Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki kupić moduł GSM do SATEL CA-6?

23 Paź 2009 08:07 9808 14
  • Poziom 19  
    Witam

Chciałem dokupić do swojej centrali alarmowej SATEL CA-6 moduł GSM
    znalazłem coś takiego: SATEL GSM LT-1S

jako że nie jestem doświadczony w sprawach alarmów i powiadamiania zwracam się do Was koledzy z zapytaniem czy taki moduł się nadaje do tej centrali i będzie spełniał funkcję którą od niego oczekuję, ew. jest jakiś inny model/moduł który z powodzeniem mogę zastosować
    myślałem nad włożeniem do niego karty SIM jakiegoś Tak-Tak-a czy coś w takiego (bo tylko to jest potrzebne do prawidłowej pracy modułu zgadza się?)

Głównym zadaniem modułu ma być powiadamianie przez SMS i z tego co wyczytałem w instrukcji od tego modułu powinien spokojnie działać z tą centralą
  • OptexOptex
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Cześć
    Taniej cię wyniesie Satel GPRS-T2 i też działa.
    Nie daj się namówić na patenty w stylu jakiś moduł i tel komórkowy. Ja kiedyś to robiłem i dzisiaj się śmieje z tego rozwiązania.
    Co do karty PRE-PAID to nie wiem czy to dobry wybór. Jest w erze taki abonament za 12 zł więc może się nad czymś takim zastanów.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Przedmówca ma racje lepiej nie stosuj pre-paida bo:
    - wcal etaniej nie wychodzi - doładowanie może wygląda taniej ale jest ograniczona wazność i zawsze tak dobrana aby wyszło drożej od amonamentu - oczywiści etakiego najtańszego za 10-12 zł (z tego co wiem wszyscy z duzych operatorów maja podobne oferty )
    - zapomnisz doładować i kicha nie zadziała po terminie, skończą się impulsy i nie zadział nawet jeżeli jesteś w okresie ważności doładowania
    - abonament 10 -12 zł i działa zawsze nawet jeżeli przekroczysz przepłacony abonament to i tak dział po prostu przyjdzie nieco wyższy rachunek.
    Nie obawiaj się większych rachunków bo zazwyczaj wystarcza ten podstawowy - do tego w abonamencie jak nie wykorzystasz w jednym miesiącu do przechodzi na następny. Z obserwacji abonament może być (ale naprawdę rzadko) przekroczone w pierwszej fazie kiedy dokonuje się dużo testów z rożnymi opcjami- zalezy od tego jak bardzo na początku chcesz sie bawić.
  • OptexOptex
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Możesz wsadzić play fresh . Doładowujesz raz na rok. Rejestrujesz w internecie i tam sprawdzasz stan konta. Na starcie uruchamiasz usługę że próbujesz się z kimś połączyć, ale nie masz środków na koncie (alarm-clip). Po doładowaniu masz 100 darmowych sms na próby.
  • Poziom 19  
    Nie no ok, PRE-PAID więc odpada, będzie abonament

a co do modułu GSM to co polecacie? bo jeżeli chodzi o ten GPRS-T2, co polecił kolega Dariusz to rozumiem że podłącza się go w taki sposób że jedno wejście modułu wpinam równolegle do sygnalizacji alarmu, np. wyjścia obsługującego sygnalizację akustyczną?

bo przeglądając dokumentacje od nie go nie widziałem żadnego typowego złącza do komunikacji z centralą.

a podpowiedzcie mi jeśli można spytać jak sprawdza się ten wbudowany dialer na płycie, bo z tego co piszą w instrukcji to sama centrala ma możliwość dzwonienia na dany nr. tel jeśli jest zaprogramowana i ma podłączoną linię telefoniczną, np. TP s.a.
  • Poziom 21  
    Witam
    Rzuć okiem na produkty firmy TM Lab (chyba tak się to pisze) - w porównaniu z Satelem dużo większe możliwości w stosunku do ceny i raczej tańsze...
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Po co inwestować pieniądze w urządzenie które ma tobie przesyłać dane jak nie będziesz posiadał urządzeń takich jakie posiadają stacje monitorujące żeby je poprawnie odebrać. Tobie z tego co zrozumiałem wystarczy informacja o zdarzeniu alarmowym lub i informacje o uzbrojeniu. Ten moduł który ci podałem spełni w zupełności twoje wymagania i jest nie drogi. W necie znajdziesz go za kwotę do 400 zł.
    Co do podłączenia to oprócz oczywiście zasilania podłączasz wyjścia znajdujące się po prawej stronie płyty ca-6 z opisem OUT-5 do np: Z1 modułu i stosownie je programujesz.

