Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie statecznika Vossloh Schwabe ELxc240.863

sum10 07 Lis 2009 06:42 2910 2
  • #1 07 Lis 2009 06:42
    sum10
    Poziom 2  

Na wstępie witam szanownych znawców tajemnej sztuki tz.elektryki.
    Mój problem jest związany z prawidłowym podłączeniem statecznika Vossloh Schwabe ELxc240.863.Zakupiłem nowy statecznik,nowe dwie świetlówki T539W zamontowałem w pokrywie akwariowej,podłączyłem i wszystko ładnie świeci.Problem pojawił się jednak jak przy zastosowaniu próbnika okazało się,że na obudowie statecznika,świetlówce i odbłyśniku zapala się lampka próbnika.Dla mnie laika jest to oznaką jakiegoś przebicia.Zdemontowałem wszystko,zostawiłem tylko przewód zasilający i o dziwo dalej jest przebicie na obudowie statecznika.Co robię nie tak?
    Na koniec dodam,że nie jestem elektrykiem,aczkolwiek przerabiałem już nie jedną pokrywę akwariową i zawsze wszystko działało.Fakt,że były to układy oparte na świetlówkach T8 ale to chyba nie ma różnicy,poza zastosowaniem innego statecznika.Proszę o pomoc bo zielsko w akwarium bez światełka długo nie pociągnie.

0 2
  • #2 07 Lis 2009 08:27
    Rafik4
    Poziom 26  

Sprawdź miernikiem (albo lepiej jakąś żarówką np. 15W) czy jest pełne napięcie między obudową statecznika a zerem w gniazdku, podejrzewam że nie i jest to jakaś upływność na filtrach przetwornicy zastosowanej w stateczniku i próbnik neonowy będzie świecił. Jeżeli nie ma przebicia czyli żarówka nie świeci podłącz lampę przewodem trzy żyłowym, bolec z gniazdka (czyli PE) na obudowę lampy L i N według schematu i niech roślinki rosną.

0
  • #3 07 Lis 2009 23:36
    sum10
    Poziom 2  

Na początku dziękuję za odpowiedź.
    Uziemienie podłączone i wszystko gra:D
    Pozdrawiam

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo