujład zasilajacy do zasilania 6v, sastosuj dobry układ stabilizacyjny, nastepnie nalezy zgrać wyzwalanie obrotomierza, moga byc problemy ze wzgledu na duzo wyzsze zaklucenia w w tej instalacji
  • Poziom 11  
    Jacek79 napisał:
    dostosuj ujład zasilajacy do zasilania 6v

tyle to ja wiem... a przez to napisalem temat na forum, zeby dowiedziec sie w jaki sposob to zrobic. Juz pisalem, ze w innych tematach o tym było, ale wszystko co bylo o moim typie obrotomierza niestety nie dało dobrych efektow w praktyce. Z tego powodu wlasnie poprosilem o pomoc na forum. W koncu chyba od tego ono jest.