logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Wybór głośników do Opla Corsy B: Magnat Classic 163 czy JVC CS-HX636?

wsza_18 23 Lis 2009 00:41 2321 9
REKLAMA
  • #1 7297056
    wsza_18
    Poziom 15  
    Posty: 215
    Pomógł: 6
    Ocena: 11
    Witam zakupiłem już radyjko pioneer deh-4000ub i teraz chciałbym jakieś głośniki na przód nie chce żadnej tuby ani wzmacniacza, nie będe też wygłuszał drzwi, po prostu chce radio i dobre głośniki myślałem o 3-drożnych magnat classic 163 lub jvc cs-hx636:
    Tylko że te magnaty mają Moc RMS: 55W a radyjko 50W czy tak może być? Natomiast nie wiem ile maja te jvc ale chyba 40W? Co o tym myślicie? I też ważna jest głebokość montażu bo w tych magnatach jest 64mm a ja nie wiem czy w corsie mam tyle miejsca natomiast w tych jvc jest 50 mm.
  • REKLAMA
  • #2 7297074
    Sanei
    Poziom 18  
    Posty: 317
    Pomógł: 17
    Ocena: 3
    Kup lepiej jakiś zestawik odseparowany, np Helix Dark Blue, GMS 960, Tonsil speed 1700.
  • REKLAMA
  • #3 7297076
    bolek44
    Poziom 17  
    Posty: 266
    Pomógł: 5
    Ocena: 3
    Napisz ile masz kasy na głośniki i jaki rozmiar głośników?W radiu masz podaną moc nominalną 4 x 50w czyli moc rms to 4 x 18w
  • #4 7297080
    wsza_18
    Poziom 15  
    Posty: 215
    Pomógł: 6
    Ocena: 11
    kasy chce przeznaczyć 160zł a rozmiar 160mm
  • REKLAMA
  • #5 7297081
    jarbarek
    Poziom 22  
    Posty: 564
    Pomógł: 32
    Ocena: 41
    Wiesz, dokup jeszcze jakiś wzmacniacz do głośników,choćby taki za 'stówkę' - 'kenwood 624' 826563971, to nr aukcji allegro. Jeśli piszesz, że magnaty mają 55 Wat RMS - to pewnie tyle mają, radio natomiast ma ok. 15 Wat RMS z kanału. A przez wzmacniacz głośniki 'zagrają' dużo dużo 'wdzięczniej' :) Tym bardziej, że będą 'same' w samochodzie ;)
  • #6 7297082
    wsza_18
    Poziom 15  
    Posty: 215
    Pomógł: 6
    Ocena: 11
    kolego z tego co podałes to ewentualnie helixy bo reszta to już wogóle przekracza głebokosć montażu... ale nie chce wydac kasy i myslałem o 3 droznych...

    Dodano po 7 [minuty]:

    z wmacniaczem za dużo kąbinacji z kablami itd.
  • #7 7297088
    bolek44
    Poziom 17  
    Posty: 266
    Pomógł: 5
    Ocena: 3
    3 drożne to pierdziawki.Kup helixy a głebokością montaży się niemartw bo zawszy można kupić dystanse za 30 zł
  • REKLAMA
  • #8 7297108
    wsza_18
    Poziom 15  
    Posty: 215
    Pomógł: 6
    Ocena: 11
    a coś tańszego??
  • #9 7297117
    Sanei
    Poziom 18  
    Posty: 317
    Pomógł: 17
    Ocena: 3
    GMS 1602 - pod radiem sprawdzą się idealnie.
  • #10 7506819
    wsza_18
    Poziom 15  
    Posty: 215
    Pomógł: 6
    Ocena: 11
    ok juz kupiłem te gms bardzo ładnie graja pod samym radyjkiem i jestem zadowolony więc polecam!

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik poszukuje głośników do Opla Corsy B, rozważając modele Magnat Classic 163 oraz JVC CS-HX636. Zwraca uwagę na moc RMS głośników (55W dla Magnat i 40W dla JVC) w kontekście mocy radia Pioneer DEH-4000UB (50W). W dyskusji pojawiają się sugestie dotyczące alternatywnych modeli, takich jak Helix Dark Blue, GMS 960 oraz GMS 1602, które są bardziej odpowiednie do montażu bez wzmacniacza. Użytkownik decyduje się na zakup głośników GMS 1602, które dobrze współpracują z radiem.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA