Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowarka MAKITA DC1470

14 Cze 2004 12:29 6211 3
 • Poziom 12  
  Nie ładuje. 24 V na wyjściu - bez obciążenia. Po podłączeniu akumulatora - nie płynie prąd. Sprawdziłem elementy OK za wyjątkiem dwóch elementów smd. Nic na nich nie jest napisane. We wszystkie strony mają przerwę.... Te elementy to Q11 i Q12 - oznaczenia na płytce . Potrzebny schemat lub jakieś informacje Z góry wielkie dzięki!
 • Poziom 21  
  Hej, bardzo trudno o schematy do tych ładowarek, kiedys kopałem w necie tygodniami i jedyne co znalazłem to aplikacje uP, wiem z doświadczenia że raczej się nie psują problem moze być w accu, lub sposub właczania np. najpierw accu do ład. a pózniej zasilanie tak jest np. w hitachi. Pozdrawiam.
 • Poziom 16  
  witam! w hitachi jezeli bateria jest zbytnio wyladowana ,lubi walic bezpiecznik w zasilaczu przy wkladaniu baterii do ladowarki ,wiem to z praktyki........pozdrowienia
 • Poziom 12  
  Masz rację. W moim przypadku również miałem zwarte 2 ogniwa. Uważam, że 70 do 80 procent kłopotów z urządzeniami ładującymi powodują niesprawne baterie akumulatorów (przeważnie zwarte w środku pojedyńcze ogniwa). Generalnie - zwarcie w baterii poznać po zaniżonym (w stosunku do znamionowego) napięciu na zaciskach baterii akumulatorów - nawet bardzo słabo naładowanej. To niesprawne baterie w wyniku niewiedzy użytkownika uszkadzają ładowarki. Naprawa ładowarek zależy od stopnia ich skomplikowania. Natomiast baterie można naprawić wymieniając zwarte ogniwa na podobne pojemnością i typem. Pojemność może być większa.Ja kupuję na ALLEGRO (po ok 5 zl. za szt.) Dziękuję za zainteresowanie. Pozdrawiam.