Od zawsze mnie to zastanawiało - ale nie wiedziałem jak sformułować zapytanie do wujka Google.
Mam przykładowo peceta (nazwijmy go "A") z linuksem, konfigurację dwumonitorową i drugi, trzeci, piąty pecet (przyjmijmy że drugi to "B") również z linuxem, xorg i monitorem.
Czy jest możliwe połączenie tych dwóch komputerów przez sieć tak aby "B" był serwerem monitorów dla "A"? Chodzi tu sytuację kiedy "A" będzie miał do dyspozycji jako jeden pulpit swoje lokalne monitory i monitory zdalne (na "B").
Tak dla tych co nadal mnie nie zrozumieli załączam skromny schemat "made in paint":
Mam przykładowo peceta (nazwijmy go "A") z linuksem, konfigurację dwumonitorową i drugi, trzeci, piąty pecet (przyjmijmy że drugi to "B") również z linuxem, xorg i monitorem.
Czy jest możliwe połączenie tych dwóch komputerów przez sieć tak aby "B" był serwerem monitorów dla "A"? Chodzi tu sytuację kiedy "A" będzie miał do dyspozycji jako jeden pulpit swoje lokalne monitory i monitory zdalne (na "B").
Tak dla tych co nadal mnie nie zrozumieli załączam skromny schemat "made in paint":