logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Dlaczego TP-Link TL-WR543G nie otwiera się przez domenę DDNS z dyndns.org?

witux 20 Sie 2009 23:25 9533 26
REKLAMA
  • #1 6915463
    witux
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 5388
    Pomógł: 390
    Ocena: 251
    Zarejestrowałem się na stronie dyndns.org
    Dostałem domenę, włączyłem w tp-link tl-wr543g usługę DDNS wpisując tam login i hasło do serwisu. Niestety strona rutera nie otwiera się przez domenę.
    W Remote Maganement mam to:
    Web Management Port: 80
    Remote Management IP Address: 0.0.0.0
  • REKLAMA
  • #2 6915539
    orzelpiotr
    Poziom 34  
    Posty: 2102
    Pomógł: 238
    Ocena: 164
    Zmień Management Port na inny.
    Zwykle konieczne jest jeszcze włączenie dostępu z zewnątrz
    (Remote Management: Enable) + określenie adresów IP dla których można uzyskać dostęp (Allowed IP, np All)

    Sprawdź czy jak wpiszesz w przeglądarkę twój adres ip (zewnętrzny)
    "xxx.xxx.xxx.xxx:ManagementPort" to pokazuje się strona routera.
  • #3 6915589
    witux
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 5388
    Pomógł: 390
    Ocena: 251
    orzelpiotr napisał:

    Sprawdź czy jak wpiszesz w przeglądarkę twój adres ip (zewnętrzny)
    "xxx.xxx.xxx.xxx:ManagementPort" to pokazuje się strona routera.


    Nie pokazuje się
  • #4 6916107
    orzelpiotr
    Poziom 34  
    Posty: 2102
    Pomógł: 238
    Ocena: 164
    Wychodzi na to, że albo nie masz publicznego IP, albo port jest zablokowany.
  • REKLAMA
  • #5 6916348
    witux
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 5388
    Pomógł: 390
    Ocena: 251
    W routerze publiczne mam . 84.38.xx.xx oraz wszystkie porty ALLOW

    No chyba że nie działa bo sprawdzam z wewnątrz routera czyli swój router. Spróbuje z pracy dostać się. Ale wątpie bo koledze mówiłem i jemu wywala to samo co mi. :(
  • #6 6916406
    orzelpiotr
    Poziom 34  
    Posty: 2102
    Pomógł: 238
    Ocena: 164
    Pogadaj z providerem może oferuje zewnętrzne IP.
  • #7 6916423
    witux
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 5388
    Pomógł: 390
    Ocena: 251
    Mam na 100% zewnętrzne IP
  • #8 6916450
    orzelpiotr
    Poziom 34  
    Posty: 2102
    Pomógł: 238
    Ocena: 164
    Jak byś miał zewnętrzne to przy wpisaniu 84.38.xx.xx:portweb miałbyś widoczny router.
  • #9 6916492
    witux
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 5388
    Pomógł: 390
    Ocena: 251
    To dziwna sprawa ponieważ u siebie mogę mieć serwer www, ftp itp i bez problemu wchodzę z zewnątrz.
  • #10 6916503
    piter3
    Poziom 15  
    Posty: 119
    Pomógł: 10
    Ocena: 5
    witux napisał:
    To dziwna sprawa ponieważ u siebie mogę mieć serwer www, ftp itp i bez problemu wchodzę z zewnątrz.


    To ja nie rozumiem. Tą stronę www i ftp masz za tym routerem?
    Jeżeli się www zgłasza to znaczy że masz przekierowane porty z routera na to www więc router faktycznie nie ma prawa się zgłosić.
  • #11 6916509
    orzelpiotr
    Poziom 34  
    Posty: 2102
    Pomógł: 238
    Ocena: 164
    Może w takim razie ten twój serwer blokuje port 80 i nie możesz wejść na router. Próbowałeś zmienić Web Management Port: 80 ?

    Może masz ustawione przekierowania na tym zakresie.
  • #12 6916695
    witux
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 5388
    Pomógł: 390
    Ocena: 251
    W tej chwili żadnego serwera nie mam. Pisałem jak miałem wcześniej jak nie miałem routera.
    Na jaki port mam zmienić ?

