Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Slican NCT 1248 soft 2.16 Trochę informacji

mmrado 06 Lis 2009 23:15 4867 8
  • #1 06 Lis 2009 23:15
    mmrado
    Poziom 12  

Witam
    Poniżej parę zdjęć centralki Slican NCT 1248 z softem 2.16
    Oczywiście mam parę pytań.
    Slican NCT 1248 soft 2.16 Trochę informacji Slican NCT 1248 soft 2.16 Trochę informacji Slican NCT 1248 soft 2.16 Trochę informacji Slican NCT 1248 soft 2.16 Trochę informacji
    Slican NCT 1248 soft 2.16 Trochę informacji Slican NCT 1248 soft 2.16 Trochę informacji Slican NCT 1248 soft 2.16 Trochę informacji Slican NCT 1248 soft 2.16 Trochę informacji
    1. Na jednym ze zdjęć jest gniazdo rj45 - czy służy do podłączenia komputera czy jest to wejście ISDN
    2. Czy do programowania (gniazda z boku)jest potrzebna przejściówka z elektroniką czy wystarczy odpowienio skrosować kabelek?
    2. na 4 zdjęciu widać opisy zacisków rxd+- txd+- - czy to oznacza, że tu mogę się wpiąć bezpośrednio z rs232. Poza tym tyle
    Nie wiem nawet jaka jest konfiguracja centralki bo dostałem ją jakby do zezłomowania - ale szkoda mi - nawet zrobię z niej domofon lub wyczyszczę, skonfiguruję i może komuś zainstaluję na próbę.
    A w ogóle ile moze być warta - zakładając, że jest sprawna - rok produkcji 2005.

0 8
  • Pomocny post
    #2 07 Lis 2009 01:01
    suncez
    Poziom 16  

ad .1. Gniazdo służy do podłączenie centrali do sieci Lan lub komputera (kabel z przeplotem), ale na karcie sterownika nie ma nakładki Lan więc jest ono nieaktywne.
    ad.2. Oryginalny kabel ma przejściówkę z separatorem optycznym (nawet stary kabel powinien pasować), nie wiem czy ruszy to na innym kablu.
    ad.2. bis. Zaciski te służą do podłączenia komputera przez RS232. Tak jak w przypadku gniazda z boku wymagany jest kabel z przejściówką. O ile pamiętam, gniazdo z boku i zaciski na przełącznicy to w przypadku CCA 2720 dwa różne podłączena, ale w NCT to chyba dojście do tego samego RS 232. W dokumentacji jest rysunek jak podłączyć pod te zaciski gniazdo telefoniczne, do niego wtyka się kabel. Taki sposób podłączenia różni się tym od gniazda z boku, że ma zabezpieczenia. A te w Slicanie są naprawdę skuteczne.

Według zdjęć centrala ma 4 analogowe linie miejskie, 8 wewnętrznych bez identyfikacji numeru, dwie zapowiedzi i jest jedną z pierwszych NCT.

0
  • #3 07 Lis 2009 10:20
    mmrado
    Poziom 12  

O dzięki za naprowadzenie - jednak nie mam skąd zdobyć takiego kabelka, nie można go zlutować, może ktoś ma schemat lub posiada kabelek - chętnie odkupię (proszę na PW), bo programowanie przez telefon nie pociąga mnie - zawsze można coś przeoczyć i potem męczyć się kilka dni lub nawet tygodni. Jestem w trakcie szukania instrukcji programowania - nie wiem czy znajdę, ale chyba była na tym forum.

0
  • Pomocny post
    #5 07 Lis 2009 13:22
    22053
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 07 Lis 2009 16:04
    mmrado
    Poziom 12  

Według moich informacji centralka jest "oryginalna" czyli nie było w niej żadnych modyfikacji; wisiała od samego początku w tej konfiguracji, niestety nie posiadam od niej żadnych dokumentów, i nie wiem dokładnie w jakiej była zakupiona konfiguracji. w każdym razie na każdej z kart jest naklejka z przekreślonym r.2005. Właśnie chciałem ją przywrócić do życia lub cokolwiek z nią zrobić, cały ten post ma za zadanie przybliżyć mi tochę temat - w tej chwili potrzebuję kabelka to będę wiedział coś więcej. A jeszcze tak dla znawców tematu - czy da się z telefonu nagrać zapowiedź? i czy do programowania używać gniazda z boku czy zacisku 21?
    Dla zainteresowanych mogę wrzucić lepsze zdjęcia samych kart może wtedy będzie można coś powiedzieć więcej - chciaż już uzyskałem dużo informacji.

0
  • Pomocny post
    #7 07 Lis 2009 16:14
    suncez
    Poziom 16  

Co do wieku centrali masz rację, dałem plamę. Patrzyłem na zdjęcie i nie dotarło do mnie, że wyświetlacz jest oddzielony od przedniej pokrywy. Wcześniej był mocowany na pokrywie.

A FSK... wydaje mi się, że karty z FSK mają diodę LED z przodu, ale teraz zwątpiłem czy mi się z innym modelem nie pomyliło.

Przepraszam wszystkich za wprowadzenie w błąd.

Dopisane
    Programować można z dowolnego zacisku, a kabelek dokupić w Slicanie. Zapowiedź można nagrać z telefonu, jak najbardziej.

0
  • #8 07 Lis 2009 16:23
    mmrado
    Poziom 12  

Slican NCT 1248 soft 2.16 Trochę informacji
    Tak wygląda schemat kabelka - wygląda na to, że raczej nie uda mi się go zlutować samemu - tylko po weekedzie zamówię - miałem tylko nadzieję, że może gdzieś się wepnę samymi przewodami prosto z rs-a

0
  • #9 08 Lis 2009 10:11
    toktom
    Poziom 12  

Jeśli wyświetlacz działa centrale zaprogramujesz przez zwykły telefon (podłączasz pod gniazdo z boku z opisem /telefon/ )patrząc na wyświetlacz, programuj

0