logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

S7-300: Jak ustawić wyjścia w Step7, aby tylko jedno było aktywne?

crasher 04 Lis 2009 20:51 1293 1
  • #1 7216475
    crasher
    Poziom 11  
    Posty: 22
    Pomógł: 4
    Ocena: 1
    Witam,
    w programie WinCC mam 3 przyciski do sterowania:
    - High (M1.0) - ma zalaczac A1.0
    - Medium (M1.1) - ... A1.1
    - Low (M1.2) - ... A1.2

    nie moge sobie poradzic, ze jesli nacisne High (M1.0 ustawia sie na "1") to ustawi "1" na wyjsciu A1.0, nastepnie gdy nacisne np Medium to ma ustawic "0" na A1.0 i M1.0 oraz "1" na wyjsciu A1.1.
    Ogolnie chodzi o to, ze tylko jedno z tych trzech wyjsc moze byc aktywne, markery tak samo aby przyciski w WinCC odzwierciedlaly stan.
    Prosze o pomoc
  • #2 7217707
    Fath
    Poziom 18  
    Posty: 229
    Pomógł: 24
    Ocena: 10
    Powiedzmy, że to jest to. Wyjścia A zamieniłem na Q.

    A M1.0
    S Q1.0
    R Q1.1
    R Q1.2
    SET
    R M1.0

    A M1.1
    S Q1.1
    R Q1.0
    R Q1.2
    SET
    R M1.1

    A M1.2
    S Q1.2
    R Q1.0
    R Q1.1
    SET
    R M1.2
REKLAMA