    Dodano po 3 [minuty]:

    Jak daje np na 8080 albo na 400 to wywala mi takie coś na stronie konf. routera.
    You have already changed the WEB management port, and this new value only will be valid after reboot the router.
  • #13 6916708
    piter3
    Poziom 15  
    Posty: 119
    Pomógł: 10
    Ocena: 5
    Jeżeli nie masz serwera to nic nie musisz zmieniać. orzelpiotr myślał że router stoi za serwerem i to serwer blokuje, skoro jednak jest bezpośrednio podłączony to nie ma go co blokować. A jeśli wcześniej wszystko chodziło to musi być coś nie tak w opcjach routera. Wygląda tak jak byś nie miał zezwolenia na dostęp z zewnątrz.
    Co to za router? Może ktoś ma taki sam i Ci podpowie jak ustawić.
  • #14 6916755
    witux
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 5388
    Pomógł: 390
    Ocena: 251
    tp-link tl-wr543g

    Wszystko mam odblokowane na ruterze. Tylko mam filtrację MAC na wifi i tyle.
  • REKLAMA
  • #15 6916802
    piter3
    Poziom 15  
    Posty: 119
    Pomógł: 10
    Ocena: 5
    Z tego co udało i się dowiedzieć to prawdopodobnie Firewall blokuje dostęp.
    Ustaw regułę w:
    Security -> IP Filtering -> Incoming
    Source Port (port or port : port):80 Destination Port (port or port : port):80 protocol TCP

    Chyba że zmieniłeś port dosepu na inny niż 80 no to wtedy wpisz ten na który zmieniłeś.
  • #16 6916820
    witux
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 5388
    Pomógł: 390
    Ocena: 251
    Chyba trochę inaczej to wygląda co piszesz

    Obrazki dodajemy za pomocą przycisku "Dodaj obrazek".
    Gusioo.
  • #17 6916855
    piter3
    Poziom 15  
    Posty: 119
    Pomógł: 10
    Ocena: 5
    Znalazłem ten sposób konfiguracji w internecie. Możliwe że ktoś odnosi się do złego modelu albo miał iną wersję softu.
    Musisz poszukać jak to się robi u Ciebie. W każdym bądź razie bardzo możliwe że to będzie firewal.
    Ps. Wstaw rysunek poprawnie - bezpośrednio na forum, bez zewnętrznych serwerów.
  • #18 6916856
    witux
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 5388
    Pomógł: 390
    Ocena: 251
    Ok, dodałem port 80 zaznaczyłem Allow i kieruje mnie teraz na serwer Apache , który mam mój syn założony na swoim komputerze podłączonym również do tego rutera. Zgłupiałem :(
    http://witux.dyndns.info/

    Dodano po 48 [sekundy]:

    Może teraz zmienić port np na 8080 i dodać go w sekcji Security ?
  • #19 6916868
    piter3
    Poziom 15  
    Posty: 119
    Pomógł: 10
    Ocena: 5
    Wywal przekierowanie tego portu na jego IP.
    Skoro Cię przekierowuje to musi być aktywne.

    Jeżeli chcesz mieć dostęp do routera na porcie 8080 a do syna na 80 to mozesz tak zrobić.
    Pod warunkeim że 8080 tez nie jest gdzieś przekierowany.
  • #20 6916883
    witux
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 5388
    Pomógł: 390
    Ocena: 251
    Szlak mnie już trafia bo on sobie przekierował 80 na swój komputer. To teraz co mam zrobić aby strona konfiguracyjna rutera otwierał się podczas wpisywania mojej domeny ?

    Dodano po 5 [minuty]:

    Porty które on sobie przekierował to przekierował na swoje IP


    Dodano po 1 [minuty]:

    Mam DMZ włączone na swój komputer ale to nie powinno mieć znaczenia.

    Dodano po 5 [minuty]:

    Jeśli tak jak niżej na zdjęciu mam wpisany port 80 to po wpisaniu domeny witux.dyndns.info kieruje mnie na serwer syna Apache. Natomiast jak wpiszę port 8080 oczywiście po zmianie w Remote M. nie wyświetla nic :(


    Dodano po 3 [minuty]:

