Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak rozkodować radio - CarBase?

adams 22 Dec 2002 17:53 28375 45
 • #1
  adams
  Level 24  
  Baza powstała na podstawie podobnej publikacji na jednej z rosyjskich stron, została poprawiona, rozszerzona i uzupełniona. Jest jeszcz w nie
  dużo pustych miejsc i myślę, że przy Waszej pomocy uda się je zapełnić.
  Proszę o wszelkie informacje, których jeszcze nie ma oraz o sprostowanie już istniejących. Nowa wersja będzie za tydzień.
 • #2
  adams
  Level 24  
  Liczyłem na większy odzew .Każdy kto przyśle coś ciekawego dostanie nową wersję bazy .Obecnie jest 3091 pozycji.
 • #5
  SlaweK
  Level 43  
  Dzięki Adams !

  Przydało się kilka razy. Kupa dobrej roboty ! Tak trzymać. Szykowałem kilka danych do tej tabeli ale widzę że już są.

  SławeK
 • #6
  adams
  Level 24  
  Za 2 tygodnie będzie następne wydanie.
 • #8
  DAREN
  Level 11  
  Naprawde kawal dobrej roboty.Jesli bede mial jakies wiadomosci napewno dozuce.
  Darek
 • #9
  djlj24
  Car audio specialist
  Jakby nie te poważne błędy to byłoby ok
 • #10
  adams
  Level 24  
  Możesz się podzielić swoimi spostrzeżeniami.
 • #11
  krzybial
  Level 12  
  Wielkie dzięki za szczere checi i pomysł napewno się przyda ,co do tych błedów jesli takie są to :(Nie popełniają błędów tylko ci którzy nic nie robią)
 • #12
  djlj24
  Car audio specialist
  No tak przez błędny opis do CM2191 siedziałem kilka godzin i nic, w końcu zrobiłem po swojemu.
 • #13
  adam white
  Level 27  
  Adams włożył dużo pracy w uzupełnianie bazy.
  Pewne błędy, czy niedokładności nie powinny podważyć jej znaczenia jako źródła pierwszej informacji o radiu kodowanym. A forum też przecież może ją weryfikować, nieprawdaż?
 • #14
  SlaweK
  Level 43  
  Adam white: A jak myślisz, po co ją upublicznił, jak nie po to byśmy się dołożyli do roboty i poprawili ewentulane błędy.
  Krzybial Nie zarzucaj Leszkowi że nic nie robi , jak nie wierzysz to zerknij na jego stronę www.studio24.prv.pl , z której wszyscy również korzystaliśmy.

  SławeK
 • #15
  krzybial
  Level 12  
  Sczere ,,PRZEPRASZAM,,jeśli Leszeka uraziły moje słowa ale nie to było w moim zamyśle ,zostałem zle zrozumiany .Mam taką swoja maksyme Cyt: Nie popełniają błędów tylko ci którzy nic nie robią. A mylic i popełniać błędy..... napewno kazdemu z nas się to zdaza.Ja zapewne też się myle
 • #16
  djlj24
  Car audio specialist
  Rozumiem tą maksymę i popieram Ciebie w zupełności.
 • #17
  adams
  Level 24  
  Oto kolejne wcielenie bazy danych. Szukam danych do navigacji Vw od Blaupunkta , radia Delta6 jest ich kilka wersji, navigacji z Seata Altei,radii Ford 6000nowe wersje(zdjęcie w załączniku) , radia z Forda C-Max produkcji Sony,radia OC z Fiata stilo CD MP3,radia z Fiata Panda i radia z Suzuki Ignis produkcji Blaupunkta (radio bez wyśweitlacza)
 • #20
  motka
  Level 11  
  witam baza -ok.
  poszerzyłbym ją jeszcze o krótki opis wprowadzania i zatwierdzania
  kodu - również wzorem z rosyjskiej strony a pójść jeszcze dalej to baza
  djlj24 też byłaby na miejscu.  pozdrawiam adamo
 • #21
  adams
  Level 24  
  Kolejna wersja bazy. Zastanawiam się nad tym aby umieścić w bazie typ wyświetlacza z jakim pracuje radio ( coraz więcej jest radii bez wyświetlacza).Słabo układa się nam współpraca , jeszcze nikt nie napisał do mnie ""robiłem radio xxxx nie ma go w bazie masz więc jego dane ".Sposób wprowadzania kodu nadmiernie wydłużyłby bazę.Zastanawiałem się również nad umieszczeniem w bazie gdzie znajduje się kod , status karty , licznik błędów , ale musiałbym mocno ograniczyć dostępność bazy
 • #23
  adams
  Level 24  
  Szukam informacji na temat nowych radii do Opla : CD30 , CDC40 , CD60 , CD70 , CDC80 i radii do Mercedesa Audio20 : MF2310 , MF2311 , MF2530.Dziękuję
 • #25
  radiowiec
  Level 17  
  Fajnie by było jak by ta już i tak duza baza zawierała całą informację tzn. np jakie zmieniarki pasują do danego modelu i piloty .
  Zmieniacze Philipsa nie wszystkie chodzą z radiami tej marki i jak mam teraz problem zmieniacza do Nissana producent Clarion też jest chyba nie odosobnionym przypadkiem .
  Tak że cała masa roboty aby było cos na maxa super ale tak to juz jest .
  Pozdrawiam - Tomek.
 • #26
  adams
  Level 24  
  Kolejne wydanie bazy, sporo nowości. W dalszym ciągu szukam danych temat nowych radii do Opla : CD30 , CDC40 , CD60 , CD70 , CDC80 nowych radii do forda 5000C, 6000CD i radii do Mercedesa Audio20 : MF2310 , MF2311 , MF2530 i jakiś Becker, Audio5 od Beckera..Pojawiło się też radio do Alfy Romeo produkcji Beckera oraz nowe radia do Smarta for four również produkcji Beckera, nowe radia do Skody: Melody, Audience, Stream chyba Visteon z procesorami ST92F1xx?, jest nowe radio do Citroena C4 Jeśli chodzi o wyświetlacze, zmieniarki i piloty, to odpowiednie kolumny pojawiły się w bazie i będą uzupełniane w miarę napływania informacji. Myślę jeszcze o umieszczeniu w bazie informacji o systemach audio składających się z kilku elementów np. navigacja, wzmacniacz, zmieniarka audio, tuner TCM ale są to systemy rozbudowane, a co za tym idzie drogie więc występują raczej rzadko.
 • #28
  djlj24
  Car audio specialist
  Zaraz zaraz - kto jest autorem carbase? Bo już się zgubiłem (mam trochę info i fotek kilku modeli co w niej nie widziałem, kilka poprawionych fotek jakościowo). i nie wiem komu to słać.
 • #29
  c280
  Level 27  
  mam problem jakim programem otworzyć CARBASE ?