Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LC-52DH65E Sharp obraz wyprzedza dzwiek

szapon 19 Jul 2009 14:00 3679 13
 • #1
  szapon
  Level 10  
  Witam
  Przy odbiorze TV cyfrowej ze Sremu mam taki problem, że przez kilka minut po właczeniu danego programu (nieraz dłużej) dzwiek jest opóźniony do obrazu o ok 2,3 sekundy. Później na chwile obraz sie zatrzymuje i dzwięk sie wyrównuje. Czy ktos sie spotkał z taką usterką. Co można z tym zrobić
 • #2
  szapon
  Level 10  
  Z informacji z infolini Sharpa - w taki sposób testowy nadaje śrem.... Ale czy to prawda?
 • #3
  szapon
  Level 10  
  Hallo koledzy,,, Nie wierze że nikt więcej nie używa Sharpa (lub innego z wbudowanym MP4) - jak tam odbiór sygnału ze Sremu?? pzdr..
 • #4
  ojciec dyrektor.
  Level 21  
  szapon wrote:
  Hallo koledzy,,, Nie wierze że nikt więcej nie używa Sharpa (lub innego z wbudowanym MP4) - jak tam odbiór sygnału ze Sremu?? pzdr..


  A czy to takie ważne? Ta telewizja jest w fazie testów, wiec wszystko jest możliwe. Chcesz wiedzieć w czym problem, skontaktuj się z dostawcą telewizji cyfrowej. Tam zadawaj pytania.
 • #5
  szapon
  Level 10  
  Tylko że mi się wydaje że to problem dekodera któremu nie do końca wychodzi synchronizacja dźwięku i obrazu. A głupio się ogląda jak dźwięk nie nadąża za obrazem
 • #6
  ojciec dyrektor.
  Level 21  
  szapon wrote:
  Z informacji z infolini Sharpa - w taki sposób testowy nadaje śrem.... Ale czy to prawda?


  Skoro tak twierdzą, to znaczy, że mają jakieś informacje. Więc sprawdź czy to prawda, a wtedy zastanawiaj się nad dekoderem.
 • #7
  szapon
  Level 10  
  Nie mają żadnych informacji - gadają tak na odczepkę. sądzę że jest to problem dekodera- tym bardziej że po jakimś czasie (ale nieraz to 15 min) obraz na chwile staje i się wyrównuje z głosem. Szkoda tylko, że nikt z ludzi którzy odbierają MP4 ze Sremu nie podzieli sie uwagami nt odbioru
 • #8
  darobaro1000
  Level 2  
  Witam, jestem posiadaczem innego Sharpa ale z tym samym problemem i mieszakam pod Warszawą, więc problem napewno nie należy po stronie emisji testowej w Śremie. Na poparcie moich słów przytoczę odpowiedź pani z infolinii Sharpa, że problem znają, zgłosiło go tylko 6 osób do tej pory, ale na razie jeszcze nie wiedzą co powoduje w ich niektórych modelach ten wadliwy odbiór cyfrowej telewizji naziemnej i prosiła o cierpliwość w oczekiwaniu na formalną na odpowiedź ponieważ polski oddział poinformował o tym centralę i czekają na jej odpowiedź. Dzisiaj ponownie ale już pisemnie firmie Sharp tę istotną dla mnie wadę, bo kupowa`lem nowoczesny i sprawny telewozor Sharp LC 32DH77E a nie uszkodzoną i ładnie wyglądającą zabawkę za 3200 zł (marzec 2009). I jeszcze jedno ostatnio namówiłem swojego o
  Tatę na zakup LG 42LH7000 (bajka) i ten problem u niego nie istnieje, a więc z pewnością spzredali nam telewizory z wadliwie działającym cyfrowym tunerem MPGE-4. Według mnie sprawę należałoby na tyle nagłośnić żeby Sharpowi dodać wigoru w celu naprawienia tej sytuacji (w końcu kupujememy te drogie i `ładne zabaweczki nie tylko dla cienkiej eleganckiej obudowy) a utrata reputacji może zaboleć po spadku sprzedaży.

  Pozdrawiam i proszę o formalny odzew do Sharpa wszystkich zainteresowanych (tylko 6 formalnych zg`loszeń!!!!) a może i do specjalistycznych mediów.
 • #9
  kikidalekie
  Level 11  
  Tak witam jestem z Poznania i odbieram również sygnał ze Śremu i Poznania i mam ten sam problem z obrazem i dźwiękiem (właśnie w tym modelu ) ,czyli jak czytam to widzę ze to wada fabryczna .No cóż działamy i uderzamy w SHARP-a ,muszę to również zgłosić .Pozdrawiam
 • #10
  zorbek
  Level 30  
  Niestety Panowie musicie czekać do póki Sharp nie poprawi oprogramowania. Pozostaje czekać i od czasu do czasu odezwać się do serwisu czy maja juz opracowane lekarstwo. Ponieważ u nas wszystkie emisję idą jako testowe takie sytuacje się zdarzają.
 • #11
  szapon
  Level 10  
  No ale to sie zdarza tylko w Sharpach i niezależnie od terenu, czy dotyczy to Poznania czy Warszawy. Wiec usterka jest ewidentna. Mysle że na tej podstawie można reklamować urządzenie. Problem trwa już co najmniej od marca 2009 - bo wtedy kupiłem TV. Skoro przez pół roku nic sie nie zmieniło -czy można czekać w dalej?
 • #12
  zorbek
  Level 30  
  Mogą odbic piłeczkę że to są tylko testy. A terminy o przejściu w Polsce na nadawanie cyfrowe z podziałem na rejony pokazały się dość niedawno.
 • #13
  kicuh
  Level 10  
  Panowie,
  niniejszym dodaję tą samą wadę do Sharpa LC-42DH77. Niestety to ewidentna wina MP4.
 • #14
  mupet
  Level 15  
  Od kilku miesięcy na stronie sharpa jest nowe oprogramowanie, które pozwala na
  usunięcie tej wady. Wystarczy ściągnąć wgrać z "pena" przez USB i po kłopocie.
  Jest pewna niedogodność, ale to już chyba pikuś.
  Przy przełaczeniu kanału jest ok, a po chwili obraz łapie stopklatkę na ok.1-2 sekundy. I dalej jest już dobrze.
  Co prawda jest jedna wersja Tv (nie pamiętam modelu) w którym po wgraniu nowego softu, występje problem że dzwięk jest jak przy sygnale dolby prologic.
  Chyba tylko na wyjściach fonii przez chinch, ale pewnie niedługo ukaże się nowe oprogramowanie i będzie spokój.