    Po wpisaniu jak wyże tylko że w WAN ip 192.168.1.1 oraz port WAN 8080 też nic.
  • #21 6917048
    piter3
    Poziom 15  
    Posty: 119
    Pomógł: 10
    Ocena: 5
    Jeżeli masz włączone dmz to wszystkie nieprzekierowane w routerze porty będa kierowane na adres na który ustawione jest DMZ. Wyłacz tymczasowo DMZ i sprawdź. Powinienes się bez problemu zalogować do routera.
    Ewentualnie spróbuj zrobić przekierowanie portu 8080 na wewnętrzne IP routera - teoretycznie też powinno zadziałać.
  • #22 6919155
    witux
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 5388
    Pomógł: 390
    Ocena: 251
    Wyłączyłem DMZ , przekierowałem 8080 na 192.168.1.1 niestety dalej nic się e nie otwiera
  • REKLAMA
  • #23 6926604
    piter3
    Poziom 15  
    Posty: 119
    Pomógł: 10
    Ocena: 5
    Jeżeli wyłączysz dmz to nie musisz nic przekierowywać - powinno śmigać.
    Pomysł z przekierowaniem jest przezemnie nie sprawdzany i miał być alternatywą gdybyś nie wyłączał DMZ.
    Proponuję wywalić wszystkie przekierowania, ustawić router na domyśłny port dostepu - czyli 80 i wyłączyć DMZ, wtedy musi chodzić.
    I dopiero wtedy po koleji włączać poszczególen przekierowania.
    Oczywiście pojedynczo i sprawdzać czy nadal działa. Jeśli przestanie to będziesz wiedział co jest winowajcą.
  • #24 6944274
    witux
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 5388
    Pomógł: 390
    Ocena: 251
    Zrobiłem jak piszesz. Nic z tego. W sumie DMZ mi nie jest potrzebny ponieważ mam włączone UPnP.

    Może się kszaczy przez to że syn ma przekierowany port 80 na swój serwer. Przekierowując port np. 8080 niestety nie działa.

    Czyżby problem tkwił u providera ?
  • #25 6946002
    abdenagof
    Poziom 23  
    Posty: 480
    Pomógł: 58
    Ocena: 28
    witux napisał:

    Jak daje np na 8080 albo na 400 to wywala mi takie coś na stronie konf. routera.
    You have already changed the WEB management port, and this new value only will be valid after reboot the router.



    wyłącz, przekierowanie 8080, odblokuj port 8080 w firewallu routera, ustaw port 8080 jako management i zgodnie z instrukcja powyżej zapisz ustawienia na routerze i go zresetuj.

    Po resecie panel routera z lanu będzie dostępny również pod portem 8080
  • #26 6977755
    witux
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 5388
    Pomógł: 390
    Ocena: 251
    Przekierowanie 8080 wyłączone, firewalla nie mam włączonego wcale, management jest na 8080. Dalej klapa.
  • #27 7243516
    witux
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 5388
    Pomógł: 390
    Ocena: 251
    Już jestem blisko.... ale nie mogę się zalogować zdalnie.
    Syn ma serwer www na swoim laptopie więc w zakładce routera Forwarding/Virtual Servers ma przekierowanie portu 80 na swoje wew. IP 192.168.1.5
    Natomiast ja abym połączył się z routerem przez usługę DynDNS musiałem w tej samej zakładce przekierować port 8080 na wew. IP routera 192.168.1.1
    W zakładce Remote Management ustawiłem port 8080, Remote Management IP Address: 0.0.0.0,
    Teraz wpisując moje IP zewn. np. 84.38.xx.xx lub xxxx.dynddns.org wyskakuje strona serwera www.
    Wpisując 84.38.xx.xx:8080 strona logowania do routera oraz w inny sposób xxxx.dyndns.org:8080 również strona logowania do routera.

    To wszystko działa ale z komputerów wewnątrz sieci mojej :(

Podsumowanie tematu

✨ Problem dotyczy braku dostępu do panelu konfiguracyjnego routera TP-Link TL-WR543G przez domenę DDNS z serwisu dyndns.org. Użytkownik skonfigurował usługę DDNS w routerze, jednak po wpisaniu domeny nie otwiera się strona rutera. W ustawieniach Remote Management port jest ustawiony na 80, a adres IP na 0.0.0.0. Dyskusja wskazuje, że problem może wynikać z konfliktu przekierowań portów, zwłaszcza gdy port 80 jest przekierowany na serwer Apache działający na innym komputerze w sieci lokalnej. Włączenie DMZ na ten komputer powoduje, że ruch na port 80 trafia do serwera, uniemożliwiając dostęp do panelu routera. Próby zmiany portu zarządzania na 8080 i odpowiedniego przekierowania portów nie przyniosły pełnego rozwiązania. Wyłączenie DMZ i usunięcie przekierowań portów powinno umożliwić dostęp do routera na domyślnym porcie 80. Ostatecznie dostęp do panelu routera zdalnie działa na porcie 8080, ale tylko z zewnątrz sieci, natomiast z sieci lokalnej nie jest możliwe zalogowanie się przez ten port. Sugerowano również sprawdzenie ustawień firewalla routera oraz potwierdzenie posiadania publicznego adresu IP przez dostawcę internetu.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA