Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowarka MAKITA DC1470

janw-k 14 Cze 2004 12:29 6001 3
  • #1 14 Cze 2004 12:29
    janw-k
    Poziom 12  

Nie ładuje. 24 V na wyjściu - bez obciążenia. Po podłączeniu akumulatora - nie płynie prąd. Sprawdziłem elementy OK za wyjątkiem dwóch elementów smd. Nic na nich nie jest napisane. We wszystkie strony mają przerwę.... Te elementy to Q11 i Q12 - oznaczenia na płytce . Potrzebny schemat lub jakieś informacje Z góry wielkie dzięki!

0 3
  • #2 14 Cze 2004 12:39
    andrew751
    Poziom 21  

Hej, bardzo trudno o schematy do tych ładowarek, kiedys kopałem w necie tygodniami i jedyne co znalazłem to aplikacje uP, wiem z doświadczenia że raczej się nie psują problem moze być w accu, lub sposub właczania np. najpierw accu do ład. a pózniej zasilanie tak jest np. w hitachi. Pozdrawiam.

0
  • #3 17 Cze 2004 23:35
    GREGORsw
    Poziom 16  

witam! w hitachi jezeli bateria jest zbytnio wyladowana ,lubi walic bezpiecznik w zasilaczu przy wkladaniu baterii do ladowarki ,wiem to z praktyki........pozdrowienia

0
  • #4 15 Cze 2005 23:14
    janw-k
    Poziom 12  

Masz rację. W moim przypadku również miałem zwarte 2 ogniwa. Uważam, że 70 do 80 procent kłopotów z urządzeniami ładującymi powodują niesprawne baterie akumulatorów (przeważnie zwarte w środku pojedyńcze ogniwa). Generalnie - zwarcie w baterii poznać po zaniżonym (w stosunku do znamionowego) napięciu na zaciskach baterii akumulatorów - nawet bardzo słabo naładowanej. To niesprawne baterie w wyniku niewiedzy użytkownika uszkadzają ładowarki. Naprawa ładowarek zależy od stopnia ich skomplikowania. Natomiast baterie można naprawić wymieniając zwarte ogniwa na podobne pojemnością i typem. Pojemność może być większa.Ja kupuję na ALLEGRO (po ok 5 zl. za szt.) Dziękuję za zainteresowanie. Pozdrawiam.

0