Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opis do ATmega 162

achilles 21 Jun 2004 13:46 1628 6
 • #1
  achilles
  Level 15  
  Mam pytanie dotyczącego tego, czy można znaleśc jakies materialy po polsku opisujące w/w procek lub jakis o podobnej architekturze bo męcze sie juz kilka dni z tłumaczeniem datasheetu ale topornie mi to idzie. Jakby ktoś coś miał to dzięki z góry za udostępnienie.
  Narazie
 • #2
  wisiena
  Level 18  
  Witam !!!
  Jedyne co przychodzi mi na myśl, a napisane jest w ojczystym języku to książka AVR'y w praktyce wydawnictwa BTC. Niestety trzeba ją kupić. Napisz co konkretnie Cię interesuje a postaram się opisać.

  Pozdrawiam (M.)
 • #3
  achilles
  Level 15  
  Wiesz trudno mi teraz powiedzieć co konkretnie potrzebuje wiedzieć. Chciałbym poznać w miarę szczegółowo architekture, od czego sa poszczególne rejestry, jakie wymagania są stawiane urządzeniom zewn takim jak pamięć czy latch aby mogły współpracować z prockiem przy danym kwarcu. Chce sie wszystkiego dowiedzieć co mi będzie potrzebne później przy pisaniu programu, który będzie miał za zadanie zczytywania danych z magistrali RS485 taktowanej z maks f jaka łyknie Atmega 162. Sterowany będzie z kolei PCetem. Podejrzewałem że bez książki sie nie obejdzie ale chciałbym być przynajmniej pewien jaką kupić by kasy w błoto nie rzucić. Słyszałem że książka Dolińskiego jest dobra, tytuł to chyba "Praktyczne programowanie AVR'ów". Ale jakbyś miał jakieś rady to byłbym dzwięczny ;)
 • #4
  wisiena
  Level 18  
  No hej !!
  Co do książki to dokładnej odpowiedzi mogę udzielić dopiero jutro rano, bo moje są w pracy i nie pamiętam jak dokładnie się nazywają.
  Co do transmisji to sprawa jest dość prosta. Z mojego doświadczenia z pętlą prądową RS485 wynika, że nie uzyskasz w niej stabilnej transmisji z prędkością wyższą niż 115 kbps. Na stronie 190 karty katalogowej do ATmega162 masz takie fajne tabelki które powinny rozwiać Twoje wątpliwości. Z zatrzaskami, też nie będzie problemu, zapewniam Cię, że nie przekroczysz parametrów standardowej serii HC/HCT.

  (M.)
 • #5
  achilles
  Level 15  
  Hej!
  A więc czekam na Twojega mesga.
  Co do latch'a to wyczytałem w aplikacji, że stosując kwarc powyżej 8 MHz to lepiej jest zastosować któregoś z serii AHC...

  PS. Nie chce byc nieuprzejmy ale chyba pomylił Ci sie RS 485 z 232 ;) .
 • #6
  elektryk
  Level 42  
  achilles wrote:
  PS. Nie chce byc nieuprzejmy ale chyba pomylił Ci się RS 485 z 232 ;) .
  Prockowi to zwisa, bo to i to transmisja asynchroniczna, inny scalak jest konwerterem.
 • #7
  achilles
  Level 15  
  Prockowi to może i zwisa ale samej transmisji to nie. Na 485 można wycisnąć i kilka Mbps, standard mówi nawet o 10 przy odp długości kabla...