Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MIO 180 - nie włącza się.

10 Lis 2009 09:03 2603 2
  • Poziom 21  
    Mam problem z MIO 180 - urządzenie działało bez problemu. Poleżało kilka dni nieużywane, po czym nie chce się włączyć.
    Nie posiadam do niego ładowarki sieciowej. Podłączyłem pod USB w komputerze - lampka ładowania się świeci ale bateria się nie ładuje. Miernik pokazuje 0,00V na stykach baterii. Na stykach urządzenia mam kolejno licząc od masy: 0,6V - 2,6V - na ostatnim bardzo skacze, od 0,3V DO 0,8V.

Teraz moje pytania i wątpliwości:
    Czy te napięcia ładowania są właściwe?
    Czy urządzenie z wyjętą lub niesprawną baterią, podłączone do zasilania powinno działać?

Proszę o pomoc, bo nie wiem jak to ugryźć? Czy zamawiać nową baterię, czy serwisu szukać?

• Poziom 43  
    Mio bez akumulatorka nie odpala.
    Akumulatorek musi być sprawny.

Naładuj akumulator z zasilacza - poza urządzeniem. Podłączyć go możesz do nawigacji jak pokażę ok 3 V. Jeśli w takiej sytuacji nie wstanie to masz problem ze stabilizatorem napięć.
  • Poziom 21  
    Dzięki wielkie kolego. Wiesz może jakie powinny być napięcia ładowania na pinach urządzenia (bateria wyjęta, podłączone zasilanie zew.)?

Problem rozwiązany. Port USB podawał za mały prąd dla urządzenia, po podłączeniu pod ładowarkę samochodową wszystko działa jak należy.