Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Discman panasonic SL-S200 nie czyta plyt...

zyraf 04 Sty 2003 16:44 1814 4
  • #1 04 Sty 2003 16:44
    zyraf
    Poziom 26  

Witam,
    mam problem z tym odtwazaczem, jest dosc stary (prawie 5 latek), nie chce czytac plyt- dlugo kreci , potem pokazuje "no disc" , laser byl czyszczony. I ten sprzet byl dosc zadko uzywany (prawie wcale). I mam pytanie: Co to moze byc i prosze o jakies rady co z tym zrobic?
    za wszystko z gory kolegom dziekuje.

0 4
  • #2 05 Sty 2003 23:57
    FrankOz
    Poziom 12  

Sprawdz pod lupa soczewke lasera, czy nie jest porysowana lub czy nie jest starta powierzchnia antyrefleksowa. To najczestsze objawy jesli tak to laser do wymiany. Jelsi nie sprawdz dokladnie czystosc soczewki czasem zakurzy sie od wewnetrzej strony strony, czasem zakurzy sie polaryzator bedacy wewnatrz. Trzeba sprobowac sprezonym powietrzem.

0
  • #3 05 Sty 2003 23:57
    FrankOz
    Poziom 12  

Sprawdz pod lupa soczewke lasera, czy nie jest porysowana lub czy nie jest starta powierzchnia antyrefleksowa. To najczestsze objawy jesli tak to laser do wymiany. Jelsi nie sprawdz dokladnie czystosc soczewki czasem zakurzy sie od wewnetrzej strony strony, czasem zakurzy sie polaryzator bedacy wewnatrz. Trzeba sprobowac sprezonym powietrzem.

0
  • #4 09 Sty 2003 20:07
    mipik
    Poziom 10  

Jak to nie pomorze możesz spróbować rozkręcić go, włożyć płytę(niech próbuje ją przeczytać) a Ty w tym czasie delikatnie spróbuj przekręcić potencjometr przy laserze.

0
  • #5 09 Sty 2003 20:23
    zyraf
    Poziom 26  

No juz probowalem, jestem troche blisko, odtwazal ale przerywalo. Jak sobie kupie i nagram plytke 8 cm to bedzie cos latwiej kombinowac...
    pozdrawiam

0