Dialer w CA-6 sprawuje się dobrze pod warunkiem dobrej lini telefonicznej. Nie szumiącej, trzeszczącej itp. Oczywiście musi być to linia analogowa a nie ISDN. Dodatkowo masz tą zaletę że możesz zdalnie testować, programować i sprawdzać stan centrali. Jak już doprowadzisz linię telefoniczną prawidłowo ( najpierw linia z centrali miejskiej do centrali alarmowej potem do telefonu ) to możesz dokupić sobie syntezer mowy ( około 100 zł ) żeby ci ładnie zapowiedź odśpiewał jak już zadzwoni do ciebie albo możesz wykorzystać kody Pagera żeby ci pikał jak zadzwoni.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Witam
    Ja używałem 3 modułów. SATEL GPRS-T2, TM LAB KOMPAKT 5 i MGSM N2.0. Sam używałem MGSM na działkę w domku letniskowym nieogrzewanym zimą i działa to sprawnie z Nokią 5110. Na Satela nigdy złego słowa nie powiedziałem i chyba nie powiem (no wiadomo). Raz zamontowałem u znajomego TM LAB KOMPAT 5 bo był w dobrej cenie (290zł + antena +20zł kabel). Nawet ok. Działa sprawnie u znajomego w domku jednorodzinnym.

Na twoim miejscu wybrał bym SATEL GPRS-T2 tylko musisz dokupić kabel DB9FC/RJ-KPL do programowania. Bardzo sprawne programowanie i obsługa.
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    jimasek napisał:
    polecam Ropam-a MGSM 2.0PC łatwa konfiguracja można sterować bezpośrednio z wejść nisko-prądowych,

Zdaje się że minęły już czasy wykorzystywania starych rupieci (telefonów). GPRS-T2 zajmuje znacznie miej miejsca w centrali i ma gwarancję w przeciwieństwie do telefonów (w większości przypadków kupowanych na allegro).
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    witam

Zamiast MGSM 2.0PC polecam MGSM 3.5 (8 numerów telefonu, 8 wejść, 4 wyjścia, SMS/VOICE/CLIP/RING, 12V/DC, wbudowany telefon przemysłowy)
    dołączasz syntezer mowy VSR-1 (lub VSR-2) i masz komunikat(y) głosowy!!
    Pamietaj: że SMS-y nie są gwarantowana transmisją przez operatora ustaw minimum jeszcze CLIPa.
    A najtaniej wychodzi PLAY FRESH (ustaw sobie test transmisji w MGSM 3.5, dla kontroli konta)

MGSM 3.5
    VSR-1
  • Poziom 14  
    Nie chcę zakładać nowego tematu a mam pytanie, czy ktoś już zakładał nowy moduł GSM firmy GORKE? Na stronie jest info, że kosztuje 199 zł, więc cena jest bardzo przystępna, tylko nie wiem jak ze strony praktycznej to wygląda.
  • Poziom 28  
    Satel GPRS-T2 i w zupełności wystarczy sam zakładam i nie narzekam na 40 załozonych jeden walniety był ale to juz podczas programowania wyszło

proste programowanie kabelk pasuje od Ca5 (ten starszy 3 pinowy)
    sprzęt sie nie wiesza zasięg jest ok tylko w 4 przypadkach musialem zastosować antene zewnetrzną :) cena nie najgorsza więc Smialo moge polecić ;)
  • Poziom 15  
    jimasek napisał:
    polecam Ropam-a MGSM 2.0PC łatwa konfiguracja można sterować bezpośrednio z wejść nisko-prądowych,

Nie jest to zły sprzęt absolutnie!!!
    Kupując moduł GSM pamiętaj - tylko z wbudowanym telefonem przemysłowym. Unikniesz problemów z kablami itp.
    Popieram mojego poprzednika "NOOKIA". Bardzo dobry i funkcjonalny sprzęt.
    Ze swojej strony polecam jeszcze:
    http://www.ropam.com.pl/lista_produktow.php?kid=63&submenopen=2/4
    Moduł posiada 4 wyjścia , którymi możesz sterować wieloma urządzenia na odległość za pomocą tel.kom.
    Problem tylko w tym , że kosztuje on ok. 700zł. Ale to tak na marginesie. Wybór należy do Ciebie. POZDRAWIAM