Mam zamiar rozdzielic internet w mieszkaniu. Z tego powodu chce wpuscic w sciane gniazdo rj45 i mam kilka pytan:
- czy trzeba miec jakies narzedzia, by podlaczyc kabel do takiego gniazda? Bo widze, ze w gniazdkach kabelki podlacza sie jakos na "wcisk" - brak tu srubek jak w np zwyklym gniazdku elektrycznym
- jak podlaczyc kabelki? W gniazdku mam tylko symbole A i B. Myslalem, ze da sie to zrobic bo kolorach (na gniazdku sa narysowane kolory), ale 4 miejsca maja kolory podwojne (zielony/pomaranczowy oraz bialo-zielony/bialo-pomarancz.)
- czy trzeba miec jakies narzedzia, by podlaczyc kabel do takiego gniazda? Bo widze, ze w gniazdkach kabelki podlacza sie jakos na "wcisk" - brak tu srubek jak w np zwyklym gniazdku elektrycznym
- jak podlaczyc kabelki? W gniazdku mam tylko symbole A i B. Myslalem, ze da sie to zrobic bo kolorach (na gniazdku sa narysowane kolory), ale 4 miejsca maja kolory podwojne (zielony/pomaranczowy oraz bialo-zielony/bialo-pomarancz.)