Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet w telewizji kablowej - jaki router wi-fi

xawier 06 Lis 2009 11:35 9101 3
  • #1 06 Lis 2009 11:35
    xawier
    Poziom 29  

Witam,
    za miesiąc będe miał internet od operatora TV kablowej, dają modem i go podłączę sieciowo pod PC, ale mam pytanie odnoście sieci wi-fi. Do tej pory miałem liveboxa tp i PC podłączonego (internet) przez USB a laptop po wi-fi. Teraz zastanawiam się jak podłączyć laptopa przez wi-fi. Stacjonarny PC będzie podłączony normalnie przez kartę sieciową. Kablówka daje swój modem i musiałbym chyba dokupić jeszcze router wi-fi. Jaki proponujecie? Będą dwa komputery - jeden PC przez kabel sieciowy, drugi laptop przez wi-fi. Zależy mi na prostym łatwym podłączeniu tego, niezawodności i przyjaznym oprogramowaniu oraz aby nie kosztowało więcej niż 150-200 zł. Może być mniej, ale zarazem dobry towar. Jeszcze jedno, czy można ominąć ten modem z kablówki i od razu podłaczyć odpowiedni router. (sygnał początkowy idzie po kablu antenowym)

Pozdrawiam

0 3
  • #2 06 Lis 2009 12:05
    sunlux

Poziom 20  

Modemu nie możesz ominąć - ich parametry i konfiguracja na to Ci nie pozwoli (adres MAC modemu kablowego, przyznawanie adresu IP przez serwery DHCP). Poza tym to się nie opłaca - modemy kablowe sa stosunkowe drogie a nie pamiętam (nie montowałem) aby był router z wbudowanym modemem do sieci kablowych).
    Poza tym ich modemy kablowe mają jeszcze dodatkowa funkcjonalność - m.in. telefon bezpośrednio do niego podłączany.

Ja sugeruje produkt D-Linka DIR-300
    Zdania będą podzielone ale jak na domową sieć to moim zdaniem dobry wybór.

1
  • #3 06 Lis 2009 15:31
    kolszak
    Poziom 15  

xawier napisał:
    zarazem dobry towar. Jeszcze jedno, czy można ominąć ten modem z kablówki i od razu podłaczyć odpowiedni router. (sygnał początkowy idzie po kablu antenowym)

Można zamówic modem z routerem Wifi, o ile Twoja kablowka daje takie modemy. Jest pare firm w kraju ktore moga dać np. Thomsona TCW 710. Jesli nie ma takiej mozliwosci u Ciebie kup router z wejsciem WAN - RJ45.

Karol

0
  • #4 19 Lis 2009 16:07
    xawier
    Poziom 29  

Witam, jeżeli np. kupię router D-Linka DIR-300 a komputer nie ma odbiornika wifi to jaką kartę na USB kupić - z czym to będzie śmigało na 100%? Zapowiada się, że będe potrzebował 3 routery ( w 3 różnych miejscach) a w dwóch przypadkach komputer stacjonarny będzie musiał być podłączony przez wi-fi ale nie ma wbudowanego odbiornika (karty sieciowej wi-fi ) co proponujecie co jest tańsze co łatwiej zainstalować - coś pod USB czy w płytę główną.
    Jeszcze jedno, czy jest możliwość w tym routerze wpisania dowolnego MAC adresu,dzięki czemu nie ma możliwosci rozpoznania ile komputerów jest podpiętych do internetu!! Czy musi to być D-Link DIR-628 Router WiFi ?

Pozdrawiam

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo