Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kino domowe SAMSUNG Samsung HT-P10 wyświetla PROTECTION

22 Lip 2009 16:25 9090 14
 • Poziom 17  
  Witam

  Mam pytanie odnośnie tego kina. Zlokalizowałem usterkę padła płyta z końcówka mocy. Spalony jest rezystor SMD i tu mam pytanie nie mogę odczytać wartości o oznaczeniu na płytce R108 jaką ma wartość ? Wygląda też że padł chyba tranzystor o ile to tranzystor SMD o oznaczeniach AD91 jest na nim nadrukowane tylko duże A, czym to zastąpić? Elementy znajdują się zaraz na linii napięcia 0-32V. Proszę o wszelkie sugestie. Pozdrawiam
 • Specjalista techniki DVD
  AD91 DIODE-SCHOTTKY;SB01-05CP,50V,100MA
  0404-000144
  R108 nie mogę zlokalizować w spisie elementów brak.
 • Poziom 17  
  jeśli to dioda to wygląda OK. Ten rezystor ma mieć wartość 10 Ohm jednak dalej jest problem coś poleciało w tej linii gdyż po wymianie rezystora nagrzewa się i pali, jednak DVD uruchamia się normalnie w trakcie gdy rezystor jeszcze trzyma wartość. Masz może schemat tego wzmacniacza ? Byłbym wdzięczny za jego podesłanie. Nie wiem czy przypadkiem nie jest spalony któryś z wzmacniaczy wyjściowych. Mozaika na laminacie przyprawia o oczopląs.
 • Specjalista techniki DVD
  Sprawdź rezystancje między wyjściami głośnikowymi a masą powinny wynosić po 10kom jeśli jest wyraźnie mniej masz uszkodzony stopień wyjściowy. Schemat wrzucę koło południa.

  Dodano po 2 [minuty]:

  HT-P10 mają identyczna elektronikę jak HT-P30-40
 • Poziom 17  
  OK czekam na schemat będę wdzięczny, bo tak po tej mozaice do niczego nie mogę dotrzeć. Zaznaczyłem rezystor który się ciągle pali w sumie nie jestem do końca pewny czy on ma oznaczenie R108 być może jest to też R100 rozmazana jest farba. Zrobiłem pomiary wyjść i tak przedstawiają się wyniki, nie ma ewidentnego zwarcia jednak w niektórych przypadkach do 10kOhm daleko brakuje, co o tym sądzisz padnięte końcówki ? końcówki pracują w klasie D

  Kino domowe SAMSUNG Samsung HT-P10 wyświetla PROTECTION
 • Poziom 17  
  Dzięki za schematy w końcu da się to rozszyfrować, mam jeszcze jedno pytanie co to za element ABD4 zwora? ten z obrazka z jednej strony linia leci do taśmy pod +12V a z drogiej przez palący się rezystor R100 i kilka mniejszych pod nóżki GVDD. Chyba te wzmacniacze TAS5112 są uszkodzone Mierząc nóżkę 29 GND i 30 GVDD Voltage supply to on-chip gate drive and digital supply voltage regulators jest kilka Ohm. Gdzie takie układy można dostać?

  Kino domowe SAMSUNG Samsung HT-P10 wyświetla PROTECTION
 • Specjalista techniki DVD
  ABD4 BEAD-SMD;120ohm,1.6x0.8x0.8mm,200mA,TP,
  Układ w Samsungu jeszcze mają na magazynie, wzmacniaczy kpl już nie.
 • Poziom 17  
  A to ciekawe bo ABD4 u mnie w płytce ma prawie 0R jak rozumie to jest dławik ale te 120Ohm? dlaczego takie dziwne oznaczenie? Może dlatego w tej linii płynie tak duży prąd że R100 o wartości 10Ohm przepala się po chwili.
 • Pomocny post
  Specjalista techniki DVD
  Wszystkie elementy AB1, AB1L , AB2 , AB3 , AB4 , ABD4 to to samo ta że moźesz porównać. To jest raczej punkt pomiarowy.
 • Poziom 17  
  Tak jak podejrzewałem, padła jedna z końcówek. Po wy-lutowaniu AIC3 nie ma zwarcia do masy i rezystor R100 już się nie pali, tak samo normalnie uruchamia się całe kino domowe. Teraz pytanie gdzie dostać TAS5112 w rozsądnej cenie. Pisałem do serwisu w Krakowie i wycenili sobie układ na 63zł czy to uczciwa cena ? Może ma ktoś namiar żeby kupić taniej ?
 • Poziom 9  
  potrzebuje symbole elementów w przetwornicy w zasilaczu . r11 , c7 , c8, u7,u10,r53 lub schemat
 • Poziom 9  
  chyba to nie ten schemat nie ma tam przetwornicy
 • Poziom 9  
  nom domyslam sie ze jest , to ile musiała by kosztować naprawa !?
 • Specjalista techniki DVD
  zenee jest to schemat HT-P10 i jest tam przetwornica -- " SMPS " str. 12.7