Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Migające oświetlenie licznika oraz radioodtwarzacza Vectra B

06 Paź 2009 22:15 3145 3
  • Poziom 12  
    Witam.
    Na wstępie chciałbym powiedzieć, że kompletnie nei znam się na elektryce..a mianowicie prosiłbym o propozycje "co może się dziać lub co nawaliło"

Vectra B 1997r, kombi 2.0 benzyna

Opis usterki:
    Samochód jak był tak i jest sprawnie mechanicznie.
    Zaczęło się to myślę od przycisku do podgrzewania tylnej szyby...któregoś dnia wcisnąłem i coś jakby strzeliło czy zwarcie nie wiem, trudno to opisać ale nie wyglądało groźnie...przycisk do tej pory nie łapie, choć czasem mu to się zdarzy lecz jak załapie to jest cud.

Głownie trapi mnie jedna rzecz...pojechałem na stację, zatankowałem...
    Jadąc zatrzymałem się na światłach...przyspieszyłem prawie do odcięcia, po czym wrzuciłem drugi bieg i nagle oświetlenie licznika wraz z oświetleniem radia zaczęło mrugać, ciągłe mruganie...i to tylko na wysokich obrotach. Jak wcisnę pedał sprzęgła, obroty są niskie to jest OK, wskazówki wracają na swoje miejsce i jakby nic nie było, ale nawet jak dodam lekko gazu nawet na postoju to opadają, nie działa nic i te mruganie....
    Wie ktoś może co to jest?
    Prosiłbym tylko o jakiekolwiek propozycje
    Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    proponował bym ci abyś sprawdził sobie ładowanie jak i na niskich obrotach tak i na wysokich a czy wskaźniki w liczniku też wariują
  • Poziom 20  
    dokładnie zacznij od sprawdzenia napięcia ładowania ,podepnij miernik na prąd stały do zacisków akumulatora i podaj jakie masz napięcie .
  • Poziom 12  
    Problem już ROZWIĄZANY!
    Wszystko działa po wymianie alternatora.
    Koszt jaki poniosłem to 200zł ( używany, po regeneracji)
    Pozdrawiam!