Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 7 zawiesza się przy odtwarzaniu filmów/muzyki

09 Wrz 2009 11:36 6284 3
  • Poziom 11  
    Witam,

Od jakiegoś czasu używam na laptopie finalnej wersji Windowsa 7 (z subskrypcji MSDN). Działa super, poza tym, że podczas odtwarzania muzyki (testowane na mp3) oraz odtwarzaniu filmów (testowane na divx/xvid i pokrewnych) bez względu na odtwarzacz, system okresowo (co ok. 10, 15 minut) wiesza się. Jeżeli stanie się to podczas odtwarzania muzyki to przestaje ona grać, generalnie system nie odpowiada, choć część okien można zmaksymalizować/zminimalizować, można uruchomić menedżera zadań. Podczas filmu obraz się "zamraża", dźwięk leci dalej, reszta objawów jak przy odtwarzaniu mp3. Co ciekawe, gdy muzyka odtwarzana jest przy użyciu Media playera problem występuje jakby rzadziej, przy innych odtwarzaczach (testowane na winamp i foobar 2000) występuje co rzeczone 15 min. Taka zwiecha trwa od 30 sek. do jednej minuty i dalej system pracuje normalnie, tyle, że przy odtwarzaniu filmu dźwięk nie jest zsynchronizowany z obrazem i pomaga tylko ponowne jego uruchomienie.

Pozdrawiam i z góry dzięki za wszelkie sugestie.
  • Poziom 43  
    Może indeksowanie się wcina, a może to tylko kwestia sterowników/kodekow multimedialnych? Trudno orzec.
    Sprawdzałeś w logach systemu czy nie ma żadnych wskazówek pozwalających na jakieś wnioski ?
    Do tego możesz sprobować włączyć managera zadań - zakładka "Procesy" i zobaczyć czy, w czasie takiego "zacięcia" nie wzrasta zużycie któregoś zasobu oraz, o ile tak jest, co je powoduje.
  • Poziom 11  
    Jednak nie zawsze można włączyć podczas tego zawieszania menedżer zadań i sprawdzić zasoby, w dzienniku zdarzeń nie ma żadnych błędów (a przynajmniej na pewno dotyczących tematu). Zauważyłem dziś także, że problem pojawia się również przy odtwarzaniu filmów z youtube
  • Poziom 10  
    Witaj mam podobny problem z windows 7 :/ Uruchamiam film i zwis całego sytemu.
    Jakiego firewalla i antywirusa używasz bo mam pewne podejrzenia i chciałbym je potwierdzić albo wykluczyć :)

Znalazłem takie rozwiązanie :D http://wiktor.jarka.pl/dlaczego-windows-7-sie-zawiesza.html

"Dlaczego Windows 7 się zawiesza?
    1 Wrzesień
    2009
    napisany przez Wiktor Jarka

Pisałem już kiedyś na ten temat. Myślałem, że to wina wersji beta systemu, ale wielu osobom działała ona bez zarzutów. Kilka dni temu pobrałem z MSDN wersję professional (oficjalną). I co?

Windows nadal się zawieszał. Humorystyczny fakt brzmi, że przeinstalowałem Ubuntu na Windowsa, aby pograć w Quake Live, które w międzyczasie doczekało się wersji pod Linuxa, co przegapiłem ;-).

Wracając do Windows 7. Pewnego poranka zawiesił się około 10 razy w ciągu godziny. Ledwo się uruchomił i już był zawieszony. Zacząłem szperać.

Doszukałem się czegoś, BARDZO DZIWNEGO.

Trafiłem na pewne forum. Jeden z użytkowników zaproponował swoje rozwiązanie, które zostało wyśmiane przez jego kolegę z Microsoftu. Kolega nie umiał pomóc w żaden sposób, a rozwiązanie zaproponowane przez użytkownika zadziałało w jego przypadku i jeszcze w kilku innych.

Zastosowałem ten trick i do tej pory – żadnej zwiechy. Mam nadzieję, że dłuższe użytkowanie potwierdzi słuszność tego rozwiązania.

Co napisał użytkownik? Zasugerował zmianę profilu zasilania z “Balanced” na “High Performance”. Brzmi absurdalnie, ale kiedy zainstalowałem system – uparcie zawieszał się kiedy podłączałem myszkę (MX 518). Myślałem, że się przegrzewa, więc zmieniłem profil zasilania na “Power saving”, aby system trochę odpoczął. I co? Tamtego wieczoru było to ostatnie zawieszenie się systemu.

Spróbujcie i dajcie znać czy w Waszym przypadku okazało się to rozwiązaniem. Mam nadzieję, że tak będzie u mnie."