Witam.
To jest mój debiut na elektrodzie, choć nie raz ją czytałem.
Przeczytałem kilka postów dot. połączenia mikrokontrolera poprzez bluetooth do komórki i przeważnie w tych projektach jest wykorzystywany moduł BTM-222 lub podobne. Czy nie można by było wykorzystać do tego celu odbiornika GPS z wbudowanym modułem Bluetooth tj. wpiąć własny mikrokontroler pomiędzy rs232 odbiornika gps a moduł BT. Przykładowo GPS Navibe GB735 ma chipset BC417 który jest odpowiedzialny za komunikację bluetooth. Nie mogę znaleźć specyfikacji tego układu. Przy takim rozwiązaniu mamy możliwość wykorzystania również odbiornika GPS co w niektórych rozwiązaniach jest niezbędne.
Co Wy na to?
Pozdrawiam
Jasiu
Ps. dodam iż znalazłem informację, że GPS HOLUX M-1000 ma wyjście seriala. Więcej szczegółów tutuaj:
http://www.gpspassion.com/forumsen/pop_printer_friendly.asp?TOPIC_ID=81990
To jest mój debiut na elektrodzie, choć nie raz ją czytałem.
Przeczytałem kilka postów dot. połączenia mikrokontrolera poprzez bluetooth do komórki i przeważnie w tych projektach jest wykorzystywany moduł BTM-222 lub podobne. Czy nie można by było wykorzystać do tego celu odbiornika GPS z wbudowanym modułem Bluetooth tj. wpiąć własny mikrokontroler pomiędzy rs232 odbiornika gps a moduł BT. Przykładowo GPS Navibe GB735 ma chipset BC417 który jest odpowiedzialny za komunikację bluetooth. Nie mogę znaleźć specyfikacji tego układu. Przy takim rozwiązaniu mamy możliwość wykorzystania również odbiornika GPS co w niektórych rozwiązaniach jest niezbędne.
Co Wy na to?
Pozdrawiam
Jasiu
Ps. dodam iż znalazłem informację, że GPS HOLUX M-1000 ma wyjście seriala. Więcej szczegółów tutuaj:
http://www.gpspassion.com/forumsen/pop_printer_friendly.asp?TOPIC_ID=81990