logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

RIPSPEED DV720 - zwarcie żółtego przewodu, radio nie działa, co sprawdzić?

czarnina 13 Oct 2009 16:21 1430 2
ADVERTISEMENT
  • #1 7123515
    czarnina
    Level 1  
    Posts: 1
    Witam, kupiłem niedawno radio RIPSPEED DV720, wszystko było ok tyle że co wieczór musiałem je niestety wyjmować bo nie mam szczęścia i dwa wcześniejsze radia zmieniły właściciela!!! :-(-:( no i tu się zaczęły nowe kłopoty! a mianowicie od ciągłego podłączania i odłączania kostki nie zauważyłem kiedy ułamał się w niej żółty przewód zasilający +12V i raczej na pewno zrobił zwarcie z obudową radia bo teraz tylko świeci podświetlenie przycisków i wyświetlacza!!! Radio ogólnie nie reaguje na nic! nie wysuwa ekranu MARTWE!!! Może i to banalne pytanie ale może ma ktoś jakąś koncepcje co mogło wywalić???? Sprawdziłem wszystkie diody jakie znalazłem na płycie i wyglądają na dobre!! Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi.......
    To view the material on this forum you must be logged in.
  • ADVERTISEMENT
  • #2 7123547
    ajpier
    Level 36  
    Posts: 2962
    Help: 360
    Rate: 475
    Warto na początek sprawdzić napięcia przychodzące na radio skoro zwarłeś zasilanie czyli żółty do masy to zacznij szukać spalonego bezpiecznika w samochodzie.
  • #3 7123593
    Mirek Z.
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Posts: 21870
    Help: 1132
    Rate: 531
    Regulamin forum - p.10.5, p.11.2.
ADVERTISEMENT