Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VOIP Linksys PAP2T - konfiguracja

14 Paź 2009 21:20 5445 4
  • Poziom 17  
    Może ktoś dysponuje szczegółowym opisem lub linkiem do poszczególnych ustawień w konfiguracji bramki VOIP Linksys PAP2T. Niektóre elementy konfiguracji opisane są przy okazji ustawień bramki u poszczególnych operatorów. Natomiast pozostałe elementy z uwagi na krótkie opisy nie zawsze dają możliwość rozeznania o jaki parametr chodzi.
  • Poziom 10  
    Chcesz poznać szczegółowo do czego służy każda dostępna opcja w bramce czy poprostu chcesz ją skonfigurować pod konkretnego operatora voip (jeżeli tak to jaki)?
  • Poziom 17  
    Właśnie interesuje mnie to pierwsze, bo bramka już pracuje bezproblemowo. Przy okazji może wiesz, którymi ustawieniami można zablokować połączenia anonimowe, bez włączonej identyfikacji nuemru, ewentualnie też gdzie można ustawić numer abonenta niepożądanego. Powinna być też możliwość zablokowania własnego ID.
    Niektórzy operatorzy np. Tlenofon ma możliwość ustawiania tego wszystkiego z pozycji interfejsu operatora.
  • Poziom 10  
    janwoj111 napisał:
    którymi ustawieniami można zablokować połączenia anonimowe, bez włączonej identyfikacji nuemru, ewentualnie też gdzie można ustawić numer abonenta niepożądanego

Niestety nie jestem w stanie Ci pomóc, ale zapewne efekt uzyskasz za pomocą reguł Dial plan (wikipedia).
    Więcej informacji możesz znaleść i uzyskać na forum.

janwoj111 napisał:
    Powinna być też możliwość zablokowania własnego ID.

W ustawieniach liniii voip opcję Use Auth ID: ustawiłeś na no?
  • Poziom 17  
    Generalnie w tym momencie nie potrzebuję blokować ID, ale lubię jak znam wszystkie możliwości sprzętu, który posiadam. Myślałem, że będzie można ściągnąć pełną jego dokumentację taką jaką mam do routera, czy modemu ADSL D-Linka, gdzie są szczegółowo opisane wszystkie możliwe ustawienia. Nie wiem, czy blokowanie numerów lub anonimowych abonentów nie występuje w zakładce User1,2.
    Z ID to nawet domyślałem, że to może być w tym punkcie, chociaż jest jeszcze parę innych ustawień związanych z ID. Krótkie opisy nie zawsze dają możliwość rozszyfrowania o co chodzi. Jeszcze jedno pytanie, czy istnieje możliwość zapisania ustawień konfiguracyjnych w pliku, żeby potem można było łatwo przywrócić.
    Wygodne również przy badaniu różnych operatorów i przekonfigurowywaniu.
    Tak właśnie jest przy routerach, modemach itp.